Jak mogę podłączyć mojego Pi bezpośrednio do komputera i udostępnić połączenie internetowe?

28

Chcę połączyć się za pośrednictwem SSH i HTTP z moim Raspberry Pi bez konieczności podłączania go do routera. Używam Web IDE Adafruita do tworzenia i uruchamiania moich programów i chciałbym uzyskać dostęp do strony internetowej z moim Pi tylko podłączonym do komputera przez Ethernet.

Właściwie muszę też mieć połączenie internetowe z Pi, ponieważ IDE Adafruita wymaga uwierzytelnienia Bitbucket.

Próbowałem zmostkować interfejs Wi-Fi (ponieważ łączę się z Internetem przez Wi-Fi w komputerze) i interfejs Ethernet, ale to nie działało. Wypróbowałem to z komputerem Mac i opcją udostępniania Internetu i działa dobrze, ponieważ mogę przejść do strony internetowej, wpisując http: //raspberrypi.local . Ale teraz jestem na laptopie z Windows 8 i nie da się znaleźć sposobu.

Wiem, że jest wiele takich pytań, ale nikt nie był wystarczająco dokładny w mojej sprawie.

Z góry dziękuję.

Marc
źródło
1
Biorąc pod uwagę, że działa na komputerze Mac, wydaje się, że jest to pytanie administratora systemu Windows, a nie pytanie raspberry pi, więc może zamiast tego spróbuj administratora.
Pete Kirkham
Proszę sprawdzić pakiet wsparcia MATLAB i Simulink dla Raspberry Pi. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby podłączyć Pi Zero W bezpośrednio do komputera. in.mathworks.com/help/supportpkg/raspberrypi/ug/…
Reeno Joseph 3'18

Odpowiedzi:

16

Oto kroki, aby udostępnić bezprzewodowe połączenie internetowe komputera z Pi:

  1. Podłącz Pi do portu Ethernet komputera za pomocą zwykłego kabla Ethernet
  2. Przejdź do „Połączenia sieciowe” na komputerze z systemem Windows i wybierz „Bezprzewodowe połączenie sieciowe”
  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz właściwości. Na karcie „Udostępnianie” w obszarze „Udostępnianie połączenia internetowego” zaznacz oba pola wyboru.
  4. Uruchom ponownie komputer. Ten krok jest bardzo ważny.
  5. Teraz twój Pi uzyska adres IP z twojego komputera i może uzyskać dostęp do Internetu za pośrednictwem twojego komputera
  6. Jeśli potrzebujesz znaleźć adres IP Pi do SSH lub do zdalnego logowania z komputera, uruchom polecenie „ping raspberrypi”, gdzie „raspberrypi” jest nazwą hosta twojego Pi. Zauważ, że musisz mieć uruchomioną sambę na swoim Pi, aby polecenie ping działało.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji na temat zrzutów ekranu na temat udostępniania połączenia internetowego, zapoznaj się z postem Łączenie się z Pi z portu Ethernet laptopa , który wyjaśnia, jak połączyć się z Pi przez port Ethernet na komputerze z systemem Windows.

geoji
źródło
1
A jeśli nie masz Samby, jak znaleźć adres IP Pi?
Basj
Możesz spróbować nmap
Oliver
Myślę, że nie jest to możliwe w Windows 10 :(
JJ Roman
3

Czy próbowałeś podłączyć Raspberry Pi do komputera za pomocą kabla USB na TTL (kabel konsoli)?

Ogromną zaletą używania kabla konsoli do Pi jest to, że może on nawet zasilać Pi i nie potrzebujesz klawiatury, myszy ani wyświetlacza podłączonego do Pi, aby się do niego zalogować.

Będziesz musiał zainstalować oprogramowanie emulacji terminala (Putty), jeśli używasz systemu Windows, a także sterowników USB dla Lead Console.

Raspberry Pi używa wbudowanego portu szeregowego, aby umożliwić urządzeniom podłączenie się do konsoli i wydawanie poleceń tak, jakbyś był zalogowany.

Aby to zrobić, potrzebujesz również sterowników PL2303.

Używam mojego Raspberry Pi w ten sposób od dłuższego czasu i jak dotąd nie mam problemu.

Warto wspomnieć, że sterowniki kabla Raspberry Pi do konsoli (Pl2030) nie będą działać, jeśli używasz systemu Windows 8 (ja też to przetestowałem).

oto jak możesz go użyć, http://goo.gl/GgLgjx

Sufiyan Ghori
źródło
1

Połączenie dwóch sieci działa dobrze w systemie Windows 8, a nie w ICS. Tylko upewnij się, odznacz OBA te opcje udostępniania (umożliwić innym komputerom łączenie się poprzez ..., pozwolić innym na kontrolę ..) w dzieleniu kartę PRZED Bridging

Następnie połącz dwie sieci: Ethernet i Wi-Fi.

Beneficjent publiczny
źródło
1

Jest łatwy w komputerze z systemem Windows. Znaleziono ten artykuł, który może pomóc: https://mylinuxcode.com/share-windows-internet-raspberry-pi-ethernet-port/ (bezpośredni link do filmu na youtube z tego bloga)

Eugen
źródło
Cześć i witaj! Proszę wziąć wycieczkę i odwiedzić HelpCenter . Chociaż teoretycznie może to odpowiedzieć na pytanie, lepiej jest zawrzeć tutaj istotne części odpowiedzi i podać odnośnik. W rzeczywistości egzekwujemy tę zasadę : edytuj, aby odpowiedź była samodzielna, gdyby w przyszłości zerwał link. Jeśli nie zostanie edytowany w ciągu 48 godzin, zostanie przekonwertowany na Wiki Wiki.
Ghanima
0

potrzebujesz kabla krosowego między komputerem PC a Pi, a następnie zmostkuj Wi-Fi komputera z kartą sieciową za pomocą ICS (udostępnianie połączenia internetowego, konieczne będą również pewne modyfikacje zapory).

Buda2832
źródło
5
Większość współczesnych komputerów (w tym Raspberry Pi) korzysta z automatycznego wybierania, więc zwrotnice nie są już wymagane.
scruss