Konfigurowanie kiosku z Chromium

35

Chciałbym przełączyć mój Raspberry Pi w tryb kiosku z Chromium skierowanym na moją stronę, ale wydaje mi się, że nie wiem, jak go uruchomić. Postępowałem zgodnie z kilkoma różnymi przewodnikami, a kod, który mi podali, był nieco inny, więc nie jestem pewien, czego dokładnie przestrzegać.

Do tej pory wypróbowałem kilka różnych wariantów zmiany kodu

/etc/xdg/lxsession/LXDE-pi/autostart

z tym:

#@xscreensaver -no-splash
@xset s off
@xset -dpms
@xset s noblank
@chromium --noerrdialogs --kiosk http://localhost --incognito

Podaję również ten sam kod

/etc/xdg/lxsession/LXDE/autostart

Nadal uruchamia się tylko na pulpicie i nie mam pewności, co robić, ponieważ wydaje się, że nie ma zbyt wielu samouczków omawiających to i żadne z nich nie było aktualne.

DavidK
źródło
1
Cześć i witaj. Zajrzyj tutaj i daj nam znać, czy to jest pomocne, czy nie.
Ghanima
1
Dzięki za pomoc, ale to też nie pomogło. Szczerze mówiąc, to jest trochę śmieszne. Wydaje się to powszechną rzeczą, którą ludzie chcieliby robić przy użyciu swojego pi, jednak niewiele jest informacji na temat tego, jak to zrobić, a kroki wydają się zmieniać w każdej iteracji systemu operacyjnego.
DavidK,

Odpowiedzi:

44

Mam Raspberry Pi 2 z uruchomionym Raspbian Jessie z zainstalowanym Chromium 45. Odkryłem, że musisz skopiować istniejący plik autostartu na swój lokalny:

mkdir -p /home/pi/.config/lxsession/LXDE-pi/
cp /etc/xdg/lxsession/LXDE-pi/autostart /home/pi/.config/lxsession/LXDE-pi/autostart

Więc edytuj tę wersję lokalną:

nano /home/pi/.config/lxsession/LXDE-pi/autostart

#@xscreensaver -no-splash  # comment this line out to disable screensaver
@xset s off
@xset -dpms
@xset s noblank
@chromium-browser --incognito --kiosk http://localhost/  # load chromium after boot and point to the localhost webserver in full screen mode

Zapisać

sudo reboot
Justin N.
źródło
1
WRESZCIE! Właściwy plik!
Quintin Balsdon
3
Zanim spróbuję tego, chcę wiedzieć, jak wyjść z trybu kiosku, aby móc wprowadzać zmiany. Nie chcę jednak, aby ktokolwiek mógł to zrobić.
Chiwda
1
Wydaje mi się, że w najgorszym przypadku możesz SSH indziej i edytować plik, aby usunąć opcje autostartu?
Neil Barnwell
1
Tak. ssh -Y kiosknamedo systemu, a następnie sudo killall chromium-browsergo zabije. Następnie możesz po prostu uruchomić Chromium przez połączenie ssh, aby zmienić ustawienia w przeglądarce. Następnie sudo init 6wyczyści go ponownie.
SDsolar
to zmieniło mój domyślny motyw, jak to naprawić :)
Wasim A.,
5

Domyślnie środowisko automatycznego logowania X w Pi jest wykonywane przy użyciu poświadczeń piużytkownika. Ustawienia konfiguracyjne środowiska Xserver tego użytkownika są w /home/pi/.config/lxsession/LXDE-pi/autostart, a NIE w /etc/xdg/lxsession/LXDE-pi/autostart(jest to środowisko dla użytkownika root).

kamiel
źródło