Jaka jest różnica między NOOBS a Berryboot?

11

Jaka jest różnica między NOOBS a Berryboot? Dlaczego miałbyś używać jednego kontra drugiego?

Swimjz
źródło

Odpowiedzi:

6

Dobre pytanie.

NOOBS jest narzędziem (ponownej) instalacji. Można go użyć do zainstalowania systemu operacyjnego lub nuke / reinstalacji systemu operacyjnego bez czyszczenia lub ponownego obrazowania całej karty SD. NOOBS NIE jest programem ładującym.

Z kolei Berryboot jest programem ładującym. Tak, można go użyć do zainstalowania systemu operacyjnego, ale jest on o wiele bardziej wyjątkowy.

Podstawowym zastosowaniem Berryboot, w przeciwieństwie do NOOBS, jest multiboot. Działa jak menu, aby wybrać system operacyjny do uruchomienia, jeśli masz wiele systemów operacyjnych.

PNDA
źródło
1
Noobs nie używa grub.
Peter Green
1
To, że zdarza się, że istnieje kopia gruba (wraz z kopiami ładunków innych programów ładujących) siedzącymi w kodzie kompilacji, który jest zawarty w drzewie źródłowym noobów, nie oznacza, że ​​noobs faktycznie z niego korzysta.
Peter Green
3

Ani. Oba działają zgodnie ze swoim przeznaczeniem, ALE utrudniają późniejszą aktualizację.

Jeśli NAPRAWDĘ chcesz uruchomić wiele Berryboota, może być w porządku, ale nie ma powodu, aby robić to na Pi. Karty SD są tanie i łatwe do wymiany.

Bardzo niewielu (jeśli w ogóle) doświadczonych użytkowników tej witryny korzysta z tej strony, więc utrudnia to uzyskanie pomocy.

Milliways
źródło
Ostatnia część mnie opisuje.
PNDA