Jak włączyć start-demona transmisji przy uruchamianiu?

13

Mam zainstalowanego i uruchomionego demona transmisji. Jednak muszę go uruchomić ręcznie po każdym ponownym uruchomieniu. Czytałem o starcie i tak dalej, ale nadal nie jestem w stanie uzyskać demona transmisji, który uruchamiałby się automatycznie podczas uruchamiania. Czy ktoś może w tym pomóc?

Bartosz Radaczyński
źródło
Raspbmc jest oparty na Raspbian. Po uruchomieniu sudo apt-get install transmission-daemonskrypt startowy powinien zostać zainstalowany w /etc/init.d/transmission-daemon. Możesz to zobaczyć?
Morgan Courbet

Odpowiedzi:

8

Jeśli wszystko jest poprawnie zainstalowane, po prostu wpisz:

sudo update-rc.d transmission-daemon defaults
Avio
źródło
Użyłem tego, jednak zaczyna się, ale z pewnym problemem, ponieważ pokazuje interfejs użytkownika, ale pojawia się błąd. Zawsze muszę ponownie uruchomić usługę do pracy.
ffleandro,
to samo tutaj ... zaktualizuję, jeśli znajdę rozwiązanie
dentex
1

Nawet jeśli masz zainstalowaną transmisję, nadal możesz nie mieć zainstalowanego demona transmisji. Może być konieczne uruchomienie

sudo apt-get install transmission-daemon

przed uruchomieniem

sudo update-rc.d transmission-daemon defaults
Sinan Ozel
źródło
0

Sam szukałem rozwiązania tego problemu i wreszcie znalazłem to gdzie indziej. Problemem nie jest raspbian, lecz interakcja między transmisją a systemem. Ten ostatni uważa, że ​​sieć jest uruchomiona, i mówi, aby uruchomić demona transmisji. Transmisja nie może uruchomić programu nasłuchującego RPC dla interfejsu WWW, ponieważ sieć nie jest jeszcze poprawnie uruchomiona, zgodnie z definicją „w górę”.

Transmission 2.90 naprawia to, ponawiając próbę utworzenia detektora RPC. Raspbian stretch zawiera teraz Transmission 2.92, a dzięki temu wszystko po prostu działa, bez konieczności ręcznej interakcji. Więc jeśli nadal korzystasz z Jessie, rozważ aktualizację (cały system lub tylko pakiety transmisji).

Enno
źródło