Dlaczego mój zewnętrzny dysk twardy nie pojawia się w / dev?

22

Chcę zamontować zewnętrzny dysk twardy, ale mój Raspberry Pi niczego nie rozpoznaje.

I załadowany usb-storagez modprobe, ale jeśli włóż dysk do portu USB, nic nie zmienia. Nie widzę żadnych zmian ani w lsusb -l, ani w dmesg, ani w /var/log/everything.log. Po włożeniu myszy, klawiatury lub koncentratora USB widzę, że system to rozpoznaje, ale po włożeniu dysku twardego nic nie widzę. Jakby nic się nie stało.

Co powinienem zrobić, aby zamontować zewnętrzny dysk twardy?

Próbowałem z dwoma różnymi dyskami twardymi; żadne nie działało.

Gergely Fehérvári
źródło
Co fdisk -lmówi
ArchHaskeller,
Drukuje tylko kartę SD i jej partycje.
Gergely Fehérvári
Hmm ... USB 2.0 prawda? Co się stanie, gdy spróbujesz zamontować partycję? Jaki jest model zewnętrznego dysku twardego?
ArchHaskeller,
Czy to jest samozasilające?
Jivings
6
Raspberry pi nie może wtedy zapewnić wystarczającej mocy dla dysku twardego. Przepraszamy, ale nigdy nie będzie działać bez użycia zasilanego koncentratora USB.
Jivings

Odpowiedzi:

21

Z komentarzy:

To jest dysk twardy zasilany przez USB (nie zewnętrzny adapter), nie mogę zamontować, ponieważ nie widzę w / dev, nie mogę nawet zobaczyć w logu, jeśli jest włożony lub nie (nic się nie zmienia w logu, ale po podłączeniu myszy lub koncentratora USB)

Niestety, Raspberry Pi często nie może dostarczyć wystarczającej mocy przez porty USB, aby obsługiwać urządzenia zasilane przez USB. Z tego powodu mój zewnętrzny dysk twardy nie działa i zakładam, że napotykasz ten sam problem.

Możesz rozwiązać ten problem na jeden z 2 sposobów:

  • za pomocą pewnego rodzaju zasilanego koncentratora USB, który pobiera energię ze źródła zewnętrznego, takiego jak zasilacz sieciowy.
  • za pomocą zewnętrznego dysku twardego z własnym zasilaniem, który ponownie pobiera energię ze źródła zewnętrznego, takiego jak zasilacz sieciowy.
Jivings
źródło
10

Jeśli spojrzysz na Raspberry Pi Schematics , na stronie 3, istnieje szeregowy bezpiecznik 140mA między zasilaniem 5V a Vcc każdego z portów USB. 140 mA to za mało, aby uruchomić dysk twardy USB.

Alex Chamberlain
źródło