Czy mogę zasilać Raspberry Pi za pomocą kabla mini USB do USB podłączonego do komputera?

16

Moje pytanie jest dość proste. Pytam, czy mogę użyć dostarczonego kabla zasilającego jako zasilacza USB. Czy zamiast podłączać wtyczkę do gniazdka sieciowego, mogę użyć USB do bezpośredniego połączenia z komputerem? Pytam o to, ponieważ nie jestem pewien napięcia i obawiam się, że mógłbym go usmażyć przypadkowo.


źródło
Czy znalazłeś odpowiedź na swoje pytanie? Byłoby wspaniale, gdyby na to pytanie dobrze odpowiedziano, rozwiązano i ostatecznie zaakceptowano.
Léo Léopold Hertz
powiązane: raspberrypi.stackexchange.com/questions/43285/... + superuser.com/questions/690074/...
Ciro Santilli 事件 改造 中心 法轮功 六四 事件

Odpowiedzi:

5

Robię to przez większość czasu, używając mojego modelu B Raspi. Działa dobrze, nawet po przetaktowaniu. Nie wiem jednak, jakie mogą mieć długoterminowe skutki, nawet jeśli zawsze mi to odpowiadało.

Mateusz
źródło
1
bardzo niebezpieczna rada, która może Ci pomóc, ale może spalić płytę główną komputera dla kogoś innego.
lenik
1
@lenik Jak powiedziałem, może to mieć długofalowe skutki, ale użytkownik1277207 nie wydaje się tym przejmować, ponieważ zaznaczył odpowiedź. Na własne ryzyko.
Matthew
4
@lenik: Matthew stwierdza prawdziwy obiektywny fakt i nie udziela żadnych rad. Cieszę się, że znalazłem tę odpowiedź.
Abhishek Anand,
5
Lenik, to nie spali płyty głównej. Wszystkie układy USB mają wykrywanie przekroczenia prądu. Niektóre płyty główne mają porty o dużej mocy do 1000 mA dla super szybkiego ładowania, ale to nie jest standard, tylko funkcja. Jeśli prąd się wyłączy, port USB zwykle resetuje się, a jeśli resetuje się kilka razy, przejdzie w tryb wyłączenia, aby zapobiec uszkodzeniu zwarciowemu, jeśli istnieje. Fakt, że działa dla Mathew, może dlatego, że nie podłącza niczego do portu Pi USB lub używa innego koncentratora zasilanego przez USB. Nie zaleca się wykorzystanie mocy komputera z powodu problemów na resetowania portu jako B potrzebuje do 1A
Piotr Kula
Poniższa odpowiedź, która została odrzucona, jest bardziej trafna niż ta - ta z kablem Y! -1!
Piotr Kula,
11

Najbardziej ogólna odpowiedź brzmi: to zależy.

Osobiście nigdy nie polegałbym na zdolności zwykłego portu USB do zapewniania takiego poziomu mocy, jaki jest wymagany w Modelu B, ale znacznie niższe zużycie Modelu A byłoby poniżej znanego limitu 500 mA na porcie USB.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​wiele hostów USB, które próbowałem w przeszłości, nie jest w stanie dostarczyć starej nominalnej 500 mA standardu. Wydaje mi się, że ta wartość zmieniła się ze starszych na nowsze specyfikacje USB, ostatnią, którą przeczytałem, była wersja 2.0.

Weź pod uwagę, że „sprawdź swój zasilacz” jest zdecydowanie najczęstszą odpowiedzią na wiele różnych pytań dotyczących Raspberry Pi. Wystarczy użyć dobrego, niezawodnego źródła zasilania, które może zapewnić 1 A, jeśli nie chcesz napotkać przypadkowych problemów (od ponownego uruchomienia komputera, przez zginięcie kart sieciowych, po błędy zapisu SD).

Marco Poli
źródło
Jak bezpiecznie sprawdzić moc wyjściową z USB? Mam cyfrowy multimetr i nie jestem pewien, z którymi pinami dotknąć sondy
Abhishek Anand,
Co sądzisz o użyciu dwóch zasilaczy USB do zasilania RB3b lub RB2b? Zastanawiam się, czy urządzenie może odbierać energię z wielu portów USB jednocześnie. Teraz nawet 4 USB w RB3b, więc myślę, że taka moc byłaby wystarczająca (2A), ale nie jestem pewien, czy wszyscy mogą otrzymać moc.
Léo Léopold Hertz
7

Możesz użyć kabla Y USB, aby uzyskać 1A z 2 portów zamiast z jednego.

NiSSeS
źródło
4
+1 Myślę, że to odpowiedź. Może nie w pełni rozwinięty, ale jest tu coś, co ma sens - zwłaszcza, że ​​OP chce podłączyć go do portów USB komputera. Myślałem, że użycie tych kabli Y powinno dać ci do 1A z obu portów? ODNIESIENIE: raspberrypi.org/phpBB3/viewtopic.php?f=46&t=13580
Piotr Kula
4

USB, zgodnie ze specyfikacją, może zapewnić tylko 500mA. Ale to zależy od płyty głównej, którą masz w komputerze. Większość, o których słyszałem, że chętnie dostarczają więcej. Jeśli wyciągniesz więcej, niż mobo chce ci dać, zadziała bezpiecznik. Większość mobo ma polifuse, więc bezpiecznik zresetuje się, gdy wszystko znowu będzie normalne. Ale istnieje bardzo małe ryzyko, że trwale wyłączysz port USB.

Gerben
źródło
Dodałbym, że polyfuse działają poprzez ogrzewanie specjalnego związku, który zmienia swoje właściwości elektryczne wraz z temperaturą. Pozwala to na wyciąganie skoków prądu (1A nie jest rzadkością) przez kilka sekund, zanim bezpiecznik nagrzeje się wystarczająco, aby zadziałać. Wiele przenośnych dysków twardych na to liczy, ponieważ wymagają znacznego prądu podczas rozpędzania dysku.
Dmitrij Grigoryev,
1

Wszystkie porty USB działają na 5 V. To powiedziawszy, niektóre porty mogą nie być w stanie dostarczyć wystarczającej ilości prądu do Raspberry .

Nie polegałbym na tym przy ciągłej pracy. W najgorszym przypadku polifuse portu na płycie głównej spowoduje otwarcie obwodu i wyłączenie portu na pewien czas. Wątpię, czy komputer lub PI uległyby uszkodzeniu, ale zależy to od płyty głównej (tzn. Czy ma wbudowane bezpieczniki - niektóre starsze, archaiczne mogą ich nie mieć ). Prawdopodobnie nic ci nie będzie (przynajmniej przez jakiś czas, ponieważ polyfuse mają ograniczony cykl wyzwalania, tzn. Ile razy bezpiecznik może zostać przepalony bez awarii). Jeśli chodzi o robienie rzeczy na Malinie - to ryzykowne. Przypadkowe wyłączenie urządzenia może uszkodzić system plików na karcie SD.

Ponieważ porty USB laptopa / komputera nie nadają się do zapewnienia wyższego natężenia prądu, lepszym rozwiązaniem byłoby użycie zasilanego koncentratora USB lub portu dużej mocy USBv3, jeśli jest dostępny na komputerze.

Jeśli pobierzesz zbyt dużo prądu z portu USB, napięcie znacznie spadnie, zanim zacznie działać polyfuse. To jest coś do rozważenia, ponieważ elementy Raspberry PI nie działają zbyt dobrze, gdy są pod niskim napięciem.

Mówiąc o zbyt niskim napięciu ...

Inną rzeczą do rozważenia jest zwiększone zużycie energii, gdy temperatura wzrośnie. Scenariusz niskiego napięcia może prowadzić do nagrzewania wewnętrznych elementów, zarówno na Raspberry, jak i na PC - prowadzi to do zwiększenia wewnętrznej rezystancji i jeszcze większego zużycia energii. Ze względu na ten efekt otwory w bezpiecznikach mogą zadziałać losowo w zależności od temperatury. Urządzenie może włączyć się po ostygnięciu, a następnie wyłączyć po wzroście temperatury. Może to prowadzić do losowych wyłączeń Raspberry i może mieć katastrofalne skutki dla karty SD w środku.

Błażej Michalik
źródło
Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
Ghanima
0

Możesz użyć (zwykle niebieskiego) portów USB 3.x (przynajmniej tych oznaczonych symbolem baterii), jeśli komputer ma taki komputer. Mogą zapewnić więcej niż 500mA normalnego portu USB 2.x.

Mam wewnętrzny hub USB 3.x w moim komputerze, który w większości przypadków wystarcza do zasilania Raspberry Pi 3. (Czasami pod dużym obciążeniem na ekranie pojawiał się symbol niewystarczającej mocy, ale z tego powodu nigdy się nie zawiesił ani nie uruchomił ponownie).

Przynajmniej Thinkpady (być może także inne urządzenia) mają również żółte porty USB (patrz /superuser/218053/are-usb-3-0-ports-yellow ), które mogą również zapewniać zasilanie, jeśli laptop jest nie włączony. Prawdopodobnie należy to również wziąć pod uwagę przy wyborze gniazda USB do zasilania Raspberry Pi.

Axel Beckert
źródło
0

Tak, możesz! 😉 Możesz nawet podłączyć telefon obsługiwany przez OTG do Raspberry Pi za pomocą innego kabla do transmisji danych micro USB !! Robię to najczęściej na moim wariancie Moto g4 plus 32 GB

McGucket
źródło
-3

Tak długo, jak twój zasilacz dostarczy wystarczającą moc (700mA) tylko dla Raspberry Pi, bez akcesoriów, nic ci nie będzie. Nie musisz się martwić o wysadzenie czegokolwiek.

Masła
źródło
4
oficjalnie nie ma portów USB komputera o wartości 700mA.
lenik,