Alternatywa dla mod Polyfuse

12

Mam jedno urządzenie USB, które nie będzie działać z powodu ograniczonego prądu USB. Nie chcę dodawać zasilanego koncentratora USB (oszczędność kosztów i miejsca) i nie chcę lutować na moim pi (tryb polyfuse). Czy mogę po prostu „zmostkować” napięcie 5 V z urządzeniem USB? Oryginalny schemat Paula Beecha

Aktualizacja:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

tauran
źródło
Czy Twój zasilacz może zapewnić dodatkowy prąd?
Jivings
Ufnie. Chcę użyć baterii, ale najpierw użyję normalnego zasilacza (4A) i zmierzę pobierany prąd.
tauran
1
Czy prąd może płynąć z powrotem z interfejsu USB i w kierunku, powiedzmy, zwartych styków GPIO? W ten sposób można uzyskać nieoczekiwane ścieżki prądu, chyba że odłączysz zasilanie od złącza USB i podasz zasilanie USB tylko bezpośrednio ze złącza zasilania. Oczywiście omijanie na tablicy miałoby ten sam problem.
XTL,

Odpowiedzi:

10

Myślę, że nie powinno to stanowić problemu, ponieważ urządzenie USB z pewnością nie stanowi problemu. W zależności od implementacji USB w RPi może nie wykryć twojego urządzenia, ponieważ nie pobiera prądu. W takim przypadku można użyć rezystora, aby pobierać niewielki prąd na wyjście USB. (Umieść ten rezystor między nieużywanymi wyjściami 5 V i GND na złączu USB)

ikku
źródło
Ciekawy. Czy w ten sposób wykrywane są urządzenia USB?
Jivings
1
Nie, niezgodne ze standardem. Różnorodne rezystory podwyższające lub obniżające na linii D + i D- określają, czy jest to host USB, czy urządzenie USB slave, w ten sposób wykrywana jest również prędkość (USB 1.1 lub USB 2). Z mojej głowy nie pamiętam dokładnej kombinacji, jeśli chcesz, mogę ją dla ciebie wyszukać. Ale na TPS2044B (przełącznik dystrybucji zasilania) wykrywane jest przetężenie (na linii 5 V), więc nie zdziwiłbym się, gdyby inni producenci układów zrobili coś z linią 5 V, aby wykryć inne rzeczy.
ikku
2
Dobrym pomysłem będzie NIE używać GND pi- Ale wyciągnij GND (czarny) bezpośrednio ze źródła zasilania. Zakłócenie sprzężenia zwrotnego jest dużym problemem, ale także niektóre sytuacje zasilania wstecznego będą musiały przejść przez Pi i mogą spowodować jego uszkodzenie. Może ci się to przydać, ale korzystanie z pływającego Live NIGDY nie jest dobrym pomysłem.
Piotr Kula,
Czy na zaktualizowanym schemacie nie należy również podłączać uziemienia do uziemienia USB? W przeciwnym razie D + / D- może się unosić
Alex L