Wiele sieci Wi-Fi: podłącz do najsilniejszego sygnału

9

Postępując zgodnie z instrukcjami tutaj , byłem w stanie skonfigurować moje pi, aby połączyć się z dwoma różnymi wifi.

Dwa wifi są w tym samym miejscu i chciałbym, aby pi połączyło się z tym z najsilniejszym sygnałem. W tej chwili, jeśli oba AP są włączone, moja pi ciągle łączy się z konkretnym AP, ignorując AP z silniejszym sygnałem.

Jak mogę osiągnąć, że pi łączy się z AP z najsilniejszym sygnałem?

uczestnik
źródło

Odpowiedzi:

2

Byłoby pomocne, gdybyś mógł opublikować posiadany plik konfiguracyjny. Myślę, że może on łączyć się z pierwszym AP na liście, ponieważ oczywiście będzie to pierwszy, który spróbuje.

Po pierwszym połączeniu połączy się z najsilniejszą dostępną siecią, ale domyślnie po podłączeniu nie zmieni sieci, chyba że najpierw straci połączenie. Jest tak przypuszczalnie dlatego, że przełączanie wiązałoby się z rozłączeniem istniejących połączeń i drugą lub trzema brakami sieci.

Jednym z rozwiązań może być skonfigurowanie pojedynczego identyfikatora SSID z dwoma punktami dostępu, które obsługują przełączanie, zamiast dwóch całkowicie oddzielnych sieci Wi-Fi - w ten sposób scenariusz ten jest obsługiwany w dużych obiektach komercyjnych - ale nie wiem, czy jest to wykonalne z posiadanym sprzętem.

Radar_Blips
źródło
Tak, masz rację! Ten ze słabszym sygnałem jest pierwszy na liście, ale oba wifi są włączone, a Pi nadal łączy się ze słabszym. Niestety zmiana struktury Wi-Fi nie jest opcją.
uczestnik
Jaką dystrybucję prowadzisz na PI? Możliwe, że istnieje usługa, którą możesz uruchomić przy starcie systemu, która dokładnie mierzy siłę Wi-Fi i odpowiednio się przełącza. Zrobiłem to na Androidzie i działało dobrze. Havent musiał jednak zrobić coś takiego na moim RPi
Radar_Blips