Zasilanie z niewydzielonego źródła zasilania

27

Chociaż skrócona instrukcja obsługi mówi, aby nie zasilać urządzenia z koncentratora USB lub komputera, jedyne wymienione wymagania dotyczące zasilania to:

Zasilacz Micro USB - upewnij się, że używasz zasilacza dobrej jakości, zdolnego zapewnić co najmniej 700mA przy 5V

Kiedy próbuję zasilać urządzenie z niewydzielonego źródła, jak mogę się upewnić, że zapewnia ono odpowiednią ilość energii do urządzenia?

ramblinjan
źródło
2
Próbuję dowiedzieć się, jaka jest tolerancja napięcia, ale nie mam szczęścia. Wydaje się, że nie reguluje on zasilania, co sprawia, że ​​o wiele ważniejsze jest posiadanie zakresu dopuszczalnych napięć.
AlanSE

Odpowiedzi:

11

Nie jest jasne, co rozumiesz przez „niepoświęcony”.

Najbardziej rozsądne zasilacze wskażą, ile prądu mogą dostarczyć na swojej etykiecie - 700mA jest równe 0,7A. Więcej jest w porządku. Bez etykiety? Miałbym obawy dotyczące jednostki.

Specyfikacja USB daje trochę miejsca na niewielkie zmiany napięcia, które wynosi nominalnie 5 V.

Powszechną pułapką używania zasilacza i oddzielnego kabla jest to, że niektóre tanie kable używają bardzo cienkich wewnętrznych przewodów, które nie są w stanie dostarczyć wymaganego prądu.

Nick McCloud
źródło
Niewydzielony oznacza, że ​​celem zasilacza nie jest wyłącznie zasilanie urządzenia (jak zasilacz sieciowy 5 V 700 mA).
ramblinjan
Wyjaśnienie: port USB może nie mieć etykiety, ponieważ nie jest to adapter.
ramblinjan
Pod tym względem port USB ma zapewniać minimum 100mA, ale może zrobić więcej na żądanie podłączonego urządzenia, jeśli jest zaprojektowany tak, aby mógł dostarczyć więcej, należy spojrzeć na specyfikację port / urządzenie USB, którego używasz, które w większości przypadków wątpię, abyś mógł je łatwo znaleźć.
Nick McCloud
@NickMcCloud niestety Pi nie ma podłączonych przewodów, aby móc prosić o więcej, więc jest mało prawdopodobne, aby działał, chyba że jest to jakiś port ładowania.
user2813274
8

Jeśli źródło zasilania (dedykowane lub nie) zapewnia 700mA przy napięciu 5V, oznacza to, że wszystko jest w porządku i powinno być w porządku. To kluczowa informacja.

FWIW, z powodzeniem zasiliłem mojego Pi, podłączając go prosto do portu USB w komputerze (który technicznie jest oceniany tylko dla 500mA) i nie miałem zauważalnych problemów, ale tak naprawdę nie poleciłbym tego (warto również zauważyć, że miałem tylko klawiaturę i mysz podłączona, bez innych urządzeń peryferyjnych).

berry120
źródło
4

Myślę, że jak w przypadku większości elektroniki użytkowej, istnieje pewna tolerancja na błąd napięcia. Myślę, że każdy adapter USB, który zapewnia odpowiednio regulowane wyjście, będzie działał dobrze, pod warunkiem, że może dostarczyć niezbędny prąd.

Peter Loron
źródło
2

Prosty „Power Budżet”

Raspberry Pi       1 Amp (at full steam ahead)
USB Mouse         100mA
USB keyboard        250mA
USB Wireless Bluetooth   150mA
USB Wireless LAN      300mA
optional GPIO additions  300mA (say)
             -------
total required      2100mA
             -------

Oczywiście nie można tego wszystkiego wyciągnąć przez złącze zasilania micro USB, które ma moc znamionową tylko 1 A i ma bezpiecznik 1,1 A. Dodatkowa moc musi pochodzić z zasilanego koncentratora.

Powyższe wartości są jedynie wskazówką. Opracuj własny budżet na podstawie urządzeń. Następnie zdobądź zasilany hub z zapasami wystarczająco dużymi, aby wykonać zadanie, i trochę.

Dla tych, którzy kiedyś byli w Internecie BT, wykop swój stary router, jestem całkiem pewien, że miał zasilanie 5V o wartości ponad 2 amperów.

Ian
źródło
Chociaż twoje wnioski są słuszne, twoje liczby wydają się być zbyt duże. Na przykład sam RaspberryPi (lub podłączony do przewodowej myszy i klawiatury) nigdy nie powinien pobierać więcej niż 0,7 A, ponieważ jego bezpiecznik 1,1 A tak naprawdę nie jest przeznaczony do obsługi większego prądu przez długi czas.
Krzysztof Adamski
2

Wygląda na to, że nie rozumiesz, jak działa prąd. Napięcie jest stałe i musi być dokładne (to różnica potencjałów). Dopóki oba urządzenia mają napięcie 5 V, będzie działało dobrze, o ile chodzi o napięcie.

Z drugiej strony prąd jest dostępny na żądanie. Chociaż nie jest to zalecane ze względów bezpieczeństwa, możesz naprawdę skorzystać z zasilacza 400 V 5 V, jeśli naprawdę tego chcesz. Obecny pomiar to tylko minimum.

tl; dr: napięcie zasilacza musi odpowiadać napięciu urządzeń peryferyjnych, prąd musi być większy niż suma poboru prądu wszystkich urządzeń peryferyjnych.

Anonimowy pingwin
źródło