Skonfiguruj Raspberry Pi Zero W bez monitora lub modułu Ethernet

21

Kupiłem nowy Raspberry Pi W, ale nie mam teraz adaptera mini-HDMI (do podłączenia do monitora) ani modułu Ethernet do połączenia przez SSH.

Czy mogę jakoś połączyć przez SSH przez USB?

Jak mogę połączyć się przez SSH przez WiFi bez konfiguracji? Czy WiFi automatycznie połączy się np. Z siecią bezprzewodową bez hasła?

Mikel
źródło
To świetne wideo na wypadek, gdybyś nie był zbyt zaawansowany technologicznie. youtu.be/xj3MPmJhAPU Sprawdź to, jeśli utkniesz.
Alex Garcia
Istnieją pewne komplikacje związane z Raspberry Pi Headless Setup. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w tym samouczku .
Vickey,

Odpowiedzi:

20

To trudne. WiFi nie łączy się automatycznie. Więc spróbuję:

 1. Obraz karty micro SD z obrazem systemu operacyjnego Raspbian przy użyciu Win32DiskImager.

 2. Ręcznie skonfiguruj swoje WiFi z innego komputera. Na innym komputerze z systemem Linux (lub PC z Live CD) możesz edytować następujący plik:

  /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf

I dodaj następujące dane, w których podajesz identyfikator SSID i hasło do sieci Wi-Fi:

network={
  ssid="SSID"
  psk="password"
  key_mgmt=WPA-PSK
}
 1. Włącz SSH na Pi z innego komputera. Utwórz plik na partycji / boot o nazwie „ssh”.

Umieść kartę SD w swoim Pi, a jeśli wszystko działa tak, jak mam nadzieję, zobaczysz Pi w sieci WiFi za pomocą aplikacji routera i SSH. Powodzenia, mam nadzieję, że to pomoże.

Ricardo
źródło
Pracował dla mnie. Zobacz także thecruftofmybrain.com/?p=680
Mawg
Dzięki za to. Co robisz, jeśli Twoje Wi-Fi to WEP?
Script Kitty
3
@ScriptKitty, uaktualnij do WPA2. WEP jest obecnie otwartą bramą
John La Rooy
@John La Rooy Wiem, że widziałem ludzi hackujących naprawdę łatwo. To jednak nie mój wybór, ponieważ to nie moja sieć, a gotowe urządzenia nie mogą połączyć się z wpa2
Script Kitty
Ubuntu w VirtualBox będzie działał w celu uzyskania dostępu do karty SD Raspbian w czytniku kart USB.
weberjn
15

Szukasz informacji na temat uruchamiania „bezgłowego”. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie Raspberry Pi. https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?f=63&t=161202

Zasadniczo umieść plik wpa_supplicant.conf w sektorze „rozruchowym” karty SD, który można zobaczyć w systemie Windows, i edytuj plik, aby zawierał poświadczenia Wi-Fi:

network={
    ssid="YourNetworkSSID"
    psk="Your Network's Passphrase"
    key_mgmt=WPA-PSK
  }
Will Allen
źródło
7

Możesz zainstalować plik wpa_supplicant.conf w katalogu rozruchowym przed zainstalowaniem karty SD w Pi. Kiedy Pi się uruchamia, plik /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf zostanie nadpisany (a może dołączony, nie jestem pewien) plikiem wpa_supplicant.conf w katalogu / boot /.

Użyj następującej składni:

network={
  ssid="YourNetworkSSID-1"
  psk="passwordOne"
}

network={
  ssid="YourNetworkSSID-2"
  psk="passwordTwo"
}

Powyższa konfiguracja działa dla standardowych połączeń WiFi WPA. Istnieją dodatkowe ustawienia w poniższym przykładzie:

network={
    ssid="myssid"
    scan_ssid=1
    psk="incorrect_version_of_mypassword"
    mode=0
    proto=WPA2
    key_mgmt=WPA-PSK
    pairwise=CCMP
    group=CCMP
    auth_alg=OPEN
    id_str="raspi"
    priority=5
}

Pamiętaj, aby utworzyć plik wpa_supplicant.conf w edytorze tekstów ustawionym na kodowanie UNIX (jeśli robisz to w systemie Windows).

Brian Warmerdam
źródło
Mam problem sshi wpa_supplicant.confpliki są usuwane za każdym razem, gdy uruchamiam mój pi zero w. To kodowanie w systemie NIX wydaje się pomocne. Pewności, dodałem linię ctrl_interface, update_configi countrylinii w konf.
suma kontrolna
6

Po pewnej konfiguracji możesz włączyć SSH z USB.

Zakłada się, że nie używasz NOOBS. Robienie tego za pomocą karty SD NOOBS jest nieco trudniejsze i (o ile wiem) w systemie Windows.

 1. Po pierwsze, Raspberry Pi Foundation wyłączyło SSH ze względów bezpieczeństwa, więc będziesz musiał podłączyć kartę SD do komputera i umieścić plik o nazwie „ssh” (bez rozszerzenia) na dysku o nazwie „boot”, który się pojawi. (Jeśli korzystasz z systemu Windows, pojawi się tylko jeden dysk. Ten będzie działał.) Teraz Pi włączy SSH podczas rozruchu.
 2. Edytuj plik config.txti dodaj dtoverlay=dwc2na końcu własną linię.
 3. Edytuj plik cmdline.txti dodaj modules-load=dwc2,g_etherzaraz po nim rootwait. Oddziel go rootwaitspacją. Nie dodawaj go w nowym wierszu, dodaj go w tym samym wierszu.

Po włożeniu karty SD do Pi i podłączeniu jej do komputera (użyj lewego portu USB, na którym złącza USB znajdują się na dole), powinna pojawić się jako urządzenie Ethernet. Powinieneś mieć możliwość SSH do [email protected]z podłączonego komputera.

Edycja: Odpowiedź Ricardo przypomniała mi, że możesz również zrobić krok 1, a następnie zobaczyć moją odpowiedź na ten powiązany post .

anonimowy
źródło
2

Skorzystaj z niesamowitej aplikacji na komputery Mac i być może systemu Windows o nazwie PiBakery, który jest metodą przeciągnij i upuść, aby skonfigurować Pi zero. To, co zrobiłem i to naprawdę pomogło. Sprawdź to tutaj: http://www.pibakery.org/

Lew
źródło
0

Jeśli masz system Windows i nie masz dostępu do partycji rozruchowej, możesz spróbować • If a wpa_supplicant.conf file is placed into the /boot/ directory, this will be moved to the /etc/wpa_supplicant/ directory the next time the system is booted, overwriting the network settings; this allows a Wifi configuration to be preloaded onto a card from a Windows or other machine that can only see the boot partition.

BoBiTza
źródło
-1

Nie udało mi się użyć powyższych odpowiedzi dla WPA2.

Użyłem:

allow-hotplug wlan0
iface wlan0 inet dhcp
wpa-ssid <ssid here>
wpa-psk <psk here>

w pliku / etc / network / interfaces.

https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?t=50312 http://blog.darrenparkinson.uk/2013/10/accessing-raspberry-pi-filesystem-from.html

Retiarius
źródło
To nie jest preferowana metoda konfigurowania sieci w najnowszych wersjach Raspbian (jeesie i stretch) dowodem na to są stare posty, do których linkujesz.
Steve Robillard
Preferowana lub nie, preferowana wersja nie działała dla mnie. Tak zrobiło. jest to poprawna odpowiedź, mimo że nie jest preferowana, a niektórzy ludzie mogą uznać ją za przydatną do uzyskania początkowego połączenia Wi-Fi, które mogą następnie zmodyfikować, aby uzyskać preferowaną wersję.
Retiarius