Wyświetlane są większe ekrany dotykowe

18

Miałem nadzieję znaleźć większy ekran dotykowy, który będzie działał z moim Raspberry Pi. Chciałem stworzyć kiosk „do użytku w kuchni” do wyszukiwania przepisów, oglądania programów kulinarnych itp. Miałem nadzieję, że znajdę ekran dotykowy o przekątnej 14 cali lub większej, może do 23,1 cala w pełnej rozdzielczości 1080p (1920 x 1080). Multi-touch byłby miły, ale przypuszczam, że nie jest tak potrzebny, jak rozdzielczość i rozmiar.

Moim celem jest zrobienie z tego czegoś, co da się zsunąć z szafki, łatwo z nim współpracować, wygląda świetnie i można go zetrzeć, bo będzie bałagan.

w projekcie „małego pudełka” użyto 14-calowego wyświetlacza

http://www.kickstarter.com/projects/1008225922/littlebox-the-diy-raspberry-pi-all-in-one-desktop

Rozejrzałem się i znajduję rozmowy na temat takich wyświetlaczy, ale nie mogę ich znaleźć. Czy ktoś wie o takim wyświetlaczu? Czy możesz wskazać mi właściwy kierunek?

john.weland
źródło
Chcę tylko dodać coś, co znalazłem dla każdego, kto się z tym spotka. chalk-elec.com/?page_id=1280#!/…
john.weland

Odpowiedzi:

6

Istnieje kilka opcji. W kolejności rosnącej trudności.

  1. Możesz kupić ekran dotykowy USB skądinąd elo touch, ale przygotuj się na wydanie
    około 400 USD na 15-calowy ekran oporowy.

  2. Możesz kupić zestaw nakładek dotykowych w serwisie eBay i zastosować go na zwykłym monitorze HDMI.

  3. Na koniec możesz kupić konwerter HDMI na HDMI z czegoś takiego jak http://www.njytouch.com/ctp.htm i spróbować uzyskać ogólny panel dotykowy z Chin współpracujący z twoim Raspberry Pi.

Seth Archer Brown
źródło
Jeśli będę mógł używać Pi do tego projektu, nakładka dotykowa będzie odpowiednią drogą. Teraz muszę zdecydować, czy chcę korzystać z Pi, czy z komputera z Androidem, ponieważ jeśli pójdę drogą Pi, będzie mnóstwo MÓJ niestandardowego kodu / oprogramowania, które będę musiał zrobić.
john.weland
5

HP L2105tm to 21,5-calowy monitor dotykowy 1080x1920, który działa bezbłędnie z Raspberry Pi. Nie jest rezystancyjny, więc reakcja jest wolniejsza niż to, do czego będziesz przyzwyczajony, jeśli użyłeś rezystancyjnego ekranu dotykowego. Ale jeśli nie używałeś rezystancyjnego ekranu dotykowego, nigdy nie nazwałbyś go „wolnym”.

Kilka lat temu kupiłem pełną wersję tego modelu za 300 USD za sztukę. Widzę teraz, że wiele miejsc sprzedaje 2206tm za mniej niż 300 $, i założę się, że to też będzie działać dobrze.

Jeremy
źródło
3

To największy ekran dotykowy, jaki mogłem znaleźć dla Raspberry Pi (10 "):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Informacje ze strony:

Ten pakiet plug-and-play obejmuje:

  • 10-calowy błyszczący ekran LCD z technologią IPS, 1280x800 px, 256K (18-bitów) kolorów ze zintegrowanym wielopunktowym pojemnościowym ekranem dotykowym z interfejsem USB (dołączony jest kabel USB do ekranu dotykowego)
  • nowa płyta konwertera HDMI-LVDS, która ma wszystkie wymagane napięcia dla wyświetlacza LCD, może zasilać RaspberryPi przez złącze USB, zawiera kontroler PIC, który można zaprogramować w celu dostarczania informacji EDID (takich jak rozdzielczość ekranu itp.) przez interfejs DDC / I2C, a także może kontrolować jasność wyświetlacza LCD w trybie automatycznym (za pomocą czujnika światła otoczenia) lub w trybie ręcznym
  • Kabel LVDS
  • czujnik światła otoczenia (może być podłączony jako część kabla LVDS do konwertera HDMI-LVDS) do automatycznego sterowania jasnością wyświetlacza LCD

Może być podłączony do praktycznie dowolnego źródła HDMI, które może zapewnić natywną rozdzielczość LCD.

Dodatkowo można zamówić zasilacz do zasilania całego systemu (RaspberryPi + konwerter HDMI-LVDS + LCD) i krótki kabel USB-microUSB (7,5 cm / 3 ") do zasilania RasPi bezpośrednio z konwertera HDMI.

Oto wideo z tego w akcji .

syb0rg
źródło
1
Tak, to największy, jaki znalazłem i obawiam się, że brudne, nieporęczne palce utrudniają używanie tego rozmiaru. Zastanawiam się, jaki ekran został wykorzystany w tym projekcie kickstarter, ponieważ może być idealny. Jeśli nie otrzymam żadnych trafień w ciągu kilku najbliższych dni, zaakceptuję tę odpowiedź, aby uznać, że jest to należne. na zdrowie
john.weland
1

Obecnie używamy w pracy 19-calowych ekranów dotykowych Zybrid Zytronic (szkło 3 mm z warstwą pojemnościową) z monitorami 1440 x 900 z płytą / panelem sterowania USB + sterownik wynosi ~ 200 $ /. W tym roku zmieni się na 21,5 "i 1920x1080.

Przy domyślnej konfiguracji działa z wbudowanym ukrytym sterownikiem jądra wielodotykowego. Ponieważ potrzebowaliśmy zaawansowanych funkcji karty sterowników USB, podpisaliśmy niektóre dokumenty za pomocą Zytronic i otrzymaliśmy kod źródłowy sterowników, aby skompilować moduły sterowników jądra dla naszego niestandardowego jądra.

Używamy zwykłych monitorów konsumenckich, rozkładamy je, aby uzyskać panel LCD i interfejs elektroniczny. To montujemy w naszym urządzeniu za pomocą elektroniki interfejsu monitora z monitora, podłączamy za pomocą taniego kabla hdmi-dvi. Następnie urządzenie montuje się za dwuwarstwowym szkłem wandaloodpornym.

Panel z kartą sterowników obsługuje wiele zdarzeń dotykowych. Przeprowadziliśmy kilka eksperymentów z interfejsem MT, ale jeszcze nie wprowadziliśmy go do produkcji.

Pavel Kucera
źródło