Czy Raspberry Pi poradzi sobie dobrze z XBMC i wieloma filmami?

18

Mam bibliotekę z ponad 1000 filmów i szukam taniego, ale dobrego systemu multimedialnego.

Do tej pory korzystałem z Xtreamer Prodigy, ale oprogramowanie układowe jest trochę wolne (ponad 2-5 minut rozruchu i niezgrabny interfejs, telewizja strumieniowa jest gwałtowna itp.).

Więc chciałbym przejść na stronę XBMC (ponieważ jest w pełni funkcjonalny). Raspberry Pi może być najtańszym urządzeniem, ale nie mam pojęcia, jak będzie działać z moją biblioteką, a nawet z samą nawigacją XBMC (chciałbym, aby była responsywna / płynna i szybko uruchamiała się).

Czy ktoś mógłby potwierdzić jego siłę w takiej konfiguracji? Ponadto, jeśli nie jest to odpowiednie dla moich potrzeb, co myślisz o wszystkich nowych urządzeniach z Androidem (z XBMC)? Co byłoby najlepsze (biorąc pod uwagę, że muszę mieć zarówno porty HDMI, jak i AV / RCA / peritel).

Jsncrdnl
źródło
1
To pytanie ( raspberrypi.stackexchange.com/questions/32/… ) pomoże ci skonfigurować XBMC. Z tego co wiem, działa całkiem dobrze na RPi, jeśli używasz wersji specyficznej dla Raspberry Pi-- Raspbmc.
RLH
Jak przechowywana jest twoja biblioteka? NFS i Samba (SMB) działają dobrze z dużymi plikami na raspberry_pi - osobiście mam 32 GB karty SD i używam SFTP i kopiuję mkv na kartę - zawsze gra dobrze, niektóre pliki mają ponad
2,5 GB
@Mapperz: Używałbym go z zewnętrznym dyskiem twardym 2 TB podłączonym przez USB. Wszystkie moje filmy są zawarte w dwóch osobnych folderach. Chciałbym, aby menu XBMC było płynne, pi szybko się uruchamiało i chciałbym mieć płynną nawigację po moich filmach (tryb szafy grającej, ściana filmu itp.)
Jsncrdnl
Pamiętaj, że XBMC (próbowałem XBian) obsługuje wariant HDMI, który przesyła zdalne sygnały z telewizora. Następnie możesz używać normalnego pilota do nawigacji.
Thorbjørn Ravn Andersen

Odpowiedzi:

12

Używam RPi jako mojej stacji multimedialnej z Xbmc (teraz o nazwie Kodi) w Arch Linux. Mam podłączony zewnętrzny dysk twardy 1 TB (z zewnętrznym zasilaczem ), który przechowuje moją kolekcję filmów / seriali.

Biblioteka

Xbmc ma funkcje biblioteki dla filmów, zdjęć, seriali i muzyki z rozszerzoną funkcjonalnością (uporządkowane według roku, aktora, cokolwiek).

Ale przed utworzeniem biblioteki w Xbmc zrób sobie przysługę i sprawdź następujące rzeczy:


Prędkość

Jeśli chcesz uruchomić system od zera (tak jak ja), możesz nieco ulepszyć Xbmc:

 • Ustaw podział pamięci na co najmniej 128 MB dla GPU (w przeciwnym razie filmy nie będą odtwarzane)
 • Wyłącz kanał RSS (przyspiesza menu)
 • Zawsze włączaj synchronizację v (zmniejsza zużycie procesora w stanie bezczynności)
 • Zmniejsz częstotliwość odświeżania (zmniejsza zużycie procesora w stanie bezczynności)

Jeśli nie przetaktowałem niczego na Pi w mojej bieżącej konfiguracji.

Jeśli używasz Archa (który ma bardzo aktualne repozytorium), otrzymujesz najnowszą wersję Xbmc, która teraz oficjalnie obsługuje RPi . Było trochę szybciej i wciąż nad tym pracują.

Ponadto, jeśli zdecydujesz się użyć gotowej dystrybucji Xbmc, te poprawki mogą być już zastosowane.


Kontrolowanie

Kontroluję mój Xbmc za pomocą pilota systemu Windows MCE , który leżałem w pobliżu. Działa dobrze z zainstalowanym Lirc. Możesz sprawdzić listę kompatybilności Lirc i kupić ją dla siebie (wygodniej z sofy).

Ponadto, należy pamiętać, że RPI nie może moc w dół , więc trzeba go zamknąć poprzez SSH / XBMC, a następnie ręcznie wyciągnąć wtyczkę.

Mam również serwer FTP działający na Pi, dzięki czemu mogę szybko przenosić nowe filmy bez konieczności noszenia mojego dysku twardego wszędzie. Pamiętaj, aby używać FTP zamiast SFTP , ponieważ ten ostatni będzie wolniejszy (z powodu szyfrowania).


Zobacz także FAQ Xbmc RPi !

Lukas Knuth
źródło
Włączenie synchronizacji pionowej może również powodować zacinanie. Jeśli masz odbiornik / telewizor obsługujący DTS, nie musisz się martwić transkodowaniem dźwięku. Ponadto CEC działa dobrze z Pi, więc jeśli masz sprawny telewizor lub odbiornik, możesz po prostu użyć jego pilota. Niezwykle ważne jest, aby mieć kartę SD klasy 10 lub lepiej użyć dysku twardego dla systemu operacyjnego.
KayEss
Gorąco polecam instalację na szybkiej pamięci USB. Nawet karta SD klasy 10 jest wolna w porównaniu z kartą USB zdolną nawet do 30 Mb / s. Pamięć USB3 również jest tego warta, ponieważ można uzyskać do 60 Mb / s za pomocą portu USB 2.
DominicM,
1

Używam Raspberry Pi i mam dużą bibliotekę. Zauważyłem, że działa świetnie z małymi bibliotekami łączącymi się z moim NAS; jednak z ponad 1700 filmami spowalnia do indeksowania i jest nie do przyjęcia, gdy szykuje się do oglądania filmu. Świetna koncepcja, ale brakuje jej mocy. Próbowałem z Raspbmc i Openelec. Openelec działa lepiej, ale wciąż nie ma wystarczającej mocy.

Nie mam tego samego problemu, gdy mam do czynienia z dowolnym laptopem w mojej sieci za pomocą XMBC. Kupiłem komputer Arctic Media, aby rozwiązać ten problem. Wydaje się, że pomaga wielu osobom z tym samym problemem.

Anioł
źródło
1

Mam Pi z wersją OpenElec i próbowałem RaspBMC, a także RasPLex (kompilacja Plex dla PI). Uruchomiłem także XBMC na PC i laptopach. Wersja OpenElec oferuje mi najszybszą najbardziej płynną odpowiedź i będzie o wiele łatwiejsza w konfiguracji i uruchomieniu niż Raspbian lub Arch Linux.

My pi is connected to my Media via my NAS on Samba shares. I have around 750 Movies (~1.2TB), ~700GB of TV Shows and ~350G Music.

Chociaż Pi nie jest tak szybki ani płynny jak komputer, z pewnością jest lepszy niż to, co opisujesz przy bieżącej konfiguracji. Na przykład:

 • Jeśli naciśniesz „filmy” z menu głównego, ładuje się przez około 3-7 sekund
 • Naciśnij przycisk Start w filmie / programie telewizyjnym, który zostanie załadowany przez około 3-7 sekund przed rozpoczęciem odtwarzania
 • Odtwarzanie plików 480p i 720p jest idealne. Nie mam nic w 1080p, ale słyszałem, że działa dobrze.
 • Starsze pliki divx odtwarzają się dobrze, podobnie jak wszystkie moje pliki muzyczne. Krótko mówiąc, nie widziałem, żeby się zacinało, buforowało lub odmawiało grania. Odtwarzanie jest idealne.

Jedyny problem, jaki mam, to to, że XBMC odmawia rozpoznania nowych filmów, gdy je dodam, i nie wiem, dlaczego (i tak, są poprawnie nazwane i zgodne z konwencjami).

Jeśli chodzi o pilota, wypróbuj pilot Media Center Remote, taki jak ten od Amazon ANDROSET Mini 2.4GHz Bezprzewodowa klawiatura i mysz Air Jak pierwszy recenzent wskazuje na stronie Amazon, sam pilot jest w porządku, ale odbiornik IR może być używany z pilotami Harmony (mam Harmony 200). Ten zdalny odbiornik na podczerwień działa natychmiast po instalacji z każdą wersją / instalacją / wariantem XBMC, jaką kiedykolwiek próbowałem. Nieźle jak na 8,00 $.

Teraz, po tym wszystkim, powiedziałeś ... próbowałeś Plexa? Podczas gdy jego wydajność jest powolna na Pi, jest dość szybka na pudełkach Roku. Należy pamiętać, że Plex wymaga, aby Serwer Plex działał gdzieś na innym komputerze, więc może nie być dostępny dla wszystkich. Również RasPLex (wersja Pi dla Plex) jest wciąż nowa / beta, więc wydajność może wzrosnąć w miarę dojrzewania projektu.

Jeśli chodzi o cenę, podczas gdy płyta Pi kosztuje tylko 35 USD, będziesz także potrzebować skrzynki, karty SD, zasilacza i kabli. Możesz mieć trochę tego wokół i możesz zrobić skrzynkę z Legos lub coś, jeśli chcesz. Jeśli nie, prawdziwy koszt PI prawdopodobnie będzie zbliżony do 75 USD, co mieści się w zakresie kilku innych opcji. To wciąż okazja, a jeśli jesteś maniakiem, Pi nigdy się nie zmarnuje, jeśli zdecydujesz się przenieść centrum medialne na inne urządzenie.

Na koniec należy pamiętać, że ten krajobraz zmienia się bardzo szybko i istnieje już wiele opcji. Patrzę na niektóre urządzenia z Androidem, takie jak Xios DS lub nadchodzące urządzenia Ouya. Chciałbym usłyszeć opinie od każdego, kto je wypróbował i jak je porównują.

Powodzenia!

bez głowy
źródło
0

Niedawno skonfigurowałem raspbmc na moim modelu Raspberry Pi B. Wykonałem następujące czynności, aby spróbować zwiększyć wydajność i / lub jakość.

 1. Wyłączony limit interfejsu użytkownika (interfejs użytkownika XBMC zmienił się z 720p na 1080)
 2. Przetaktowany za pomocą wbudowanego narzędzia do ustawienia „super”, czyli 950 MHz, jeśli się nie mylę. Będziesz także potrzebował zasilacza zapewniającego wystarczającą moc. Miałem problemy z każdym podkręceniem z zasilaniem 950ma. Adapter 1,2A działa świetnie.
 3. Skonfiguruj wszystkie moje udziały jako NFS zamiast SMB (tylko do odczytu). Zwiększa to wydajność podczas uruchamiania wideo lub przeglądania udziałów. Dotyczy to tylko udziału sieciowego, a nie urządzeń USB. Spróbuj także ustawić NFS w trybie udp, jest to dobre dla sieci domowych i usuwa pewne koszty ogólne.
 4. Zainstalowano system operacyjny na 8 GB pamięci USB (rzeczywista prędkość odczytu ~ 30 Mb / s). Uwaga: nadal potrzebujesz karty SD, aby wskazywać pliki systemowe na pamięci USB.

Aby odpowiedzieć w większości na twoje pytanie, interfejs jest zaskakująco szybki i responsywny, biorąc pod uwagę niskie koszty i zużycie energii przez Pi. Jest kilka wyjątków:

Podczas otwierania filmów / programów telewizyjnych z dużą ilością elementów może to zająć bardzo dużo czasu. Na przykład udostępnianie filmów z prawie 3000 elementów może zająć 20-30 sekund. Nie ma znaczenia, czy został niedawno otwarty, czy nie. Nie znalazłem jeszcze sposobu, aby to poprawić. (Spróbuje OpenElec zamiast raspbmc, aby porównać wkrótce). Czas potrzebny do otwarcia wydaje się być wprost proporcjonalny do ilości plików, więc 1000 filmów powinno zająć około 10 sekund. Mój folder telewizyjny zawiera 350 elementów i otwiera się w ciągu 4-10 sekund.

Podczas odtwarzania filmów, zwłaszcza urządzenie 1080p może przestać odpowiadać i utrudnić zatrzymanie filmu. Może to być spowodowane usunięciem limitu interfejsu użytkownika, ponieważ Pi ma bardzo ograniczoną pamięć wideo.

Ogólnie rzecz biorąc, Pi może być bardzo użyteczne po prawidłowym skonfigurowaniu z kilkoma niedogodnościami. Filmy SD i 1080p odtwarzają się płynnie, a pomijanie / szybkie przewijanie również nie jest zbyt wolne.

DominicM
źródło
0

Mam konfigurację z 2 Raspberry Pis - jeden ma zewnętrzny dysk twardy USB 2 TB (z własnym zasilaczem) i faktycznie działa jako serwer, do którego mogę się podłączyć z mojej sieci domowej, a także zdalnie. Inne RPi ma zainstalowany RaspBMC (ponieważ zauważyłem, że OpenElec ma problemy z niektórymi formatami wideo odtwarzającymi tylko dźwięk) i łączę się z innym Raspberry Pi, dodając nową lokalizację sieciową (SSH / SFTP). Byłem w stanie przesyłać strumieniowo pliki wideo z RPi w mojej piwnicy do moich RPi z RaspBMC na ponad 2000 milach autostrady internetowej. Miałem pewne problemy z buforowaniem, ale wydaje mi się, że to raczej problem z prędkością połączenia (teściowie z wolnym połączeniem). Lokalnie nie miałem problemów.

JPlayJPlay
źródło
0

Prawdopodobnie warta aktualizacji na podstawie ostatnich prac wykonanych przez niektóre osoby ściśle związane z Fundacją Raspberry Pi. Nastąpiło przyspieszenie i lepsza obsługa funkcji takich jak szybkie przewijanie do przodu. Niedawno blogowali o tym i dodali film, aby to pokazać. http://www.raspberrypi.org/archives/4986

Paul Webster
źródło
0

Możesz zainstalować Raspbmc (teraz nazywany OSMC ), który działa świetnie nawet w przypadku filmów 1080p!

Nie zalecałbym używania zewnętrznego HD, ponieważ zużywają dużo energii, z którą Raspberry Pi nie jest w stanie sobie poradzić. Możesz użyć dużej karty SD lub nawet zamontować foldery za pośrednictwem sieci lokalnej (OSMC ma tę funkcję)

brgsousa
źródło
-1

zawsze możesz użyć zewnętrznego dysku twardego USB, i tak RPi jest wystarczająco dobre, chociaż w przeciwieństwie do komputera, który jest oczywiście wolniejszy, po prostu oczekuj, co daje 512 MB pamięci RAM, ale w moim przypadku wszystko jest dobre, Raspbmc + XBMC jest dobrą kombinacją, ponieważ a także tani RPi

psyko666
źródło