Jak uruchomić Raspbian na VirtualBox?

94

Próbowałem Debiana na VirtualBox i chciałbym sprawdzić Raspbian. Jak zainstalować Raspbian na VirtualBox?

JeeShen Lee
źródło
@ asalamon74 Szukam bardziej szczegółowej odpowiedzi dla systemu operacyjnego Raspbian. Próbowałem Debiana, działa, ale nie mam pojęcia, jak to zrobić dla Raspbian.
JeeShen Lee
Czy korzystasz z systemu Windows lub Linux?
Alex Chamberlain
@AlexChamberlain Korzystam z systemu Windows.
JeeShen Lee
Spróbuj przeczytać arstechnica.com/information-technology/2016/12/… i spróbuj zainstalować ten virtualbox: youtube.com/watch?v=eiM9-lxnmE0
Sidhi Ciang

Odpowiedzi:

84

VirtualBox pozwala na uruchamianie maszyn wirtualnych x86 na procesorze x86. Raspbian to dystrybucja dla procesorów ARM. Raspbian nie może działać w VirtualBox.

Raspbian jest zasadniczo Debianem z binariami skompilowanymi tak, aby pasowały do ​​procesora Pi bardziej niż oficjalne pliki binarne Debiana. Jeśli więc korzystasz z systemu na maszynie wirtualnej, a nie na sprzęcie Pi, nie ma powodu, aby uruchamiać Raspbian, a nie Debiana.

Jeśli naprawdę chcesz uruchomić Raspbian na maszynie wirtualnej na swoim komputerze (ponownie, w większości przypadków równie dobrze możesz uruchomić Debian x86), potrzebujesz takiego, który emuluje sprzęt, taki jak QEmu . Zobacz Emulacja na komputerze z systemem Windows

Gilles
źródło
23
Jest bardzo dobry powód, aby uruchamiać Raspbian, a nie Debiana, i upewnić się, że Twój kod może się skompilować z zestawem narzędzi ARM.
JBentley,
1
@JBentley Większość ludzi kompiluje się wzajemnie.
Gilles
26
Innym powodem (powód, dla którego tu przyszedłem) może być skonfigurowanie raspbian przed skopiowaniem na PI. Nie mogę podłączyć PI do sieci lub ekranu za pomocą klawiatury ...
Tomáš Zato,
Jeśli tak, dlaczego istnieje wersja Virtualbox dla DietPi ... DietPi jest używany do RaspberryPi / OrangePi / itp.?
Sidhi Ciang
1
@SidhiCiang DietPi to system operacyjny, który ma zarówno wydanie ARM (które można używać na Raspberry Pi), jak i wersję x86 (można używać na PC lub w VirtualBox). Raspbian ma tylko wydanie ARM (jest to po prostu przemianowany Debian, więc jeśli chcesz go uruchomić na komputerze, po prostu uruchom Debiana).
Gilles