Pi jako czytnik RFID

15

Potrzebuję szybkiego i brudnego czytnika RFID UHF. Jestem bardzo zielony, jeśli chodzi o elektronikę i mam kilka pytań:

  1. Czy ktoś już to zrobił (udokumentował)?
  2. Czy antenę UHF można podłączyć do Pi za pomocą adaptera koncentrycznego na USB (a może w inny sposób)?

Idealnie, byłbym w stanie podłączyć antenę bezpośrednio do Pi, a następnie napisać trochę kodu, aby zarejestrować wszelkie trafienia przechwycone przez antenę. Czy to może być tak proste?

Chris
źródło
2
Żądanie utworzenia tagów nie jest dobrą praktyką. Powodem, dla którego obowiązuje limit powtórzeń, jest to, że tagi nie są tworzone bezmyślnie.
Jivings
3
Zgodnie z tym meta pytaniem lepszym rozwiązaniem byłoby oflagowanie posta w celu zwrócenia uwagi moderatora, jeśli chcesz utworzyć nowy tag.

Odpowiedzi:

2

Prosta odpowiedź: nie. To nie takie proste.

Potrzebujesz czytnika UHF RDIF, który jest dość drogi. Można je znaleźć za + - 180 USD, a następnie nadal potrzebujesz osobnej anteny, która może wynosić około 100 USD za wersję 8dBi, jeśli naprawdę potrzebujesz zasięgu 1m +. Jeśli 50 cm jest w porządku, wystarczy antena 5dBi za 8 USD.

Sam szukam rozwiązania UHF RFID dla Raspberry pi i znalazłem tutaj informacje: http://changelog.complete.org/archives/7589-a-linux-based-rfid-thing-finder

Bart M.
źródło
4

Niedawno dostałem trochę RFID od CoolComponents. Czytnik RFID USB, RFID-ID-? i niektóre tagi. Używa układu FTDI do połączenia z USB, więc nie powinno być problemu z użyciem go z RPi. Jednak tego nie próbowałem. Następnie możesz użyć swojego ulubionego odczytu z metody szeregowej, aby uzyskać dane.

użytkownik518
źródło
Co to jest RFID-ID-? ? I mówisz, że czytelnik jest osobnym elementem? Moje pytanie brzmi, czy Pi może być samym czytelnikiem.
Chris
2

Czy można używać RPi jako czytnika RFID z dodatkiem tylko anteny? Nie. Potrzebny byłby przynajmniej nadajnik-odbiornik zdolny do pracy z prawidłowymi częstotliwościami UHF, który może być modulowany przez wyjście audio RPi i który zapewnia demodulowany dźwięk, który może być doprowadzony do wejścia audio RPi. Następnie potrzebujesz oprogramowania do sterowania portem wyjściowym audio w celu modulowania transiwera w celu wytworzenia sygnału zapytania i dekodowania odbieranego, demodulowanego sygnału z chipów RFID za pośrednictwem portu wejściowego audio. Podejrzewam, że poza zakresem twojego projektu. Wyszukaj „czytnik-czytnik RFID USB” lub jego wariant, a znajdziesz klucze USB, które, jak podejrzewam, będą służyć Twoim celom za około 30–40 EUR lub 40–50 USD.

CPRitter
źródło