Java IDE dla Raspberry Pi

12

Czy ktoś zna dobre IDE Java dla Pi? Próbowałem pobrać Eclipse, ale to nie działało (prawdopodobnie dlatego, że jest zbyt ciężkie). Potrzebuję IDE z niskim zużyciem pamięci RAM i niskim zużyciem pamięci, tak aby faktycznie działało :)

impulsja
źródło
4
Nie wydaje mi się, żeby istniało, ale dlaczego miałbyś chcieć uruchomić Java IDE na Pi? Jeśli chcesz tworzyć aplikacje dla Pi, nadal możesz uruchomić IDE na swoim komputerze i przetestować swoją aplikację na Pi - mogę podać więcej szczegółów, jeśli chcesz.
Blaisorblade,
Blaisorblade, tak, proszę o więcej szczegółów. Zgaduję, że możemy skompilować wszystko na komputerze, ale nie rozumiem, jak spakować wszystko do uruchomienia na pi. Inni mogą nawet więcej informacji, jeśli nie znają zaćmienia.
lumpynose
dobre punkty oboje - chcę programować na pi, ponieważ mój laptop jest strasznie powolny :)
emulsja
Proponuję użyć Ant. Ułatwia kompilację bez konieczności częstego pisania w wierszu poleceń.
rickz
1
@imulsion, czy Twój laptop jest starszy niż Pentium 300?
John La Rooy

Odpowiedzi:

9

Prostym lekkim IDE jest Geany .

apt-get install geany

Geany - wsparcie: podświetlanie składni java, projekty geany do przechowywania niestandardowej kompilacji javac i argumenty uruchamiania java w razie potrzeby, należy podać -classpath, aby uwzględnić zewnętrzne biblioteki java. kompilacja / uruchomienie jednym przyciskiem.

Polecam również przyjrzeć się DrJava , jest to również lekkie IDE napisane całkowicie w Javie Swing. DrJava ma wbudowany potężny tryb „interaktywny”, który umożliwia szybkie eksperymentowanie z wyrażeniami java podobnymi do używania interaktywnego pytona, dzięki czemu nadaje się do użytku przez nowych studentów języka Java. DrJava obsługuje debugowanie punktu przerwania i tworzenie testów junit. Instalacja jest łatwa, możesz pobrać najnowszą wersję DrJava .jar i uruchomić ją:

java -jar drjava-stable-20120818-r5686.jar

http://www.drjava.org/

Xranby
źródło
Dziękuję Ci! Nie mogę uwierzyć, że to pytanie zostało zamknięte w pewnym momencie ...
Imulsion
Tylko moja opinia, jako profesjonalnego programisty Java, próbującego czegoś na Pi: Geany jest kawałkiem „bzdury”, a DrJava to „kawałek badziewia”. Oba nie mają funkcji asystenta treści ani funkcji importowania.
Mark Jeronimus
2

Idąc krok dalej od jednej z wcześniejszych odpowiedzi i imho łatwiejszą alternatywą:

NIE MA POTRZEBY NA IDE :) trzymaj świnie pamięci podobne do zaćmienia. Lub jeśli naprawdę chcesz być bardziej hardkorowy, użyj vim lub emacs z podświetlaniem składni i skompiluj swoje pliki .java do plików .class za pomocą wiersza poleceń z javac. Lub znajdź lekkie IDE lub wysublimowane zamienniki tekstu / zaćmienia. Jednak ... jeśli masz do dyspozycji silniejszy system alternatywny (podejrzewam, że większość z nas ma) i możesz tam zaćmieć, to nie ma potrzeby dodatkowej pracy.

  • możesz opracować program Java na dowolnym innym środowisku IDE w innym systemie
  • po przygotowaniu programu wyeksportuj go jako uruchamialny plik jar
  • skopiuj ten słoik do swojego pi (przez SCP, jeśli jest w tej samej sieci lub na dysku flash)
  • uruchom ten słoik na swoim pi (java -jar [twoJarName.jar])

Ostrzeżenia: Zgodność z Javą między miejscem, w którym został opracowany, a JRE z pi (w przeciwnym razie otrzymasz nieobsługiwany wyjątek główny / drobny)

alejosoini
źródło
1

Możesz użyć BlueJ , jest teraz zoptymalizowany do pracy na Raspberry Pi.

Od wersji 3.14 BlueJ w pełni obsługuje Raspberry Pi

Płyn symulujący
źródło
1
BlueJ wymaga JavaFX. Dystrybucja uzbrojenia Java JDK nie ma JavaFX. Co do ...
Mark Jeronimus
Oracle usunęło obsługę JavaFX na ARM z JDK8u33 w momencie pisania tej odpowiedzi było nadal obsługiwane. Możesz więc po prostu zainstalować starszy JDK z Oracle, samodzielnie skompilować JDK i dodać obsługę z powrotem lub przełączyć na openJDK (nie jestem pewien, czy jest tam obsługiwany).
Symulant
-4

BlueJ jest tym jedynym. Jest najlepszy dla początkującego.

rishab
źródło
1
Czy możesz edytować i rozszerzyć swoją odpowiedź, aby podać link, lepszy opis i powody, dla których jest najlepszy ?
Greenonline,