Zasilacz Raspberry Pi

18

Przeczytałem, że prąd powinien wynosić co najmniej 700mA. czy mogę używać HTC Google Nexus Oneładowarki jako źródła zasilania Raspberry Pi?

Biszan
źródło
4
Czy ładowarka dostarcza ponad 700mA?
XTL,
4
Tak - ładowarki HTC to zalecane zasilacze! Tylko tanie podróbki działają w 500 mah (jak w serwisie eBay) Oryginalne ładowarki HTC zapewniają 1000 mah.
Piotr Kula,
Tak, możesz! :)
Marius Butuc
Zawsze najlepiej jest używać normalnego zasilacza 5 V o napięciu 2,5 A, aby mógł obsługiwać porty USB o ograniczonym prądzie (do 1,5 A).
SDsolar

Odpowiedzi:

13

Przede wszystkim powinieneś sprawdzić etykietę na ładowarce. Powinieneś dowiedzieć się, ile prądu może zapewnić. To jedyny właściwy sposób, aby to sprawdzić. Nawet jeśli ktoś tutaj ma HTC Google Nexus One, może mieć inną ładowarkę. Nie należy zakładać, że produkt zawsze będzie miał identyczne akcesoria (nawet jeśli to często prawda).

Należy pamiętać, jak już kilkakrotnie wspominałem w różnych odpowiedziach, że ocena ładowarki nie jest jedynym ważnym parametrem. Bardzo ważne jest, jakie napięcie dostaniesz z twojego źródła pod obciążeniem. Łatwo jest sprawdzić, czy masz multimetr. Po włączeniu powinieneś sprawdzić napięcie między punktami TP1 i TP2 na swoim RPi (powinno wynosić od 4,75 V do 5,25 V).

Jest jeszcze jeden parametr - tętnienie napięcia . Ten jest trudny do przetestowania, ponieważ multimetr zawsze pokazuje średnie napięcie. Aby to sprawdzić, musisz mieć oscyloskop. Należy również pamiętać, że chociaż RPi wymaga jedynie około 500 mA do działania, podłączanie urządzeń USB, zwłaszcza kluczy Wi-Fi i innych urządzeń o dużej mocy, wymaga źródła zasilania o wyższym prądzie niż 700 mA

Tak więc prawda jest taka - musisz to sprawdzić sam. Jeśli twoja etykieta mówi, że wynosi co najmniej 700mA, powinna działać. Powinieneś go podłączyć i sprawdzić, czy twoje RPi działa stabilnie. Jeśli otrzymujesz losowe zawieszanie się lub powtarzające się znaki na klawiaturze lub jakiekolwiek urządzenie USB wydaje się odłączać / podłączać ponownie, być może twój zasilacz nie jest wystarczająco dobry. Należy pamiętać, że korzystanie z zasilacza nie powinno być niebezpieczne, dopóki zapewnia on napięcie 5 V i wszystkie mikrosterki powinny. Najgorsze, co może się zdarzyć, to uszkodzenie systemu plików (mało prawdopodobne) na karcie SD po zawieszeniu się lub ponownym uruchomieniu RPi. Ponowne flashowanie karty to naprawi.

Krzysztof Adamski
źródło
Nie jestem przekonany co do aspektów tej odpowiedzi. Każdy port USB jest ograniczony do 140 mA, więc w sumie jest to 280 mA. Oprócz 400mA używanego przez SoC, chciałbym zobaczyć dowody na to, że możesz wyciągnąć więcej niż 700mA z ładowarki.
Alex Chamberlain
3
Pamiętaj, że istnieje kilka innych rzeczy, które mogą wymagać zasilania, inne niż porty USB i SoC. Jest układ LAN, który IIRC może zająć do 230 mA, są HDMI, GPIO itp. Problemem nie jest to, ile prądu może przyjąć RPi, ale napięcie, które zasilacz może dostarczyć przy tym obciążeniu. Większość adapterów, które widziałem, spada dużo napięcia, gdy dostarczają prąd zbliżony do jego wartości maksymalnej. I zawsze dobrze jest mieć pewien margines bezpieczeństwa dla szczytów zużycia energii.
Krzysztof Adamski,
1
@Raphael: To pytanie zasługuje na osobne pytanie, a nie komentarz, ponieważ nie ma na nie łatwej odpowiedzi. Najkrótszy to - nigdy nie wiadomo, musisz zaufać producentowi. Bardzo często możesz kupić ten sam produkt w różnych cenach i często otrzymujesz fałszywe produkty w cenie oryginalnego. Możesz sprawdzić, jak dobrze się zachowuje przy użyciu odpowiedniego sprzętu lub jeśli go otworzysz, aby zobaczyć, jak jest zbudowany (wymaga to oczywiście dużej wiedzy). Otwarcie go może być jedynym sposobem na sprawdzenie jego jakości pod względem niezawodności przez długi czas, ale nie jest to również łatwe.
Krzysztof Adamski
Dzięki, gotowe !
Raphael
9

Umm .. Czy spojrzałeś na ładowarkę? Większość ładowarek będzie miała wydrukowane małe pole informacyjne: chcesz poszukać czegoś, co mówi:

Output: 5V 1A

lub podobne. Jeśli pokazuje ponad 700mA (lub 0,7 A), to będzie dobrze.

hifkanotiks
źródło
2
Czy nie może być za wysoko? Jestem trochę noobowy w elektronice, więc przepraszam za to proste pytanie.
Wietse de Vries,
3
@WietsedeVries Nie, Pi pobiera tylko prąd, którego potrzebuje. (tzn. możesz użyć zasilacza 100A, który działałby równie dobrze jak zasilacz 1A)
hifkanotiks
1
Off-topic: Dotyczy to każdego urządzenia elektronicznego?
Wietse de Vries,
2
@WietsedeVries Jestem całkiem pewien, że tak, ale nie na napięcie!
hifkanotiks
0

Tak, mogę go używać bez problemu, to 5V 1000mA

Apsolutno
źródło