Jaki jest status obliczeń kwantowych w porównaniu z innymi (fotonicznymi) technologiami kwantowymi?

10

Istnieje wiele nowych technologii kwantowych, wśród których znajdujemy kategorię technologii kwantowych opartych na fotonach, w tym kwantowy rozkład klucza lub kwantowe generatory liczb losowych.

Pytanie brzmi: jaka jest krótkoterminowa żywotność obliczeń i symulacji kwantowych opartych na fotonach w porównaniu z innymi technologiami kwantowymi opartymi na fotonach ?

agaitaarino
źródło
1
+1 za dobrze sformułowane pytanie, na które udzielono odpowiedzi. Widzę jednak, że stworzyłeś nowy znacznik „technologie kwantowe”? Nie jestem pewien, czy potrzebujemy takiego znacznika, ponieważ pytania dotyczące technologii kwantowych innych niż obliczenia kwantowe nie byłyby tutaj na temat. Jeśli jednak podczas tworzenia tagu miałeś na myśli coś innego, zastanów się nad napisaniem opisu jego użycia tutaj .
Sanchayan Dutta
Właściwie sam miałem wątpliwości co do tagu. Zgodnie z twoją sugestią, właśnie spróbowałem zdefiniować tag. Jeśli nie zostanie przyjęty, mam nadzieję, że zostanie on wkrótce usunięty i oczywiście nie przeszkadza mi to.
agaitaarino,
Dzięki! Wygląda dobrze. Zaakceptowałem tag wiki. Myślę, że potrzebna będzie jeszcze jedna recenzja.
Sanchayan Dutta

Odpowiedzi:

6

Zgodnie z raportem Gooch i Housego z Wielkiej Brytanii z 8 maja 2018 r., Obliczenia kwantowe to tylko jedna z kilku głównych kluczowych aplikacji, które mogą mieć wpływ na rynek:

  • Technologia zegara / taktowanie (np. Mostkowanie między częstotliwościami optycznymi typowymi dla zegarów atomowych a częstotliwościami elektrycznymi / mikrofalowymi typowymi dla sygnałów taktowania w sieciach telekomunikacyjnych i systemach komputerowych)
  • LIDAR
  • Magnetometria i grawimetria
  • Obrazowanie medyczne
  • Mikroskopia, obrazowanie i kalibracja
  • Nawigacja
  • Komunikacja inna niż QKD
  • QKD / kryptografia kwantowa / bezpieczna komunikacja
  • QRNG - generator liczb losowych kwantowych
  • Obliczenia kwantowe i symulacja

Aby spojrzeć na ważność tego raportu, należy wziąć pod uwagę, że to badanie jest szacunkiem popytu w Wielkiej Brytanii (a nie popytu globalnego). W ramach tego ograniczenia widać, że obliczenia i symulacje kwantowe powinny być stosunkowo niewielkim graczem w ramach technologii kwantowych opartych na fotonach.

W masowej liczbie urządzeń (wielkość popytu), generatory liczb losowych kwantowych powinny zdecydowanie dominować. Połączony raport wyraźnie wspomina:

Zostanie zintegrowany z każdym urządzeniem wymagającym szyfrowania, co wpłynie na wzrost wolumenu sprzedaży .

Pod względem wartości popytu oczekuje się , że QKD / kryptografia kwantowa / bezpieczna komunikacja będą ważnym graczem wśród technologii kwantowych.

Inne zastosowania, choć niewielkie, są uważane za stałe, na przykład grawimetryczne , o których stwierdza się, że:

Komercjalizację prognozuje się na początek 2019 r., Kiedy grawimetry będą wykorzystywane do geo-geodezji, takiej jak analiza podłoża skalnego, wykrywanie obiektów podziemnych i geodezyjne .

Obrazowanie, nawigacja lub komunikacja inna niż QKD są podobnie doceniane jako oparte na fotonach technologie kwantowe, które wkrótce wejdą na niewielki, ale realistyczny rynek.


Dla porównania raport stwierdza również, że:

Eksperci nie wierzą, że komputer kwantowy zostanie opracowany w ciągu najbliższych 5 lat .

i

Firmy z sektorów takich jak finanse, bankowość i telekomunikacja przyjmują podejście „obserwuj i czekaj”, monitorując rozwój środowiska akademickiego, inwestując w know-how i świadomość oraz kupując niewielką liczbę systemów, aby były gotowe, gdy technologia osiągnie komercjalizację .

agaitaarino
źródło
Czy mógłbyś wyjaśnić w odpowiedzi, co rozumiesz przez „technologię zegara / synchronizację”?
Sanchayan Dutta
Przeredaguję odpowiedź, aby poprawić to i inne kwestie, które mogą być niejasne, dzięki!
agaitaarino
1
Dziękujemy za dodanie przykładu dla „technologii zegara”. Zredagowałem twój post, aby był bardziej czytelny. Poprzednia wersja zawierała dużą ścianę tekstu, która nie była łatwa dla oczu. Mam nadzieję, że nic nie zmieniłem drastycznie. Możesz się wycofać, jeśli uważasz inaczej. :)
Sanchayan Dutta
Teraz wygląda lepiej!
agaitaarino