Odczytywanie wideo z kamery (jeśli to możliwe Kinect)

12

Zaczynam projekt, który będzie wymagał użycia Computer Vision na Raspberry Pi. Jestem względnie zaznajomiony z OpenCV i jestem świadom, że można go z powodzeniem zainstalować na Raspberry Pi, chociaż nie wiem, jak udany byłby Pi przy intensywnych operacjach graficznych. Czy RPi nadaje się do podstawowego dopasowania obrazu i śledzenia obiektów?

Jako dodatkowy cel chcielibyśmy móc korzystać z OpenKinect z Pi. . . ale o ile mogę stwierdzić po przeczytaniu tego drugiego pytania i postu na blogu . Nikt nie był w stanie uzyskać danych wideo z Kinect.

użytkownik912447
źródło

Odpowiedzi:

2

Pi nie jest wystarczająco silny, aby zrobić wiele. Bardzo trudno jest uruchomić kamery internetowe z przyzwoitą liczbą klatek na sekundę, aby wykonać wizję komputerową, a kinect nie jest możliwy. Możesz łatwo skompilować sterowniki openkinect i użyć zasilanego koncentratora USB, aby podłączyć kinect. Istnieją jednak problemy z przepustowością USB Pi, które nie pozwalają mu na pobieranie danych z kinect. Być może zmieni się w przyszłości wraz z nowszymi wersjami forum, ale teraz nie jest to możliwe.

Kevin
źródło
Czy w przypadku B + powiedziałbyś, że to możliwe?
Jacksonkr
1
Wypróbuj RPi 2, jest znacznie szybszy. Nie mam go teraz, ale chcę go wypróbować, gdy go dostanę.
kevin
Dobrze wiedzieć. Ponadto, czy kiedykolwiek skompilowałeś Openkinect na bieżącej wersji rpi? Jestem ciekawy, jak wyglądał twój występ.
Jacksonkr