Czy mogę zainstalować Git na Raspbian?

30

Czy mogę zmusić Git do Raspbian do tworzenia kopii zapasowych plików C / C ++?

Czy muszę pobierać cokolwiek, aby korzystać z Git na moim Raspberry Pi?

Gdzie mogę się tego nauczyć?

Peter Mortensen
źródło
1
Jako uzupełnienie odpowiedzi Lenika: jeśli chcesz wykonać kopię zapasową swojej pracy i nie masz nic przeciwko otwartemu dostępowi do niej, możesz również skorzystać z jednej z bezpłatnych witryn hostingowych, aby wprowadzić zmiany. Github przychodzi na myśl, ale jest ich o wiele więcej. Github ma również samouczek na temat konfigurowania git i łączenia go z github.
Arne,
3
Szkoła kodowa ma bezpłatny wstępny kurs Git, jeśli wolisz bardziej interaktywne podejście : odeschool.com/courses/try-git
Kenneth
1
Książka „Pro Git” jest dobra i dostępna za darmo online: git-scm.com/documentation
goldilocks

Odpowiedzi:

45

Możesz użyć:

$ sudo apt-get install git

zainstalować Git, a następnie przeczytać książkę Pro Git (autorstwa Scotta Chakona i Bena Strauba) o tym, jak go używać.

Lenik
źródło
6

Tak jak powiedział Lenik, zainstaluj Git, używając:

sudo apt-get install git

Aby wykonać kopię zapasową plików C / C ++, sugeruję utworzenie bezpłatnego konta na popularnym GitHub . Po rejestracji udostępniają przewodnik dla początkujących na temat konfigurowania i używania Git do przesyłania kodu do repozytoriów. Jedynym minusem tej metody jest to, że Twój kod zostanie upubliczniony, chyba że zapłacisz za prywatne repozytorium.

zeldarulez
źródło
3
Bitbucket oferuje nieograniczoną liczbę prywatnych repozytoriów za darmo.
n.
1
@ n.st, podobnie jak teraz GitHub :)
James
3

Tak, możesz zainstalować Git za pomocą sudo apt-get install git. W rzeczywistości myślę, że jest już zainstalowany w niektórych wersjach.
Musisz to skonfigurować

git config --global user.name "Your Name"
git config --global user.email [email protected] 


Książka Pro Git może nauczyć Cię, jak z niej korzystać, lub wypróbować samouczki na raspberrypi.org lub Adafruit. GitHub ma również kilka samouczków.
Niedawno zainstalowałem Git na moim Raspberry Pi i utworzyłem repozytorium. Mam teraz problemy z przekazaniem go do GitHub, ale wiem, że niektórzy ludzie zrobili to z powodzeniem.
Prawdopodobnie dobrym pomysłem jest umieszczenie kodu na GitHub lub BitBucket. BitBucket zapewnia nieograniczoną liczbę prywatnych repozytoriów za darmo, ale GitHub jest nadal najpopularniejszy.
Rozpoczęcie pracy z Git

IceWarrior42
źródło
3

Ostatnio go uruchomiłem i git został już zainstalowany. Może najpierw chcę to sprawdzić.

git --version
Dave Kanter
źródło
3

Posty w tym wątku były poprawne, gdy rozpoczęto je w lipcu 2013 r. Ale teraz jest 2018, a niektóre informacje w tym wątku nie są już poprawne. W szczególności gitnie jest już domyślnie instalowany na Raspbian. Na przykład gitnie jest domyślnie instalowany w Raspbian Stretch Lite .

To powiedziawszy, sekwencja instalacji gitto:

df -h

sudo apt-get update

sudo apt-get dist-upgrade

sudo apt-get install git

sudo apt-get clean

Pierwsze polecenie ( df -h) daje szansę upewnienia się, że na dysku znajduje się miejsce na instalację. Jest to ważne, ponieważ aptnie weryfikuje tego przed rozpoczęciem! Ostatnie polecenie ( sudo apt-get clean) wyniesie śmieci” i pomoże zaoszczędzić miejsce na „dysku”.

Seamus
źródło
0

Powinien znajdować się w repozytorium dla Debiana i prawdopodobnie inni, tacy jak Pidora, też by go mieli.

Próbować:

sudo apt-get install git

To powinno działać.

Kachamenus
źródło