Jak podłączyć drukarkę do szeregowych styków GPIO?

15

Kupiłem mini drukarkę termiczną od Adafruit. Dokumentacja stwierdza:

Ta drukarka jest idealna do współpracy z mikrokontrolerem, po prostu potrzebujesz wyjścia szeregowego 3,3 V do 5 V TTL z mikrokontrolera

Ponieważ piny szeregowe na wyjściu GPIO przy 3,3 VI zakładały, że mogę po prostu podłączyć drukarkę bezpośrednio do pinów i działałoby to bez obwodu ochronnego. Czy to naiwne założenie? Co jeszcze muszę zrobić, aby korzystać z drukarki?

Jivings
źródło
1
Prawdopodobnie bardzo niewiele poza oprogramowaniem. Jeśli drukarka generuje dane odpowiedzi, może być jednak potrzebny ogranicznik napięcia. Możesz zapytać na forach adafruit, ponieważ sprzedają zarówno drukarkę, jak i pi.
Chris Stratton
O ile wiem, nie ma danych odpowiedzi.
Jivings
1
@AlexChamberlain jednym słowem, nie. To nie jest coś, czym ludzie się martwią w tłumaczeniu logicznym. Sterownik o wyższym napięciu uszkadza odbiornik o niższym napięciu lub sterownik o niższym napięciu nie jest niezawodnie rejestrowany przez odbiornik o wyższym napięciu tak, ale nie pobiera nadmiernego prądu podczas sterowania prostym wejściem logicznym z innej rodziny.
Chris Stratton
2
Widziałeś to? sparkfun.com/products/8745
Alex L
1
@RongNguyen Możesz go wydrukować, co chcesz, po prostu sam musisz wykonać ciężką pracę. Jest tutorial tutaj .
Jivings,

Odpowiedzi:

5

Poziomy napięcia nie stanowią problemu, logiczna „1” LVTTL będzie również logiczną „1” TTL. Jedynym problemem może być (tonący) prąd, jak już sugerował Alex Chamberlain. To może być problem.

Ten tonący prąd zależy od obwodu wejściowego drukarki, ponieważ możemy tylko zgadywać, jak jest skonstruowany, lepiej być bezpiecznym niż przepraszać!

Aby być bezpiecznym, umieść bufor CMOS pomiędzy. Na przykład 74LCX244. Jeśli coś zacznie palić, nie będzie to Twoje Raspberry Pi.

Edycja: Zauważyłem krytykę obecnych oświadczeń, aby poprzeć to oświadczenie:

Cytat z klabs.org :

  • Stopnie wyjściowe CMOS mogą być trudne, a subtelna charakterystyka urządzenia może powodować błędy. Dokładnie sprawdź wszystkie dane techniczne! Na przykład wiele urządzeń CMOS podczas sterowania obciążeniami jest podawanych przy bardzo niskim poziomie prądu dla sygnałów o wysokim lub logicznym „1”. Jednak wejścia TTL pobierają znaczne prądy i nie przedstawiają wysokiej impedancji obserwowanej przez wejścia CMOS FET, a wyjście może zostać przeciągnięte w dół.

Więcej informacji na temat tego bieżącego problemu tutaj: 5 V TTL i poziomy napięcia wejściowego i wyjściowego CMOS :

  • CMOS -> TTL: może być potrzebny bufor do obsługi dodatkowego tonącego prądu, gdy wyjście CMOS spada

Mam nadzieję że to pomoże.

ikku
źródło
1

Uważam, że „serial TTL” oznacza asynchroniczny serial, który można znaleźć we wspólnym UART . Naturalnym sposobem dołączenia tej drukarki do PI byłoby znalezienie UART na płycie (GPIO 14/15?) Lub podłączenie jednej do drugiej magistrali. Istnieje kilka dobrych ( FTDI , CP2102 ) i gorszych ( Prolific ) układów dostępnych dla USB i obciążeń dla I2C i SPI. Jeśli urządzenie wymaga uzgadniania, musisz się o to również martwić. Strona Adafruit chyba nie używa (Tx / Rx tylko, jeśli dobrze ją przeczytałem).

Jeśli chcesz to zrobić w stosunku do rzeczywistego GPIO (logicznie dobrze, ale zobacz inne ostrzeżenia o kompatybilności elektrycznej), możesz wyszukać „oprogramowanie uart”.

XTL
źródło