Instalowanie najnowszego Chromium z wersją 1

11

Mam Raspberry Pi B + (wersja 1)

Pracuję w Google i próbuję samouczków i sugestii przez około 3 godziny i nie mogę na całe życie zdobyć chromu, który działa ze sklepem internetowym Chrome (myślę, że potrzebuję wersji 32+, której domyślną wersją jest wersja 22)

Zaktualizowałem Raspbian z wheezy do Jessie w nadziei, że wersja 42 (na https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?t=109309&p=751381 ) zainstaluje się, ale apt-get install chromiumlub apt-get install chromium-browserzwróci „nie ma kandydata do instalacji” nawet chociaż moja źródła.list ma

deb http://mirrordirector.raspbian.org/raspbian/ jessie main contrib non-free rpi

Wygląda na to, że pliki binarne nie istnieją w repozytorium?

Nie potrzebuję systemu operacyjnego Raspbian, potrzebuję tylko czegoś, co może obsługiwać chrome / chrom i używać rozszerzeń (szczególnie chromecast)

ParoX
źródło
Czy próbowałeś zaktualizować swoje listy pakietów sudo apt-get updateprzed instalacją?
Will Dereham

Odpowiedzi:

6

Krótka odpowiedź

Obecnie nie ma łatwego sposobu na uzyskanie najnowszej wersji Chromium na rpib +.

Opcje

Jeśli chcesz tylko chromecasta, możesz wypróbować niektóre projekty , które nie używają Chromium, ponieważ rpib + ma ograniczoną pamięć RAM (ograniczając funkcjonalność Chromium) i ma mniej popularną architekturę procesora (ograniczając opcje instalacji).

Jeśli naprawdę chcesz mieć najnowszą wersję Chromium, musisz znaleźć pakiet skompilowany dla architektury procesora lub sam go zbudować. Pamiętaj, że kompilacjom Chromium często brakuje wielu funkcji dostępnych w Google Chrome (webRTC, przeglądanie pdf itp.).

Wygląda na to, że dystrybucje popularnych gałęzi linux dostępnych dla rpib + nie mają tego, czego szukasz, ale możesz sprawdzić wszystkie opcje tutaj .

Raspbian / Debian

Patrząc na adres URL w

cat /etc/apt/sources.list

Można zobaczyć , że oficjalny OS (raspbian) dla RPI obecnie posiada 3 wersje:

  • debian 7 wheezy
  • debian 8 jessie
  • debian 9 stretch

apt powie ci, gdzie w repozytorium znajdują się pliki

apt-cache show chromium | grep Filename

co pozwala zobaczyć, jakie wersje Chromium są dostępne. Wygląda na to, że dostępna jest tylko wersja v22 (wygląda na v42 dla rpi2).

Pidora / Fedora

Fedora nie zawiera chromu w repozytoriach rdzeniowych i nie robi Pidora.

Łuk

Arch Linux ARM ma tylko kompilacje Chromium dla ARMv7, a nie ARMv6.

Raspberry Pi 2

Raspberry Pi 2 ma bardziej powszechną architekturę procesora (ARMv7), a najnowsze wersje można uzyskać z Ubuntu.

Zbuduj to sam

Próba samodzielnego zbudowania go zajmie całą pamięć RAM i spowoduje awarię raspberrypi (256 MB), ale jest to metoda, którą można zastosować w qemu lub dostosować do kompilacji krzyżowej. Zauważ też, że chrom może wymagać poprawek do kompilacji i uruchomienia na raspberrypi:

mkdir /opt/chromium
cd /opt/chromium
#tmux new -s chromium
git clone --depth 1 https://chromium.googlesource.com/chromium/tools/depot_tools.git
export PATH=$PATH:/opt/chromium/depot_tools
nice fetch --nohooks --no-history chromium
./build/install-build-deps.sh
gclient runhooks
./build/gyp_chromium -Dcomponent=shared_library -Dfastbuild=1
nice ninja -C out/Release chrome
#echo out/Debug/chrome
użytkownik1133275
źródło
Próbowałem, sudo dpkg -i chromium-browser_37.0.2062.120-0ubuntu0.12.04.1~pkg917_armhf.debale pojawia się błąd z powodu libc6.so.6wersji. Jak to rozwiązałeś? BŁĄD:dpkg: dependency problems prevent configuration of chromium-browser: chromium-browser depends on libc6 (>= 2.15-0ubuntu8); however: Version of libc6:armhf on system is 2.13-38+rpi2+deb7u8. chromium-browser depends on chromium-codecs-ffmpeg-extra (>= 0.6) | chromium-codecs-ffmpeg (>= 0.6); however: Package chromium-codecs-ffmpeg-extra is not installed. Package chromium-codecs-ffmpeg is not installed.
zabumba
1
Wersja 37 wymaga, libc6 (>= 2.15a najnowsza wersja Raspbian zapewnia tylko 2.13. Nie rozumiem, w jaki sposób możesz twierdzić, że armhfwskazana wersja 37 jest dla ciebie wskazana, tylko ty masz specjalny hack
zabumba
@joelmaranhao jest łatwiejsze, jeśli po prostu zainstalujesz Ubuntu
1133275
Kod źródłowy Chromium znajduje się tutaj: chromium.org/developers/how-tos/get-the-code . Możesz użyć tego do zbudowania własnej wersji ARMv6. Mówi, że jest to 22 GB (!!!!), więc upewnij się, że masz takie miejsce :)
Phil B.