Emulowanie raspbian z QEMU

19

Próbuję emulować raspbian na QEMU, a w Internecie dostępnych jest wiele przewodników. Jednak każdy przewodnik wskazuje na pobranie jądra qemu-linux z linku https://xecdesign.com/downloads/linux-qemu/kernel-qemu, jednak ten link jest martwy i nie mogłem znaleźć alternatywnego linku. Czy istnieje alternatywny link do jądra lub przewodnik, jak skompilować jądro ze źródła, aby użyć go do emulacji?

dhruvvyas90
źródło
Ogólna wersja howto: raspberrypi.stackexchange.com/questions/165/…
Ciro Santilli 15 改造 中心 法轮功 六四 事件

Odpowiedzi:

9

Oto link do tego pliku, który przesłałem do Dropbox. https://www.dropbox.com/s/g8u93xblz1v1ly0/kernel-qemu?dl=0

Ponadto został udostępniony na github. Link -> https://github.com/dhruvvyas90/qemu-rpi-kernel

Sándor Megyeri
źródło
1
Wydaje się, że w tej konkretnej wersji brakuje grup, dlatego nie można jej użyć do uruchomienia Jessie :(
Nathan Osman,
nie mogę uruchomić również z jessie .. przetestowałem obie wersje jądra .. wszystko daje mi „Panika jądra - brak synchronizacji: Próba zabicia init”, przetestowana obrazem 2016-02-09-raspbian-jessie.img
mariomol
7
Proszę nie lubić losowych plików na Dropbox. Nikt nie wie, kim jesteś, ani nie powinien automatycznie ufać ci na tyle, aby uruchomić losowy plik binarny przesłany do Dropbox.
Cerin
3

Powyższy link wydaje się martwy, jednak ten jest dobry.

Mark Williams
źródło
0

Odpowiedź wydaje się spóźniona, ale może pomóc innym ludziom. O kompilacji jądra ze źródła dla qemu, ten link zawiera kopię oryginalnej strony xecdesign w formacie pdf. Znaleziono to atlast !!

pradeepmcp
źródło
Chociaż teoretycznie może to odpowiedzieć na pytanie, lepiej byłoby zawrzeć tutaj istotne części odpowiedzi i podać odnośnik.
Steve Robillard,
0

Jak wspomniano wcześniej, dhruvvyas90 zapewnia regularnie nowe łatane jądra.

Jak mówisz, większość przewodników jest nieaktualna i zawiera uszkodzone linki. Polecam ten zaktualizowany przewodnik (luty 2017 r.).

https://ownyourbits.com/2017/02/06/raspbian-on-qemu-with-network-access/

Udostępnia skrypt, który zajmie się uwarunkowaniem obrazu raspbian do uruchomienia w QEMU, i udostępni twoje połączenie sieciowe QEMU, abyś mógł uruchomić apt-get.

nachoparker
źródło