Jak włączyć Wake On LAN?

66

Moją pierwszą myślą było po prostu rozpoczęcie nadawania magicznych pakietów WOL przez sieć, ale mój Raspberry Pi się nie budzi. Więc zakładam, że albo nie obsługuje WOL, albo nie skonfigurowałem go poprawnie.

Co muszę zrobić, aby włączyć Wake-on-LAN?

Der Hochstapler
źródło
3
Zastanawiam się jednak, jak, u licha, udało ci się przywiązać moc i nie włączyć swojego Pi?
6
@ Tibor: Mam tylko wyimaginowany, tak właśnie jest.
Der Hochstapler
19
@OliverSalzburg: Wyobraź sobie, że się budzi.
David Schwartz
2
Nie zdziwiłbym się, gdyby zużycie operacyjne pi było porównywalne z zużyciem wielu komputerów stacjonarnych do oczekiwania na przebudzenie, ale byłoby interesujące pytanie, czy dostępna jest wystarczająca ilość informacji publicznych na temat SOC, aby ograniczyć dławienie zegara i osiągnąć stan bezczynności niższej mocy.
Chris Stratton,
3
Używam RampBMC na moim Pi i mogę ci to powiedzieć. Korzystanie z aplikacji zdalnej xbmc na iPhonie ma funkcję zamykania. Kiedy mówię, żeby się zamknął, robi się. NIE ROZPOCZYNA SIĘ. Ekran gaśnie, a jedyne, co świeci się w Pi, to czerwony power lite. Otóż ​​to. Może mieć moc, ale nie działa XBMC. Interesuje mnie również opcja WOL. Chcę być w stanie położyć kawałek dwustronnej taśmy na moim Pi i przykleić się z tyłu telewizora i nigdy nie muszę go dotykać. Nawiasem mówiąc, aplikacja XBMC na iPhone'a ma również opcję WOL.

Odpowiedzi:

40

Nie obsługuje WoL.

Biorąc pod uwagę, że urządzenie pobiera tak mało energii, korzyści z jego wyłączania i budzenia za pomocą WoL są znikome. Po prostu zostaw to włączone!

berry120
źródło
3
@AlexChamberlain Tak, ale po zatrzymaniu systemu operacyjnego nie można go odzyskać bez ponownego uruchomienia.
Jivings,
2
@Jivings Czy można zrestartować komputer za pomocą obsługi WoL w układzie LAN?
Alex Chamberlain,
12
To nie tylko Pi, przejście w tryb uśpienia powoduje uśpienie zewnętrznych dysków twardych, co może oznaczać znaczne oszczędności energii lub po prostu przedłużyć żywotność dysku twardego.
Mrchief
2
Ok, więc nowy RaspBmc wyłącza zewnętrzny dysk twardy po 20 minutach bezczynności - słodko! Możesz także skonfigurować przedział czasu na dowolny. Myślę, że WOL na razie zajmuje miejsce z tyłu! :)
Mrchief
4
Myślę, że ludzie nie zdają sobie sprawy, że Raspi nie ma przycisku „ON”, więc przydałoby się to, aby włączyć Raspi został wyłączony
puk
37

Pozwolę sobie być innego zdania. Jeśli zagłębisz się nieco głębiej, odkryjesz mikroukład LAN, który nawiasem mówiąc, jest również 2-portowym hubem USB.

Producentem mikroprocesorze LAN wyraźnie mówi w ich specyfikacjami nie jest WoL na module LAN.

Funkcje Ethernet: Kontroler Ethernet 10/100 obsługuje wiele funkcji budzenia zarządzania energią, w tym Magic Packet ™, Wake-on LAN (WOL) i Zmiana statusu łącza.

Jak to wykorzystać, to kolejne pytanie. Koniec dnia, o ile do Raspberry Pi jest podłączone zasilanie (nawet jeśli jest wyłączone lub śpi), możesz używać WoL bez problemu.

Wiem, że inne odpowiedzi mówią, że nie można zamknąć lub spać Raspberry Pi (być może przy istniejących systemach operacyjnych), ale odpowiedź jest nadal taka, że ​​WoL w module LAN jest faktem.


Jedną z rzeczy, o których należy płakać, jest fakt, że PoE zostało pominięte , ale na szczęście Raspberrians zakwestionował ten fakt i okazuje się ... po prostu o tym zapomnieli ... ups.

Czy możliwe jest zasilanie przez Ethernet (PoE)?

Nie w urządzeniu podstawowym, ale jest to bardzo często wymagana funkcja, dlatego badamy opcje dla późniejszych wersji.

Gdzieś na swoim blogu przyznali, że o tym zapomnieli ... nie mogą go teraz znaleźć.

Piotr Kula
źródło
3
Strona 2 schematu.
Alex Chamberlain,
PoE jest obsługiwane przez urządzenia HAT, takie jak: raspberrypi.org/products/poe-hat
CLS
PoE to nie to samo co WOL? Wciąż całkiem fajnie ... myślę? : D
Piotr Kula
17

RPi nie potrzebuje Wake On Lan.

Jeśli jest podłączony do źródła zasilania, to jest włączony. Nie ma zawieszenia ani hibernacji.

Jeśli nie jest podłączony do zasilania, to na pewno się nie włączy.

Jivings
źródło
3
Co się stanie, jeśli zamkniesz system operacyjny?
Alex Chamberlain,
1
@AlexChamberlain Mówi „System zatrzymany”, a następnie odłączasz go.
Jivings,
Chodźmy porozmawiać ...
Alex Chamberlain,
@Jivings: jak uruchomić po zatrzymaniu?
5
Mylisz się. Wystarczy wydać polecenie „poweroff” z konsoli, gdy zasilanie jest podłączone i wyłączy się. Teraz jest podłączony do źródła zasilania, ale nie jest włączony. Istnieje mnóstwo oprogramowania, które wyłącza urządzenie w podobny sposób. WoL teoretycznie włączy to ponownie.
Octopus,
6

Długo mam do czynienia z tym samym problemem. Ale używam sztuczki, aby WOL mojego Raspberry Pi (używam kilku RPi w muzeum, w którym pracuję). Rozwiązałem ten problem za pomocą niedrogiego przekaźnika mocy Ethernet.

Oto moja sztuczka: podłączam kartę ETH002 (od Devantech) do sieci. Moc RPi jest podłączana przez wyjście NC (normalnie zamknięte) przekaźnika. Ponieważ przekaźnik jest normalnie zamknięty, po włączeniu głównego zasilania oba systemy uruchamiają się.

Kiedy wysyłam polecenie „sudo halt” do RPi, to się wyłącza. Aby go obudzić ponownie, wysyłam następujące polecenie na płytkę przekaźników (zakładając, że przekaźnik 1 jest w użyciu):

// wyłącz przekaźnik 1

PacketSender \ PacketSender.exe -txw 500 Adres IP 17494 „21 01 00”

// poczekaj kilka sekund ...

// ponownie aktywować przekaźnik 1

PacketSender \ PacketSender.exe -txw 500 Adres IP 17494 „20 01 00”

gdzie IPaddress jest domyślnie adresem IP karty przekaźników i portu 17494.

- PacketSender jest bardzo dobrym darmowym oprogramowaniem, dzięki programistom -

W ten sposób całkowicie wyłączam RPi i włączam ponownie. np. kiedy w muzeum odbywa się wieczorna impreza. Wygląda jak WOL.

Otóż ​​to! Gotowe!

Pozdrowienia dla wszystkich,

Yvan.

Yvan
źródło
5

Możesz używać PoE z pi, użyć przełącznika PoE i rozdzielacza PoE na końcu pi. Działa dobrze, a dzięki inteligentniejszemu, ale droższemu przełącznikowi, możesz zresetować port, aby włączyć zasilanie pi.

Byłoby miło używać WOL na pi, ale nie widząc żadnego wkładu w to, aby ktokolwiek go uruchomił, mimo że ładny układ „go” obsługuje.

Michael
źródło
-1

RPi pobiera energię z normalnej ładowarki telefonu, takiej jak stary zasilacz PC AT, w której należy ręcznie włączać i wyłączać. Z tego powodu pi nie może sam włączyć zasilania i funkcje takie jak WoL nie mogą działać.

Alexis
źródło
-2

Nie jestem ekspertem, ale jeśli układ Ethernet jest również kontrolerem portów USB, odpowiedzią może być uzyskanie zasilania przez główne porty USB dla PI za pośrednictwem koncentratora USB, który obsługuje zasilanie wsteczne.

Jaco
źródło
-4

jeśli chcesz się obudzić na sieci LAN, w systemie musi istnieć bios, ponieważ potrzebujesz zegara, aby go obudzić ... RPI nie ma w nim żadnych bios. To wszystko

seb c
źródło
Dlaczego więc trzeba mieć BIOS, żeby mieć zegar? Wiele rzeczy ma zegary, a nawet RTC bez BIOS-u ... A dlaczego potrzebny jest zegar do WOL? Wystarczy WOL: Logika do zwarcia 2 pinów, gdy oprogramowanie układowe ETH wykryje pakiety WOL. Jeśli firmware kontrolera Ethernet może uruchomić w stan niskiego poboru energii i miał dostęp zarówno GPIO 5 i 6, wtedy nie byłoby problemu ... raspberrypi.stackexchange.com/a/19754/24295
svin83