VLC Przyspieszenie sprzętowe

13

Jestem nowy w Raspberry Pi. Próbuję opracować odtwarzacz multimediów, który używałby biblioteki, takiej jak libvlcdekodowanie. Problem polega na tym, że nie mogę uzyskać przyspieszenia sprzętowego ...

Dużo czytałem w Internecie, ale wydaje się, że nikt tak naprawdę nie wie.

Czy ktoś ma to działa? Czy mógłbyś podzielić się tym jak?

Rozwiązanie : Z powodzeniem skompilowałem VLC z akceleracją sprzętową na Raspberry i opublikowałem tutorial na moim blogu! Dla wszystkich zainteresowanych oto link: VLC hw na tutorialu Pi

gekod
źródło
Jakie jest pytanie? Czy mamy co działa? istnieje przyśpieszenie sprzętowe dla przydziału różnych rzeczy. Przydział kodowania / dekodowania odbywa się za pomocą sprzętu, jest też OpenGLES .. O co pytasz?
Piotr Kula
Omxplayer to popularna linia poleceń odtwarzacz multimedialny na pi, i robi przyspieszanie sprzętowe wsparcie. Może punktem wyjścia?
Frepa
Dodanie do punktu @ Frepy. OMXPlayer jest oprogramowaniem typu open source, więc warto się przyjrzeć
Jivings
To jest świetne. Przyspieszenie H / W jest jedynym powodem, dla którego używam omxplayera. Wygląda na to, że mogę to teraz
porzucić
1
Jedna mała sugestia. Możesz opublikować rozwiązanie tutaj jako odpowiedź;)
Mauker

Odpowiedzi:

4

Jeśli chcesz dowiedzieć się o OpenGL ES używanym na Raspberry Pi, oto interaktywny spacer z przykładami.

Możesz dowiedzieć się więcej o OpenGL na stronie opengles-book

Może to być przydatne w interfejsie GUI i w tej chwili nie potrzebujesz X, aby je uruchomić (pod pewnymi względami fajne, ale pod innym względem niezbyt miłe)

Będziesz także musiał wdrożyć sprzętowe dekodowanie wideo przy użyciu dostępnych (i jeśli są to licencjonowane opcje), o których mowa na stronie organizacji charytatywnych.

Piotr Kula
źródło
2

Polecam OpenElec . Jest to dystrybucja odtwarzaczy multimedialnych typu open source i działa bardzo dobrze od razu na 256 MB modelu B RasPi, zdolnym do odtwarzania plików multimedialnych z klucza USB lub przez sieć.

Na stronie dostępne są obrazy instalacyjne (i kod źródłowy) oraz obraz kompatybilny z RasPi dostępny do automatycznego pobrania za pomocą BerryBoot (bootloadera z wieloma obrazami). Bardzo łatwy w konfiguracji i stanowi świetny punkt wyjścia do opracowania własnego systemu lub modułu w samym OpenElec.

Nathan Dunn
źródło
Czy OpenElec obsługuje takie funkcje, jak synchronizowanie wideo na wielu węzłach (raspis), wizualizacje audio i uruchamianie w trybie slave (tj. Ssh in lub zdalnie wydawać polecenia do uruchomienia na ekranie głównym)
puk
Myślę, że istnieją pewne moduły wizualizacji i przypuszczam, że możesz znaleźć / napisać moduły / hacki dla reszty. Główną zaletą jest to, że jest skonfigurowany jako HTPC od razu po wyjęciu z pudełka i istnieje wiele istniejących modułów, które można wykorzystać
Nathan Dunn