Jak zmusić Raspberry Pi do włączenia HDMI?

94

Mam Raspberry Pi z Raspbmc podłączonym przez HDMI do głupiego telewizora HD. (Nie obsługuje HDMI-CEC).

Jeśli jednocześnie włączę telewizor (zarówno u źródła, jak i wyświetlacza przez pilota) i Raspbmc, wszystko będzie działać poprawnie.

Jeśli włączę Raspbmc i telewizor, ale ekran telewizora nie jest włączony. Jakiś czas później używam pilota telewizora do włączania wyświetlacza telewizora, a następnie otrzymuję pusty ekran na telewizorze przez HDMI. To nie jest wygaszacz ekranu, ponieważ użycie pilota XBMC niczego nie zmienia. Raspbmc jest aktywny chociaż, ponieważ mogę pingować go i połączyć się z nim za pomocą SSH .

Czy w Raspbmc jest ustawienie, które mogę zmienić, aby zawsze włączało HDMI , bez względu na to, czy ekran telewizora jest włączony czy wyłączony?

Ashwin Nanjappa
źródło
6
To jest normalne zachowanie; Raspberry Pi może obsługiwać WYŁĄCZNIE wyjście analogowe RCA lub HDMI, ale nie oba jednocześnie. Obecności wyjścia RCA nie można sprawdzić elektronicznie, więc domyślnie jest to sprawdzenie HDMI, a następnie skorzystanie z RCA, jeśli nie znaleziono urządzenia HDMI.
Alexander
To nie działa z telewizorem Philips.

Odpowiedzi:

99

Dodaj te dwie linie /boot/config.txti zrestartuj Raspbmc:

hdmi_force_hotplug=1
hdmi_drive=2

hdmi_force_hotplug=1ustawia Raspbmc na używanie trybu HDMI, nawet jeśli nie zostanie wykryty monitor HDMI. hdmi_drive=2ustawia Raspbmc na normalny tryb HDMI (Dźwięk zostanie wysłany, jeśli jest obsługiwany i włączony). Bez tej linii Raspbmc domyślnie przeszedłby w tryb DVI (bez dźwięku).

Dennis Williamson
źródło
8
config.txtjest odczytywany przez GPU, więc będzie działać na każdej dystrybucji.
Jivings,
7
Dennis Williamson: Dzięki, działało. Ale dźwięk nie działał. Naprawiłem to, dodając hdmi_drive = 2
Ashwin Nanjappa, 13'12
Dziękuję, to działa dobrze. Jednak po włączeniu monitora migocze - wydaje się, że zmienia rozdzielczość między 1024 a 1920 około 5 razy na sekundę.
Gerfried
1
@Gerfried: spójrz tutaj .
Dennis Williamson
To mi nie zadziałało. Odkomentowałem te dwie linie wymienione w odpowiedzi i zrestartowałem moje pi. Na monitorze nie ma absolutnie nic. Wciąż przełączam się na wyświetlacz PiTFT, a nie monitor przez HDMI.
ThN
3

Chociaż to pytanie jest bardzo stare, chciałbym opublikować moją odpowiedź, którą znalazłem niedawno. Używam Raspberry PI 2 Model B z wyświetlaczem pojemnościowym 2.8 PiTFT. Kiedy już wymyśliłem, jak sprawić, by mój wyświetlacz pitft współpracował z Raspberry PI, nie mogłem zmusić Raspberry PI do przełączenia się na wyjście HDMI bez względu na to, co zrobiłem. Potem natknąłem się na tę informację, która działała dla mnie.

Można to zrobić na dwa sposoby. W starszych instalacjach Pi używaj bufora ramki fb0, gdy chcesz wyświetlać rzeczy na ekranie HDMI / TV, na przykład: FRAMEBUFFER = / dev / fb0 startx użyje bufora ramki HDMI / TV dla okien X zamiast PiTFT

W przypadku instalacji Jessie Pi uruchom sudo nano /usr/share/X11/xorg.conf.d/99-fbdev.conf, aby edytować plik konfiguracyjny i upewnić się, że zawiera:

Section "Device"
  Identifier "display"
  Driver "fbdev"
  Option "fbdev" "/dev/fb0"
EndSection

zmień wiersz „fbdev” „/ dev / fb0” na opcję „fbdev” „/ dev / fb1”, jeśli chcesz, aby xdisplay na PiTFT lub fb1 na fb0 dla wyjścia HDMI.

Aktualizacja: jeśli nie widzisz powyższego kodu w pliku, po prostu skopiuj i wklej to, co pokazano w tej odpowiedzi na dole tego pliku. Jeśli nie możesz znaleźć pliku 99-fbdev.conf w tym folderze, prawdopodobnie w tym samym folderze jest prawdopodobnie inny plik o innej nazwie, np. 10-evdev.conf, który musisz zmodyfikować, aby działał zgodnie z powyższym opisem.

ThN
źródło