Raspberry 3 - Boot From USB - ale jak?

11

Najwyraźniej Raspberry Pi 3 może uruchamiać się z rzeczy innych niż karta SD, w tym z dysków flash USB. Mam dziś Pi 3 (hurra!) I spaliłem najnowszą wersję Raspbian zarówno na karcie SD, jak i na dysku flash USB.

Pi uruchamia się z karty SD nie martwi się (oczywiście!), Ale nic nie robi, jeśli po prostu podłączę pamięć USB (i wyjąłem kartę SD).

Czy nadal potrzebujesz karty SD, aby „wstępnie uruchomić”, czy też musisz sformatować pamięć USB w określony sposób? Czy ktoś ma taką konfigurację, która działa?

Zobacz: „Rozruch sieciowy USB i PXE” na https://www.raspberrypi.org/magpi/pi-3-interview/

Byłoby miło móc zamienić w testowym systemie operacyjnym, takim jak Windows 10 iOT lub Ubuntu na dysku flash, zamiast karty SD!

monojohnny
źródło
1
Jak myślisz, dlaczego „Pi 3 może teraz uruchamiać się z rzeczy innych niż karta SD”
Milliways,
Był już tag pi-3.
Jacobm001
Ach - mylę się, jak sądzę - tytuł sugeruje bootowanie z USB. Ale myślę, że to rozruch sieciowy i USB (pamięć masowa) ...
monojohnny
3
@milliways, ponieważ tak powiedzieli? raspberrypi.org/magpi/pi-3-interview
Thomas
1
@Milliways, ale PXE to „coś innego niż karta SD”
Thomas

Odpowiedzi:

11

Myślę, że obecnie udzielona odpowiedź jest niedokładna - a przynajmniej tak będzie. Z wywiadu MagPi z Ebenem :

„... Fundacja miała pewne dane końcowe dla Broadcom w celu dodania dwóch nowych funkcji: bezpośredniego pamięci masowej USB i możliwości rozruchu sieciowego PXE.” Gordon przepisał bootowalną pamięć ROM dla układu, a następnie dostarczył zaktualizowaną ROM rozruchową dla Broadcom, mówiąc: wrzuć to do chipa, zadziała ”- śmieje się Eben.„ I działa! ” (Podkreślenie dodane).

Eben zauważa, że ​​chociaż sprzęt obsługuje te funkcje, po uruchomieniu oprogramowania upłynie trochę czasu. Mamy już „rozruch” z SD, więc Eben wspomina o czymś nowym. Ma to również sens, że chcieliby dodać te funkcje 1) ze wszystkimi problemami związanymi z uszkodzeniem SD, 2) aby obniżyć koszty - po co prosić użytkowników o SD, aby po prostu uruchomić, oraz 3) pomóc w obsłudze jej w edukacja - wyobraź sobie szkolne laboratorium z 30 RPI3, które wszystkie uruchamiają PXE z tego samego obrazu!

dogbertrp
źródło
2
Jeszcze nie wypróbowałem: ale zobacz to: raspberrypi.org/blog/pi-3-booting-part-i-usb-mass-storage-boot
monojohnny
1

Nadal potrzebujesz karty SD do rozruchu wstępnego. Następnie możesz przekazać proces rozruchu do USB DoK, przekazując root = / dev / sdX (twoje USB) w parametrach jądra.

patrz: https://archlinuxarm.org/forum/viewtopic.php?f=64&t=9537

Assaf Sapir
źródło
2
To jest niepoprawne. Karta SD nie będzie potrzebna, gdy będzie dostępne odpowiednie oprogramowanie, o czym mówił Eben Upton. W obecnej formie musimy poczekać.
Utah Jarhead
-1

Opcja rozruchu USB nie jest domyślnie włączona. Najpierw wymaga poprawki w oprogramowaniu. Proszę odnieść się do dokumentacji pi . Opcja rozruchu USB nie obsługuje wszystkich napędów USB, tylko te, które uruchamiają się w ciągu 2 sekund (które można wydłużyć do 5).

grumpywhale
źródło
1
Pomocny byłby link i streszczenie tego, jak to zrobić.
Steve Robillard,
Oprócz komentarza Steve'a bardzo mile widziana byłaby próba poprawnej gramatyki.
Jacobm001