Jak zdalnie uruchomić ponownie zatrzymany Pi

10

Zastanawiam się nad zbudowaniem tablicy Piza, ale chciałbym inteligentną metodę zasilania ich, tzn. Chciałbym, aby każdą z nich można było kontrolować przez USB. Podoba mi się podana tutaj sugestia modułu USB GPIO , ale chciałbym wiedzieć, czy pin resetowania jest dobrą metodą uruchamiania Pi, zakładając, że został on właściwie zatrzymany.

Inną metodą, którą rozważałem, było użycie kontrolowanej przez USB listwy zasilającej, ale metoda pin resetowania brzmi o wiele taniej, jeśli jest w porządku.

hfaran
źródło
1
Wydaje się, że odpowiedź na moje pytanie jest tutaj . To najwyraźniej tak. :)
hfaran
1
Więc proszę dodaj to jako odpowiedź (społeczność?)
Smartmeta mówi ReinstateMonica
Dodam szczegółową odpowiedź po tym, jak faktycznie skompiluję konfigurację i mogę potwierdzić, że działa (metoda, o której mówię, jest taka ). Może to jednak chwilę potrwać.
hfaran

Odpowiedzi:

5

Chciałbym wiedzieć, czy pin resetowania jest dobrą metodą uruchomienia Pi, zakładając, że został on właściwie zatrzymany.

W rzeczywistości nie ma szpilki, ale na P6dwa otwory na obroty. 2 płyty (około 1 cm od gniazda HDMI), które w przypadku zwarcia razem zresetują zasilanie. Możesz dołączyć do tego przełącznik.

Złotowłosa
źródło
1
W rzeczy samej. Myślałem o użyciu tylko modułu GPIO zasugerowanego w innym pytaniu lub nawet innego Pi / Arduino. (To znaczy, stwórz prosty obwód przełączający, używając tranzystora takiego jak ten tutaj , a następnie używając cokolwiek, aby sterować nim, aby uruchomić Pis).
hfaran