Czy możesz przesyłać dane przez microUSB?

12

Raspberry Pi A i B są zasilane przez port microUSB. Jeśli Raspberry Pi jest podłączony do komputera zamiast transformatora zasilania, czy możesz przesyłać dane przez to połączenie? Wiem, że iPhone'y i iPody mają podobne podejście, w którym można ładować iPoda i przesyłać utwory, więc nie sądzę, aby Raspberry Pi robiło to samo.

Myślę, że taka konfiguracja byłaby interesująca w projektach, w których Pi poświęcam jednemu zadaniu i po prostu wysyłam mu polecenia z mojego komputera.

cspirou
źródło
Nie. Zrób to przez Ethernet.
Thorbjørn Ravn Andersen
Witaj cspirou, ponieważ to pytanie jest dość stare i ma zaakceptowaną i pozytywną odpowiedź, zdecydowanie sugeruję, aby nie zmieniać jego zakresu (w tym Zero). Zamiast tego wolałbym wyraźnie zarysować obszar objęty tym pytaniem (jaki typ Pi (s)) przy użyciu odpowiednich znaczników i / lub zmian w treści tekstu. Aspekt Zero można najlepiej rozwiązać w nowym pytaniu - które możesz sformułować w oparciu o rzeczy, które przedstawiłeś jako pierwszą odpowiedź.
Ghanima
@Ghanima - Dzięki. Spróbuję zmodyfikować moje pytanie za pomocą twoich sugestii.
cspirou

Odpowiedzi:

20

Nie. Port microUSB służy wyłącznie do zasilania - pozostałe piny nie są podłączone.

Widać, że piny danych nie są podłączone na schemacie .

Craig
źródło
2

Tak, możesz, ale nie będzie to umowa na konfigurację oprogramowania.

Ponieważ linie danych są nieobecne w tym porcie, chyba że zmodyfikujesz swoje pi, aby je dodać, nie będziesz w stanie tego osiągnąć. Na własne ryzyko możesz spróbować pobrać je z jednego z dostępnych portów USB i dodać je do tego portu. Inną mniej radykalną opcją jest samodzielne wykonanie kabla, który zasila Pi przez GPIO i jednocześnie przesyła dane przez USB. Ponownie może to unieważnić gwarancję.

Powodzenia!

Xedret
źródło