Raspberry pi 2 1024M Zwiększ pamięć GPU przynajmniej do 512

12

Mam Raspberry B i Raspberry 2.

W modelu B ustawiam plik konfiguracyjny na gpu_mem_512=256, aby uzyskać więcej pamięci na grafikę. To działa dobrze. Jeśli wpiszę polecenie vcgencmd get_mem gpu, wyświetli się gpu=256Mzgodnie z żądaniem.

Teraz, z modelem Raspberry 2, jest GPU 1024M, ale możemy ustawić go do pracy. Piszemy gpu_mem_1024=512, ale polecenie vcgencmd get_mem gpupokazuje gpu=64M, a podczas ładowania tekstur aplikacja wyrzuca OUT_OF_MEMORY.

Jaka jest poprawna linia konfiguracji?

diego.martinez
źródło
Dla każdego, kto nie przestrzega tego wyraźnie: 1024M RPi 2 jest współdzielone przez procesor graficzny i procesor - w rzeczywistości to właśnie kontroluje to ustawienie. {Jest tak, że ta sama karta SD może być używana w różnych wersjach RPi _256, _512a _1024ustawienia sufiksu , a teraz kontrolują podział dla każdej z tych wielkości pamięci podstawowej, a która z nich jest używana, zależy od tego, co czytają RPi.} Podejrzewam, że użycie gpu_membez spowoduje zastąpienie jednego z, jeśli ZARÓWNO się pojawią ...
SlySven

Odpowiedzi:

13

Nie mam z tym żadnego problemu, chociaż korzystam z niestandardowej konfiguracji . W config.txt:

gpu_mem_1024=512

Po uruchomieniu mam tylko połowę pamięci RAM:

> free
       total
Mem:     495684
       ^^^^^^

I wydaje się, że odpowiednia kwota jest przydzielona do GPU:

> vcgencmd get_mem gpu
gpu=512M

768 też działało; doktorzy twierdzą, że limit wynosi 944.

Złotowłosa
źródło
9

Po prostu uruchom sudo raspi-config, a następnie przejdź do Opcje zaawansowane, a następnie Podział pamięci :

Strzał Raspi-Config

ppersia37
źródło
3
Uwaga: to rozwiązanie działa tylko z Raspbian
Matthew Cordaro,
Miałem tylko problemy z użyciem Kodi z Raspbian na Pi 2, ponieważ wideo nie wyświetlało się. Zmiana pamięci GPU na 512 MB przy raspi-configpierwszym uruchomieniu.
1

Nie widzę żadnej dokumentacji dotyczącej ustawienia maksymalnego GPU RPi 2. Wygląda na to, że maksymalny podział pamięci wynosi 448 MB dla 512 MB RPi. Domyślam się, że skoro RPi 2 obecnie domyślnie nie pozwala na użycie maksymalnego ram, to również nie przekroczył tego limitu.

Proponuję spróbować ustawić go na 448 i poczekać na więcej wiadomości.

źródło

Jacobm001
źródło
Tak zrobiłem, a vcgetcmd get_mem gpu zwraca 64M, a tekstury nie są ładowane.
diego.martinez
1

ogólnie możesz ustawić ustawienia GPU:

Otwórz /boot/config.txt i dodaj wiersz „gpu_mem = 512”.

Po ponownym uruchomieniu powinien on działać. Jednak nie należy używać karty SD w innych Raspberry niż Raspberry 2 z tym ustawieniem. Właśnie ustawiłem mój na 128 MB, więc nie jestem pewien, czy działa z 512 MB.

Nayaro
źródło
1
to nie działa. Pi resetuje wartość do 64M po konfiguracji.
diego.martinez
0

Najwyższy ustawiony gpu_mem na rpi2 to 720mb. 756 MB i nie przebije ekranu tęczy. Openelec działa dobrze, ale mam również pamięć USB 8 GB jako swap. Właśnie przeczytałem patyk 32 GB, ale w rzeczywistości jest 3 razy szybszy niż 8 GB. Patyk 32 GB kosztuje tylko około 10 USD.

greenbag
źródło
Szybkość napędu flash USB nie jest bezpośrednio związana z jego rozmiarem, choć nierzadko zdarza się, że większe dyski będą szybsze, ponieważ są nowsze lub mają większą przepustowość pamięci wewnętrznej. Jeśli się martwisz, musisz przetestować konkretny dysk.
cjs,
-3

Wygląda na to, że oprogramowanie Raspberry Pi ma błąd, który domyślnie ustawia go na 64M po zmianie. W rpi mówią, że opublikują aktualizację.

diego.martinez
źródło
3
Czy możesz podać link do miejsca, o którym wspomniano?
Steve Robillard,
3
Próbowałeś apt-get update; apt-get upgrade? Myślę, że ten problem został rozwiązany .
Złotowłosa