Raspberry Pi do przetwarzania wideo w czasie rzeczywistym

12

Projekt, nad którym pracuję, obejmuje bezprzewodową transmisję obrazów z kamery do komputera hosta w czasie rzeczywistym. Czy Raspberry Pi może być używany jako procesor DSP dla aparatu do akwizycji i wstępnego przetwarzania obrazu?

użytkownik5610
źródło
3
Czy możesz podać więcej informacji na temat tego, co zamierzasz zrobić dla „Przetwarzania wstępnego”?
kevin
Musi to być oprogramowanie, które to robi, i najlepiej napisane w natywnym kodzie sprzętowym. Podobnie jak OpenGL: ES. To jest fajna deska, która robi coś podobnego. Może znajdziesz innych
Piotr Kula,
Teoretycznie można do tego zastosować Pi , ale w zależności od rozdzielczości filmu, który próbujesz przetworzyć, możesz mieć problemy z wydajnością.
Moshe Katz
@MosheKatz - Korzystanie z oprogramowania tak - wystąpią problemy z wydajnością. Ale przy użyciu sprzętowego interfejsu API powinna istnieć możliwość pracy z zawartością HD .h264 do 60 klatek na sekundę bez żadnego wysiłku procesora.
Piotr Kula,
@ user5610 - jakieś wiadomości? Jestem ciekawa twojego doświadczenia. Z góry dziękuję
alcor

Odpowiedzi:

0

Ma procesor DSP do przetwarzania obrazu, ale sterowniki są zamknięte i nie możesz zobaczyć arkusza specyfikacji, chyba że masz uprawnienia NDA itp. Co jest nieco denerwujące. Myślę, że używają go do nowego modułu kamery.

James Bennet
źródło