Emulacja Playstation

23

Czy ktoś wie, czy można uzyskać emulator PCSXR (Playstation 1) do pracy na Raspberry Pi? Zarówno w Debian Squeeze, jak i Wheezy, uruchamianie dowolnej gry z wtyczką xvideo po prostu daje.

Nie znaleziono RGB i YUV. Rzucam

Przypuszczam, że ma to związek z zastrzeżonym sterownikiem / oprogramowaniem układowym, które nie współpracują z Xvideo. Jedyną inną wtyczką jest OpenGL (choć nie es), więc nie sądzę, że to zadziała. Czy ktoś był w stanie zmusić to do pracy na Raspberry Pi?

Joshun
źródło
Może to chwilę potrwać, zanim dojdzie do poziomu roboczego. Problem polega na tym, że emulator zależy w dużym stopniu od tłumaczeń procesora i procesora graficznego (emulacji). Malina może nie być tego wystarczająca, chyba że przeniesiona zostanie wersja specyficzna dla RPI (lub openGL). Dużo pracy
Piotr Kula
Próbowałeś już OpenGL? Jeśli emulator współpracuje z XVideo lub OpenGL, prawdopodobnie po prostu korzysta z tekstury OpenGL, a nie korzysta z żadnych zaawansowanych funkcji (ponieważ te funkcje nie będą dostępne w trybie XVideo). Ponieważ jest to dość podstawowe użycie OpenGL, wersja ES nie powinien mieć z tym problemu.
Malvineous

Odpowiedzi:

7

PCSX-ReARMed powinien być już dostępny na Raspberry Pi. W tym wątku ludzie mówią, że dobrze się kompiluje, ale jest trochę powolny, ale nadal można go grać.

Oto kilka filmów z youtube, które pokazują płynność dwóch gier: Crash Bandicoot i Dragon Ball GT Final Bout .

Jak ktoś już powiedział, teraz Raspberry Pi jest najtańszą konsolą Playstation w historii! :)

Avio
źródło
Niesamowite. Włączanie i wyłączanie radiatora może trochę pomóc :)
Piotr Kula,
Filmy są teraz martwe :(
Andy Hayden