Czy jakakolwiek zewnętrzna bateria będzie zasilać Raspberry Pi?

27

Pracuję nad projektem, który wymaga Raspberry Pi do pracy bez podłączenia do sieci.

Rozważyłem zakup banku mocy 50000 mAh USB. Czy zasilałoby to Raspberry Pi, a jeśli tak, to czy zasilałoby go dłużej niż 24 godziny?

Joel
źródło
1
Wymagania dotyczące mocy zależą nieco od konkretnego modelu Pi (modele B + i A + zużywają mniej energii niż modele B i A; odmiany A również zużywają mniej niż Bs).
TomG
Dzięki TomG, zamierzałem kupić A +. Czy nadal zużywałby około 5 V mocy?
Joel
1
Tak, wszystkie działają na 5 V.
TomG
Mój model B działał jak dotąd na 4 bateriach NiMH 1,2 V przez nieco ponad 20 minut. Niezwykle wydajny i nie dał mi jeszcze żadnych ostrzeżeń o mocy
TheJamaicanGuy
Trwało to 2 godziny i 40 minut, zanim ponownie uruchomił się w pętli. Całkiem imponujące
TheJamaicanGuy

Odpowiedzi:

18

Krótka odpowiedź

Tak, większość (ale nie wszystkie!) Powerbanków USB jest w stanie zasilać Raspberry Pi, ponieważ zazwyczaj mają napięcie wyjściowe wynoszące 5 V. I tak, używając (dość dużego) 50 Ahpower banku, możesz zdecydowanie oczekiwać, że Twój Pi będzie działał przynajmniej 24 h. Zobacz długą odpowiedź poniżej, aby uzyskać uzasadnienie i inne istotne aspekty.

Długa odpowiedź

Według rzeczywistych pomiarów mocy Raspberry Pi , Model 3B + zużywa około 520 mApodczas nagrywania wideo 1080p.

Najpierw obliczamy moc elektryczną Raspberry Pi w watach:

0.52 A * 5 V = 2.6 W

Następnie musimy wziąć pod uwagę fakt, że ocena mAh banku energii odnosi się do jego nominalnego napięcia ogniwa (które jest 3.7 Vdla typowego banku energii na bazie litowo-jonowej), a nie do jego napięcia wyjściowego wynoszącego 5 V. Zatem 50 Ahpower bank ma pojemność około

50 Ah * 3.7 V = 185 Wh

Dlatego oczekiwany czas działania Raspberry Pi

185 Wh / 2.6 W = about 71 h

Rzeczywisty czas pracy będzie jednak bardzo zależy od wielu nieprzewidywalnych czynników, takich jak użycie procesora, WiFi, podłączonego sprzętu itp, więc my po prostu założyć, że rzeczywisty czas pracy będzie co najmniej 50 %oczekiwanego wykonywania. Daje nam to również margines bezpieczeństwa.

71 h * 50 % = about 35 h

Tak więc rzeczywisty czas działania Raspberry Pi powinien znajdować się gdzieś pomiędzy 35 hi 71 h, w zależności od konfiguracji. YMMV.

Upewnij się, że wykonałeś wystarczającą liczbę testów dla swojego power banku zanim zaczniesz go używać w produkcji!

Dalsze aspekty

  • Nie wszystkie power banki nadają się do obsługi Raspberry Pi. Niektóre po pewnym czasie wyłączą moc wyjściową lub przerwie moc na krótki czas po podłączeniu banku energii do sieci.
  • Wiele banków energii nie może być ładowanych i rozładowywanych jednocześnie.
  • Możesz nawet wykorzystać power bank jako pełnoprawny UPS dla Raspberry Pi . Wszystko czego potrzebujesz to kompatybilny power bank. Jeśli jeszcze go nie masz, witryna zawiera listę obsługiwanych marek.
emkey08
źródło
10

Tak długo, jak power bank będzie na wyjściu 5V, będzie zasilał Pi.

Wymaga 50000 mAh, więc żąda 2,5 amperów na godzinę przez 24 godziny. Załóżmy, że zapewni to połowę tak 1,25 ampera przez 24 godziny.

Jeśli to wystarczy, nie zależy to od tego, co podłączyłeś i co robi Pi.

joan
źródło
Cześć Joan, dziękuję za odpowiedź. Chcę, żeby nagrywało z modułu kamery Raspberry Pi. Myślisz, że to zadziała? ebay.co.uk/itm/… Jaka jest maksymalna pojemność karty SD dla Pi?
Joel
Nie wiem o pojemności karty SD i nie mogę wypowiedzieć się na temat przydatności jakiegokolwiek power banku, który nie ma z nimi doświadczenia. Moduł kamery wykorzystuje 250mA, więc powinieneś być OK. Mam nadzieję, że razem z Pi będziesz używać o wzmacniaczu.
joan
@joan Słyszałem, że kabel USB 2.0 ma ograniczenie 500ma, co się stanie, jeśli malina potrzebuje więcej niż 500ma? Na przykład dlatego, że korzystasz z kamery, adaptera Wi-Fi itp. Ograniczenie 500ma ma zastosowanie do tego lub tylko w celu zasilania z malinowego USB?
dlopezgonzalez
1
@dlopezgonzalez To dla mnie wiadomość. Wiem, że porty USB komputera nie muszą dostarczać więcej niż 500 mA. Nigdy nie słyszałem, że kabel jest ograniczony (z wyjątkiem cienkich drutów, które są tanie).
dołącz
Ok, więc zasilanie z powrotem z 5 V i 2 A na wyjściu w specyfikacji zapewni bez problemu 2A raspeberry (lub arduino).
dlopezgonzalez
3

Źródła na forach Raspberry Pi podają, że Raspberry Pi zużywa około 500 mA w 250 mA dla modułu kamery, a okrągły dla marginesu bezpieczeństwa wynosi około 1 A. Bateria o pojemności 50 000 mAh będzie działać 1A przez 50 godzin. Nawet z dodatkowym marginesem bezpieczeństwa, który wystarcza na 24 godziny.

użytkownik1558604
źródło
Czy jest możliwe, aby PI działało na niższym Psu mAH? Około 300-400 mAH?
TheJamaicanGuy
@TheJamaicanGuy Nie jestem pewien, musiałbyś eksperymentować. Spróbuj wyłączyć wszystkie możliwe rzeczy, które zużywają energię. Nic nie jest podłączone do USB, zminimalizuj użycie procesora, a może nawet spróbuj wyłączyć czerwone światło wskaźnika, jeśli to możliwe.
user1558604
3

Należy pamiętać, że niektóre pakiety mocy wyłączą się, jeśli nie będzie wystarczającego poboru mocy. Na przykład mam zasilacz New Trent PowerPak + 13500 mAH, który wyłącza się po kilku minutach, jeśli zasila tylko Arduino lub Raspberry Pi. (Podłączenie mojego głodnego smartfona zapobiega temu)

Każdy zasilacz USB na pewno go uruchomi, o ile się nie wyłączy. Jak wcześniej sugerowano, możesz uzyskać wbudowany miernik mocy USB, a jeśli zmierzysz pobór mocy swojego Pi, możesz obliczyć czas działania konfiguracji.

Lekarz
źródło
1

Oczekuję, że zaproponowana przez ciebie bateria będzie w stanie pracować z Twoim Pi przez 24 godziny. W zależności od modelu Pi i innego podłączonego sprzętu, np. Klawiatura USB również pobierałaby trochę energii, podobnie jak moduł kamery. Testowałem Model B + zasilany z baterii o pojemności 9000 mAh, skonfigurowanej z adapterem WiPi, działającej jako serwer internetowy i hotspot Wi-Fi i działał przez ponad 12 godzin przed wyczerpaniem baterii. Sugeruję rozważenie wypróbowania Modelu B + i Modelu A + (który zużywa znacznie mniej energii, ale może nie spełniać wymagań twojego projektu pod względem łączności, portów USB lub pamięci RAM). Patrz http://www.raspberrypi.org/products / w celu uzyskania informacji o różnych modelach Pi.

Używam wbudowanych mierników mocy USB do monitorowania zużycia energii. Moim obecnym faworytem jest http://www.portablepowersupplies.co.uk/portapow-usb-power-monitor-v2/ i mam 10, których używam do testowania Pi i zużycia energii. Możesz znaleźć jeden z nich pomocny w testowaniu. Podłącz go w linii z zasilaczem do Pi.

Często zadawane pytania dotyczące Raspberry Pi zawierają również kilka tematów, które wydają się istotne, np. Dotyczące zużycia energii przez kamerę i ogólnie wymagań dotyczących zasilania http://www.raspberrypi.org/help/faqs/

W odpowiedzi na jedno z powiązanych pytań używam różnych rozmiarów kart SD, do 128 GB w starszych pełnowymiarowych modelach B oraz 64 GB kart micro-SD w nowszych A + i B +, używam markowych, szybkich i stosunkowo drogie modele, np. Kingston, SanDisk itp. Zadaj osobne pytanie, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.

I ostatnia sugestia na razie, jeśli chcesz móc naładować akumulator podczas zasilania Pi, jest w stanie zrobić to stosunkowo niewiele akumulatorów. Ponownie możesz zadać osobne pytanie, czy ten temat jest odpowiedni.

JulianHarty
źródło
1

Jeśli twój powerbank nie jest w stanie zapewnić ci tak dużej mocy, użyj 12-woltowej baterii lipo z obwodem BEC. Wypróbuj BEC z wyjściem 5 V 3A. W ten sposób możesz sprawić, że Twoja pi będzie wystarczająco przenośna.

Sohan Arafat
źródło