Czy mogę zasilać dysk SSD / HDD USB?

18

Czytam, że zasilacz powinien mieć 0,7A i że samo RPi wymaga około 0,4A-0,5A. Co jeśli chcę podłączyć zewnętrzny dysk SSD / HDD USB?

Zewnętrzny dysk SSD może wymagać 0,5 A (a może więcej), więc czy powinienem używać zasilacza o wartości większej niż 0,7 A? Czy wyższy prąd stwarza jakiś problem?

Paolo
źródło

Odpowiedzi:

15

W RPi nie można zasilać dysku twardego USB, ponieważ wyjścia są ograniczone do 140 mA. Rozważ dysk twardy zasilany zewnętrznie.

Alex Chamberlain
źródło
Wiem, że zasilany hub USB jest dobrym pomysłem, ale jeśli chodzi o liczbę wzmacniaczy, ten link mówi 750mA raspberrypi.org/phpBB3/viewtopic.php?f=26&t=48267
barlop
1

Niektóre obudowy dysków twardych USB są zasilane dwoma kablami USB. Same RPi nie mogą zasilać jednego z nich, ale istnieją zasilane koncentratory USB, które mogą. Widziałem RPi z zewnętrznym dyskiem twardym zasilanym przez ten koncentrator . Nie pamiętam marki / modelu obudowy dysku twardego.

finnw
źródło
nie potrzebujesz obudowy, tylko adapter. Istnieją adaptery SATA na USB. Widziałem laptopa, który dostosowuje go do dwóch kabli USB. Mógłby wtedy użyć zasilanego koncentratora USB, najlepiej z dużą ilością portów, takich jak 8-10 portów, takich jak jeden wykonany przez wtyczkę lub ksenon.
barlop
1

Udało mi się uruchomić dysk SATA SSD bezpośrednio z RPi-2! Z podwójnym kablem USB na pojedynczy SATA zajmuję 2 porty USB. SSD to Sandisk SDSSDP-64G-G25, 64 GB SSD, co wydaje się dobrym wyborem, jeśli chodzi o zużycie energii. Działa bez zewnętrznego źródła zasilania, bezpośrednio zasilanego z portów USB! Używam przejściówki USB 5v 3A do RPi, która prawie się nie nagrzewa i jest stabilna jak skała. Ponieważ uruchamiam to 24x7, ten dysk SSD jest dobrym wyborem.

Pozdrawiam Mike

Anomiczny
źródło