Czy Atlassian JIRA działa dobrze na Raspberry Pi?

9

Użycie RaspPi do uruchomienia narzędzia do śledzenia problemów, takiego jak Atlassian JIRA, wydaje się naturalnym przykładem użycia. Jednak oprócz tego hiszpańskojęzycznego wpisu na blogu wydaje się, że nikt jeszcze tego nie próbował, a ten nie podaje żadnych szczegółów.

Czy JIRA jest użyteczny podczas pracy na Raspberry Pi (tzn. Czy dopuszczalne są czasy ładowania strony itp.)? Każde doświadczenie będzie mile widziane.

użytkownik14336
źródło
Czy myślisz, że działałby wystarczająco szybko na Pentium II 300 MHz? To o wydajności, jaką uzyskasz na RPi. Możesz zrobić trochę lepiej, podkręcając go.
John La Rooy
Nie próbowałem tego sam, ale poza zbyt wolnym procesorem, jest też zbyt mało pamięci na wszystkie te rzeczy w Javie. Używam instancji JIRA dla 1 użytkownika na maszynie wirtualnej z systemem Linux z jednym rdzeniem i 1 GB pamięci RAM: Rozpoczyna się epoka, a następnie działa prawie akceptowalnie.
ssc

Odpowiedzi:

7

Informacje dotyczące wymagań systemowych dla JIRA w środowisku hostowanym można znaleźć na stronie https://confluence.atlassian.com/display/JIRA/JIRA+Requirements

Zalecenia sprzętowe serwera JIRA dla produkcji

Sprzęt wymagany do uruchomienia JIRA w produkcji zależy od szeregu różnych konfiguracji JIRA (np. Projektów, problemów, niestandardowych pól, uprawnień itp.), A także od maksymalnej liczby równoczesnych żądań, które system odbierze w godzinach szczytu. Oto kilka ogólnych wskazówek:

  • W przypadku niewielkiej liczby projektów (10–20) z łącznymi problemami od 1000 do 5000 i około 100–200 użytkowników, najnowszy serwer (procesor wielordzeniowy) z 2 GB dostępnej pamięci RAM i dość szybkim dyskiem twardym (7200 obr./min lub szybszym) powinien zaspokoić twoje potrzeby.
  • W przypadku większej liczby problemów pomocne będzie dodanie większej ilości pamięci. Mamy doniesienia, że ​​posiadanie 2 GB pamięci RAM dla JIRA jest wystarczające w przypadku wystąpienia około 200 000 problemów. W razie wątpliwości przydziel więcej pamięci, niż uważasz.
  • Jeśli w systemie wystąpi duża liczba współbieżnych żądań, uruchomienie JIRA na wielordzeniowym komputerze z procesorem zwiększy współbieżność przetwarzania żądań, a tym samym przyspieszy czas odpowiedzi użytkowników.
  • Dla porównania mamy serwer z 2 procesorami Intel (R) Xeon (E) E5520 @ 2,27 GHz (16 rdzeni logicznych) z 32 GB pamięci RAM. Na tym serwerze działa Apache, różne systemy monitorowania i dwie instancje JIRA:
    • Nasza publiczna witryna JIRA zawierająca około: 145 000 wydań, 255,000 komentarzy, 120 pól niestandardowych i 115 projektów.
    • Nasza witryna wsparcia JIRA zawiera około: 285 000 wydań, 2 500 000 komentarzy, 75 pól niestandardowych i 22 projekty.

Należy pamiętać, że wydajność w dużej mierze zależy od wymiarów i sposobu użytkowania, znacznie więcej niż to, co tutaj po prostu opisano.

Krótka odpowiedź: nie.

Amedee Van Gasse
źródło
6

JIRA będzie działać z 6-8 sekundowym czasem ładowania na Raspberry Pi 2 Model B. Jest to prawdopodobnie zbyt wolne dla większości ludzi i dlatego ładowałem JIRA tylko po to, aby sprawdzić, czy rzeczywiście można to zrobić. Czasy też są na nowej instalacji.

Nie jestem pewien, co by się stało, kiedy zacząłeś wypełniać bazę danych, ale jestem pewien, że spowolniłoby to do bolesnego indeksowania.

Marius
źródło