Jak działają startupy robotyki?

16

W startupach inżynierii oprogramowania zazwyczaj chodzisz do pokoju z komputerem lub zabierasz własnego laptopa i piszesz kod. Interesuje mnie sposób, w jaki działają startupy robotyki: Czy istnieje osobna lokalizacja do projektowania robotów? Weźmy na przykład Anki . Czy mają osobne laboratoria badawcze do projektowania robotów? W jaki sposób robot przechodzi od jednego projektu do produkcji?

Nie mogłem znaleźć lepszego miejsca na SE do opublikowania tego (sekcja biznesowa dla startupów jest nieczynna): Proszę połączyć mnie z inną witryną SE, jeśli jest lepsze miejsce do zadawania tego pytania.

George Newton
źródło
1
Szczerze mówiąc, chyba nie na temat, ale nie mogłem wymyślić lepszego miejsca ... więc zostaje :) Witamy
Andrew
Alternatywnym sposobem na przeczytanie tego jest „jakie są najlepsze praktyki testowania robotów”? Startupy to jedno miejsce, w którym to się dzieje. To wydaje się dobre pytanie dla tej strony.
Ian

Odpowiedzi:

14

Pracuję w startupie robotyki. Podsumowując moją długą odpowiedź poniżej, startupy robotyki są wolniejsze, droższe i często bardziej rozmieszczone w lokalizacji niż ich bardziej znane odpowiedniki programowe.

Startupy robotyki lub sprzętu mają laboratorium do projektowania. Posiada własny lub wypożyczony sprzęt: drukarki 3D, tokarki i wiertarki warsztatowe, stacje lutownicze i zasilacze oraz TYLKO 1 naprawdę ładny oscyloskop, którym każdy musi się dzielić. Wszyscy inżynierowie będą mieli laptopa - często mogą dzielić licencje na drogie oprogramowanie, takie jak MATLAB i SolidWorks. Pracują poza laboratorium, gdy tylko jest to możliwe, ponieważ laboratorium nie ma okien. Czasami robią pracę z domu.

Główną pracą inżynieryjną startupu robotyki jest przejście od prototypu do produktu. Oznaki prototypu, który należy wprowadzić na rynek, obejmują elementy wykonane z

 • Tablice Arduino
 • Serwo RC Hobbyist i baterie
 • karton
 • taśma klejąca
 • Ramy 80/20
 • Legos
 • Części drukowane w 3D
 • Ręcznie obrabiane części metalowe

Części te, ze względu na koszty, skalowalność i niezawodność, muszą zostać zastąpione niestandardowymi formowanymi tworzywami sztucznymi, metalem, kompozytami, tańszymi płytkami drukowanymi, znormalizowanymi łącznikami oraz bateriami i elektroniką zasilającą klasy konsumenckiej. Proces ten trwa od miesięcy do lat i wykorzystuje co najmniej 3 dyscypliny inżynierskie. To jest bardzo drogie.

Jednocześnie pracownicy sprzedaży, marketingu i finansów (a także inżynierowie, jeśli firma jest dobra) pracują nad przejściem od pomysłu do firmy . Z tej sprzedaży i pozyskiwania funduszy pochodzą pieniądze na prace inżynierskie. Zauważysz, że witryna Anki, z którą masz link, rozlicza produkt jako zabawkę, a nie jako wojskowy robot transportowy. Wydaje się to oczywiste, ale ma to znaczące implikacje inżynierskie dla tego, czego oczekuje się od twojego robota, jak długo będzie on trwał i za ile możesz go sprzedać.

Wszyscy ci ludzie pracowicie spalają pieniądze, czasami w wysokości milionów dolarów. Aby stoczyć część tej bitwy, większość firm zajmujących się robotyką zleca DUŻO zleceniom konsultantom i kontrahentom: konsultant może zbudować Twoją stronę internetową, zaprojektować wizytówki, przeprojektować plastikową obudowę do formowania wtryskowego zamiast drukować w 3D, przetestować zasilacze dla bezpieczeństwa, i napisz instrukcję obsługi. NIE należy początkowo zlecać obsługi reklamacji i pomocy technicznej, ponieważ jeśli to zrobisz, stracisz wiele cennych informacji o swoich pierwszych produktach.

Na starcie, gdy faktycznie będziesz gotowy do wyprodukowania produktu (sprawdź dwukrotnie - jeśli nadal są części robota wykonane z powyższej listy punktowej, to nie jesteś gotowy), prawdopodobnie zatrudnisz producenta kontraktowego pierwsze roboty, ponieważ nie stać Cię na cały sprzęt lub pracowników, którzy sami je wytwarzają. Zapłacisz im za wykonanie instrukcji, zanim zrobisz robota i jednostki testowe, zanim zostaną sprzedane. W ciągu kilku miesięcy i dziesiątek wściekłych połączeń telefonicznych dowiesz się, że twoje pisemne instrukcje nie były wystarczająco jasne i roboty zostały wysłane zepsute. Naprawisz to.

Twoi współpracownicy, konsultanci i kontrahenci znajdują się w całym kraju i na świecie, a nie w twoim laboratorium. W przypadku dostawców i producentów kontraktowych ktoś w Twojej firmie otrzymuje wynagrodzenie za wizytę i kontrolę ich pracy oraz raportowanie wyników.

Wszystko to kosztuje więcej czasu i pieniędzy niż stereotypowe uruchomienie oprogramowania. Rzadko zawiera dodatkowe pieniądze na dodatki w stylu Doliny Krzemowej, takie jak siłownie i koktajle dla smakoszy [1]. Logistyka startupu robotyki jest bliska szaleństwa. Marże wypłat są mniejsze niż w przypadku oprogramowania, a koszty są wyższe. Jedyną dobrą wiadomością jest to, że nikt nie może zaatakować twojego robota za darmo, a ponieważ tak ciężko jest zbudować zrównoważony biznes robotów, jest mniej osób chętnych do walki.

Ale muszę powiedzieć, że projektuję roboty na życie, a to dużo.

-Crazy System Engineer przeprasza za długą odpowiedź.

Uwaga 1: Dodatek darmowej kawy JEST wliczony. W mojej profesjonalnej opinii nikt nigdy nie zmusił inżynierów do płacenia za kawę.

FrisbeeGirl
źródło
Prawdopodobnie nie zebrano jeszcze pieniędzy?
Guy Sirton
W rzeczywistości żadne z powyższych nie działa bez wcześniejszego zebrania pieniędzy. W moim przypadku sam prototyp technologii wystarczył, aby zebrać niewielką początkową rundę finansowania. CEO został zatrudniony bardzo wcześnie, a WIELKĄ częścią jego pracy było (i jest) zbieranie pieniędzy w kilku kolejnych rundach.
FrisbeeGirl
1
Z twojego opisu brzmi to tak, jakbyś był trochę niedofinansowany, co jest wstydem. Naprawdę trudno jest porównać do start-upów „programowych”, ponieważ obejmują one od małej witryny internetowej po działania na dużą skalę. Jeśli masz 100-osobowe uruchomienie oprogramowania lub 100-osobowe uruchomienie robotyki, prawdopodobnie wydajesz większość pieniędzy na wynagrodzenia. Powodzenia!
Guy Sirton
@Guy Sirton i FrisbeeGirl: Dziękuję wam obojgu; twoje odpowiedzi są bardzo pouczające i bardzo pomogły!
George Newton
10

Mogę podzielić się swoim doświadczeniem ze startupu, w którym zbudowaliśmy roboty, które były zasadniczo celami specjalnymi. Jestem jednak pewien, że ma szerokie spektrum. Wiele zależy od złożoności robota lub maszyny i rynku docelowego. Czy to będzie coś, co zostanie wyprodukowane w dziesiątkach jednostek i sprzedane za miliony dolarów za sztukę, czy coś, co zostanie wyprodukowane w milionach i sprzedane za setki dolarów. Istnieje również wiele innych czynników.

 • Mieliśmy inżynierów mechaników, inżynierów elektryków, inżynierów oprogramowania, fizyków, integratorów systemów. Gdy jesteś na etapie „garażu”, możesz mieć 0-1 każdego, ale ogólne pomysły nadal obowiązują.
 • Fizycznie mieliśmy kilka pomieszczeń laboratoryjnych, w których maszyny będą budowane / integrowane / testowane, a wokół nich znajduje się obszar pracy / biura zespołu.
 • Zaczynasz od koncepcji / projektu systemu wysokiego poziomu.
 • System zwykle będzie rozkładany na oddzielne części / zespoły.
 • Zazwyczaj projekt jest iterowany. Niektóre zespoły mogą być projektowane, budowane, testowane, a następnie zmieniane. Projekt systemu może również ewoluować.
 • Gdybyś wszedł do naszych laboratoriów, zawsze jakiś kawałek maszyny byłby poddawany testom cyklicznym lub innym testom funkcjonalnym. Rzeczy klikają i nucą wszędzie ;-)
 • W naszym startupie nie produkowaliśmy żadnych części we własnym zakresie. Mieliśmy kilku bliskich kontrahentów z warsztatu produkujących wszystkie części potrzebne do rozwoju. Wiem, że niektóre startupy będą miały warsztat maszynowy z frezarką CNC / tokarką do szybkiego przetwarzania części.
 • Zrobiliśmy cały montaż i integrację w domu.
 • Z czasem projekt jest finalizowany, a dla całej maszyny tworzone są różne rysunki produkcyjne, procedury i zestawienia komponentów. Należą do nich wszystkie wyprodukowane części, gotowe części, rzeczy takie jak płytki drukowane itp.
 • Przez cały czas oprogramowanie jest rozwijane razem ze wszystkim innym i musi się zmienić, aby dopasować się do zmieniającego się systemu i wymagań (to moja praca :-))
 • Trwają również różne inne działania biznesowe. Rozmowa z klientami, HR, finansami ...

Prototypowanie nie jest tak łatwe, jak w przypadku czystego oprogramowania. Prawdopodobnie, jeśli tworzysz małą stronę internetową, możesz założyć firmę bez żadnych inwestycji. Jeśli budujesz firmę robotyczną, prawdopodobnie nie jest to możliwe.

Mam nadzieję, że daje to pewien obraz mojego doświadczenia. Możesz zadawać więcej pytań.

Guy Sirton
źródło