Jak mogę zmienić rozdzielczość ekranu bash na wartości niestandardowe?

12

Zainstalowałem archlinux-arm na RPI.

Mam telewizor, który ma rozdzielczość 1680x1050. Gdzie mogę zmienić ustawienia bash, aby poprawnie pasowały do ​​ekranu? Chcę też, aby ekran startowy (gdzie widzę, co się ładuje) był miły.


Mam ten telewizor . Jakie są prawidłowe ustawienia tego w config.txt?

Gergely Fehérvári
źródło
2
Aby być poprawnym w terminologii - nie ma ustawień bash związanych z rozdzielczością, ponieważ bash nie dba o to. Wie tylko o tekście. Teraz, jak duży jest tekst i ile znaków można zmieścić na ekranie, zależy od ustawień terminala . Istnieje kilka terminali, z których możesz korzystać - jeden to „startowy”, który używa pełnoekranowego bufora ramki (to ten, który widzisz przed użyciem startx), a drugi może być uruchomiony jako okno w środowisku graficznym. To, co powiedział PhonicUK, mówi, jak zmienić rozdzielczość bufora ramki, która jest używana do wyświetlania (prawie) wszystkich wyników graficznych RPi.
Krzysztof Adamski,

Odpowiedzi:

13
  1. W /boot/config.txtpliku dodaj hdmi_group=2i, hdmi_mode=58aby uzyskać 1680x1050. Musisz rootto zrobić.
  2. Uruchom ponownie Raspberry Pi; sudo reboot.

Notatki

Zobacz http://elinux.org/RPi_config.txt, aby uzyskać pełną listę rozdzielczości i trybów.

PhonicUK
źródło
Nie ma znaczenia, czy ustawię wartość hdmi_mode=na 9, 16 lub 35, rozdzielczość ekranu pozostanie taka sama. Dlaczego?
Gergely Fehérvári,
Czy sprawdziłeś, czy zmiany są w rzeczywistości zapisywane w pliku? Czy twój wyświetlacz może również sprawdzić, jaka jest rozdzielczość wejściowa, jeśli tak - co to jest? Upewnij się także, że masz ustawienie hdmi_group = 2.
PhonicUK
Tak, jestem pewien, że ustawiłem hdmi_group=2, a zmiany na pewno zostaną zapisane. Ale co masz na myśli mówiąc, że dane wejściowe weryfikują rzeczy?
Gergely Fehérvári,
Większość wyświetlaczy ma ekran „informacyjny”, który zawiera informacje o sygnale wejściowym, w tym szczegółowe informacje o rozdzielczości ekranu i częstotliwości odświeżania. Również żadna z tych wartości, o których mówiłeś, że nie była tą, którą zasugerowałem. Spróbuj 58 i 57.
PhonicUK
1
Czy używasz tylko prostego złącza HDMI, czy używasz gdzieś złącza HDMI-> DVI? (Spróbuj użyć jednego, jeśli nie jesteś, lub nie używaj jednego, jeśli jesteś)
PhonicUK