Gdzie mogę znaleźć odpowiednią dokumentację ARM?

13

Czy ktoś może podać linki do właściwej dokumentacji na stronie ARM, która dotyczy procesora w Raspberry Pi?

Przydałaby się odpowiedź kanoniczna, do której doktorzy ARM powinni użyć i gdzie można je znaleźć. Zarejestrowałem się na stronie ARM, więc mogę je pobrać, ale muszę wiedzieć, które!

Uszy psa
źródło
Czy spojrzałeś? To nie powinien być twój asystent naukowy
Jivings,
@ Jivings - szukałem, dla początkującego jak ja nie jest oczywiste, które dokumenty są poprawne, ARM11 używa zestawu instrukcji ARM6, który został zastąpiony przez ARM7 A&R, próbowałem stworzyć wiki społeczności, nie jestem pewny, czy to już istnieje?
Dog Ears
1
@Jiving - Miałem już dość odpowiadania, I zrobiłem z niego „Community Wiki”, więc ostatecznie powinniśmy uzyskać odpowiedź typu goo (zakładając, że mam coś złego w zestawach instrukcji :))
Dog Ears

Odpowiedzi:

10

Często zadawane pytania wskazują, że procesor to ARM1176JZF-S, który jest procesorem ARM11 Classic. Szczegóły dotyczące procesora są dostępne tutaj na stronie internetowej ARM.

Dokumentacja techniczna jest dostępna za pośrednictwem centrum dokumentacji ARM

Wybierz: Procesory ARM11 -> ARM1176 -> Instrukcja techniczna RM1176JZF-S
(lub jako plik PDF stąd )

Instrukcja Architektura ARM referencyjny , który obejmuje zestaw instrukcji ARM11 jest "Architektura ARM Reference Manual ARMv7-A i ARMv7-R edycja":

W niniejszej instrukcji opisano zestaw instrukcji, model pamięci i model programatora dla procesorów zgodnych z ARMv7 (profil A&R), w tym:
Seria
Cortex- A Seria Cortex-R
Qualcomm Scorpion.
Opisuje także późniejsze wydania architektury ARMv6 dla procesorów ARM11 oraz opisuje Thumb-2 i rozszerzenia bezpieczeństwa TrustZone.

Można go pobrać ze strony ARM tutaj (wymagana rejestracja).

Dog Ears
źródło