Co warto wiedzieć o zasilanym koncentratorze USB?

12

Trochę zagubiłem się w kwestiach związanych z elektrycznością, ale chcę, aby hub USB zasilał mój Raspberry Pi i mój dysk twardy.

Wiem, że istnieją listy koncentratorów USB dla Raspberry Pi, które działają idealnie, ale chcę wiedzieć, jak mogę wybrać dobry koncentrator USB w sklepie? Jakie funkcje należy wziąć pod uwagę?

ilazgo
źródło

Odpowiedzi:

9

Przeformułowuję:

  • Chcesz koncentratora USB z własnym zasilaniem.
  • Chcesz, aby zasilał on swoje RPi, podłączając koncentrator i RPi przez złącze mini-USB
  • Chcesz podłączyć dysk twardy do swojego RPi przez ten koncentrator USB

Najpierw powinieneś przeczytać to o karmieniu wstecznym . Nie mogę zalecić, abyś wstąpił z powrotem do swojego RPi z hubem, może to nie być bezpieczne i może prowadzić do awarii.

Aby wybrać koncentrator, należy wziąć pod uwagę maksymalną moc na port, jaką może dostarczyć koncentrator:

  • RPi potrzebuje 5 V / 1000 mA (zobacz to )
  • Twój dysk twardy wymaga XV / Y mA (patrz instrukcja obsługi dysku twardego)

Powinno to zapewnić wymaganą moc na port dla koncentratora.

Powinieneś także preferować bardziej znanego producenta piast niż tani.

lauhub
źródło
1
Chociaż preferowanie „dobrze znanego producenta” jest dobrą radą, należy pamiętać, że specyfikacja USB 2.0 ogranicza każdy port do 500 mA i że jeśli koncentrator jest takiej jakości, że spełnia specyfikację pod każdym względem, każdy pojedynczy port będzie ograniczony do tego! Rozumiem jednak , że większość hubów w niskiej lub średniej cenie nie reguluje każdego portu, dlatego też możesz pobierać do całkowitego natężenia hubu z dowolnego z nich - co jest potrzebne do zasilania samego pi ...
Złotowłosa
1
... więc nie kupuj najdroższego, najwyższej jakości hubu, jaki możesz znaleźć. Prawdopodobnie nie będziesz w stanie się tego dowiedzieć, szukając w pudełku lub w Internecie (ale jeśli to pomoże, mam taniego Belkina i jest nieuregulowany, więc działa dla pi). Zobacz także: elinux.org/RPi_Powered_USB_Hubs
goldilocks
3

Zasilany koncentrator wykorzystuje moc zapewnianą przez brodawkę ścienną do zasilania urządzeń USB zamiast zasilania komputerów. W przypadku Raspberry Pi, zasilany koncentrator jest niezbędny do zasilania wielu urządzeń, takich jak dyski twarde, napędy CD itp., Ponieważ zasilanie wszystkich tych urządzeń pozostawiłoby Raspberry Pi pod napięciem, co skróciłoby żywotność komponentów, a nawet nie działało Liczba Pi. Szukając dobrego zasilanego koncentratora, chcesz poszukać następujących elementów:

Trwałość: chcesz spojrzeć na samą konstrukcję piasty, jeśli widzisz niedoskonałości, takie jak wypaczona strona lub wióry NIE GET IT. Jeśli ma już te niedoskonałości i wciąż jest nowy, świadczy to o złej kontroli jakości. Co później doprowadzi do większej liczby problemów.

Liczba portów: liczba portów ma znaczenie, w zależności od liczby urządzeń, które chcesz zasilać. Będziesz chciał uzyskać koncentrator z wystarczającą liczbą portów do obsługi wszystkich urządzeń.

Źródło zasilania: Wiele koncentratorów USB będzie miało kabel USB z 2 końcówkami USB A. NIE chcesz tego. Tego rodzaju zasilane koncentratory czerpią energię z komputera, a nie ze ściany. Szukając koncentratorów Chcesz się upewnić, że brodawka ścienna jest uwzględniona.

Oto lista pięciu najlepszych koncentratorów USB , chociaż polecam dwa pierwsze dla Ciebie.

Oto ten, którego używam, jest to koncentrator o tematyce Raspberry Pi, który działa świetnie i jest bardzo trwały.

JVarhol
źródło