Jak wyłączyć tryb zawieszenia?

41

Ilekroć zostawiam Raspberry Pi na noc, zawsze wydaje się, że przechodzi w jakiś stan zawieszenia. Czerwona lampka zasilania jest nadal włączona, ale lampka na urządzeniu USB WiFi jest wyłączona i nie mogę uzyskać do niej dostępu przez SSH.

Nie mam podłączonych urządzeń peryferyjnych oprócz urządzenia USB WiFi. Po prostu używam go bez głowy jako odtwarzacza audio.

Czy ktoś wie, jak całkowicie wyłączyć funkcje zawieszania?

dgrant
źródło
Byłoby nam pomocne, gdybyś mógł otagować swoje pytanie odpowiednim menedżerem wyświetlania. Dzięki!
Czy widzisz jakieś wyjście na dołączonym ekranie? A czy masz aktualny system operacyjny? Może to być panika jądra, która przydarzyła mi się losowo po pewnym czasie przestoju.
makrojames
1
@BryanDunsmore Wątpię, że używa DM - to bezgłowy odtwarzacz audio ...
Alex Chamberlain
Możliwe duplikaty Jak zapobiec wygaszaniu ekranu?
Jivings
@AlexChamberlain Jeśli używa Raspian, bardzo wątpię, że odinstalował domyślnego menedżera wyświetlania. = /

Odpowiedzi:

52

Nie podałeś wielu szczegółów, ale zakładam, że używasz adaptera Wi-Fi z układem Realtek 8192cu, ponieważ wydaje się, że jest to powszechnie używane. Mój jest taki sam i doświadczam tego, co uważam za ten sam problem: gdy pozostawiam RPi bezczynny przez dłuższy czas, Wi-Fi wydaje się być wyłączone i nie możesz już połączyć się przez SSH itp.

Od miesięcy szukam rozwiązania tego problemu i dopiero teraz znalazłem tutaj: https://github.com/xbianonpi/xbian/issues/217 . Rozwiązanie jest dla Xbian, ale działało dla mnie na Raspbian.

Problem polega na tym, że adapter ma domyślnie włączone funkcje zarządzania energią. Można to sprawdzić, uruchamiając polecenie:

cat /sys/module/8192cu/parameters/rtw_power_mgnt

Wartość 0 oznacza wyłączenie, 1 oznacza min. zarządzanie energią, 2 oznacza maks. zarządzanie energią. Aby to wyłączyć, musisz utworzyć nowy plik:

sudo nano /etc/modprobe.d/8192cu.conf

i dodaj następujące:

# Disable power management
options 8192cu rtw_power_mgnt=0

Po zapisaniu pliku i ponownym uruchomieniu RPi Wi-Fi powinno pozostać włączone przez czas nieokreślony.

Herohtar
źródło
Niestety, to samo dzieje się na Xbianie z 8192cu, a zarządzanie energią jest już ustawione na 0. W jakiś sposób wciąż
zapada
3

Preferowana odpowiedź jest prawie poprawna, ale niektóre dodatkowe komentarze w oryginalnym wydaniu ( https://github.com/xbianonpi/xbian/issues/217 ) sugerują, że dodatkowa opcja jest lepsza:

options 8192cu rtw_power_mgnt=0 rtw_enusbss=0

w /etc/modprobe.d/8192.confprzeciwieństwie do sprawiedliwego rtw_power_mgnt=0. Po prostu określenie, że jedna opcja nie działała dla mnie, ponieważ Wi-Fi wciąż się wyłączało.

Talos
źródło
1

Moim problemem był wygaszacz ekranu. Wyłącz za pomocą następujących poleceń:

Spowoduje to wyłączenie wygaszacza ekranu:

xset s off

Wyłącz inne funkcje gwiazdy energii:

xset -dpms

To nie zadziała w zdalnej sesji SSH

Dan Power
źródło
0

GDM

Możesz uniemożliwić GDM zawieszenie komputera, zmieniając wartość w dconf-editor. Zauważ, że powiedziałem dconf-editor, nie gconf-editor .

$ dconf-editor

Teraz musisz przejść do org.gnome.settings-daemon.plugins.powerwęzła. Powinieneś zobaczyć całą listę par klucz-wartość. Zmień następujące klucze na następujące wartości.

  • sleep-inactive-ac-typedo niczego
  • sleep-inactive-battery-typedo niczego

Bibliografia


źródło
3
Gdzie powiedział, że używa GDM?
Jivings
1
@Jivings Nie zrobił. Po prostu udzielam odpowiedzi w przypadku , gdy używa GDM.
2
Następnie powinieneś poprosić o więcej informacji przed odpowiedzią.
Jivings
1
Bardzo wątpię, że odpowiedzą, biorąc pod uwagę (1), że nie mają tutaj konta, i (2) to pytanie ma około tygodnia. W takim przypadku najlepiej byłoby udzielić odpowiedzi przyszłym użytkownikom.
2
Mam konto w Stackoverflow i kilka innych stron Stackexchange i zadałem to pytanie na superuser.stackexchange, a następnie zostało przeniesione do raspberrypi.stackexchange. Chyba dlatego nie otrzymałem powiadomień o odpowiedziach. Został przeniesiony na podstronę, na której nie miałem konta, zanim ktokolwiek go skomentował. Denerwujący.
dgrant,