Czy mogę korzystać z OpenCV?

Odpowiedzi:

14

OpenCV jest teraz dostępny w apt-get. Możesz go wyszukać:

apt-cache search opencv

Jeśli zajmujesz się programowaniem, po prostu wykonaj:

sudo apt-get install libopencv-dev

W chwili pisania tego tekstu jest to OpenCV 2.3

Kevin
źródło
2
To zasługuje na więcej pochwał
Lipis
1
Uważaj, wersja libopencv-dev za pośrednictwem apt prawdopodobnie nie jest aktualizowana w repozytoriach ... od kwietnia 2015 wersja pakietu utknęła w wersji 2.4.1, a najnowsza wersja to 2.4.11. Jeśli potrzebujesz nowszej wersji, musisz skompilować OpenCV ze źródeł najprawdopodobniej.
Kozuch,
13

Tak, można zainstalować OpenCV na Raspberry Pi przy użyciu Debian Squeeze lub Arch Linux ARM. Jak zrobiono w dwóch poniższych postach na blogu, powinno to być po prostu instalowanie lub kompilowanie.

Ze względu na dobrobyt, musisz zainstalować opencvza pośrednictwem pacman na Arch Linux ARM i skompilować go na Debianie. Podoba mi się

$ wget http://sourceforge.net/projects/opencvlibrary/files/ \
  opencv-unix/2.3.1/OpenCV-2.3.1a.tar.bz2/download
$ cmake -D CMAKE_BUILD_TYPE=RELEASE -D CMAKE_INSTALL_PREFIX=/usr/local \
  -D BUILD_PYTHON_SUPPORT=ON -D BUILD_EXAMPLES=ON ..
$ make
$ sudo make install

Twoim największym problemem będzie jednak wydajność. Wygląda jednak na to, że OpenCV ma moduł GPU zaprojektowany do wykorzystania możliwości obliczeniowych GPU. Jest on jednak implementowany przy użyciu interfejsu API CUDA Runtime firmy NVidia, więc będziesz potrzebować procesora graficznego NVidia, aby móc korzystać z możliwości GPU. Aby uzyskać więcej informacji, powinieneś przeczytać stronę wiki .


źródło
1

To całkiem proste, jeśli skompilujesz wszystko na RPi, nie mogłem zmusić kompilatora do pracy, a kamera / kamera internetowa działała wolno / nie reagowała, więc moja odpowiedź brzmi tak, ale. . . zależy, co chcesz z tym zrobić :)

peterretief
źródło