Jakie jest najmniejsze złącze Wi-Fi dla Raspberry Pi Zero?

16

Szukam małego i zgrabnego rozwiązania zapewniającego łączność Pi Zero Wi-Fi. Coś podobnego do klucza USB Micro-B byłoby fajne, ale nie jestem pewien, czy istnieją. Obecnie używam adaptera OTG oraz standardowego klucza typu A, a ilość zbędnego drutu i plastiku jest absurdalna.

stovroz
źródło
3
Naprawdę mam nadzieję, że ktoś w pobliżu Fundacji RPi czyta RPi.SE i absorbuje zapotrzebowanie na Pi Zero + dzięki WiFi na pokładzie!
Ghanima
1
@Ghanima Wątpię, czy przyjmą jakiekolwiek zawiadomienie. Myślę też, że nie powinni. Ludzie chcieli lite wersję Jessie. Teraz ludzie nie lubią wersji Lite i chcą, aby funkcje zostały dodane z powrotem. Podobnie ludzie opowiadali się za niezludowanym Pi. Teraz mają niepopulowane Pi, chcą, aby funkcje zostały dodane.
joan
Podczas gdy hack z pewnością ma swoje wady, wciąż twierdzę, że Pi z Wi-Fi byłby czymś przy wielu przypadkach użycia. I @joan, jeszcze nigdy nie było Pi z Wi-Fi, więc nie chcę niczego z powrotem;) Nadal uważam, że WiFi'D Pi dobrze pasuje do celów Fundacji.
Ghanima
@Ghanima, naprawdę powinni, to byłoby ogromne ulepszenie na kilku frontach, aby mieć to wbudowane. User236012, dziękuję, to z pewnością ciekawe podejście!
stovroz

Odpowiedzi:

5

Nie widziałem żadnych dedykowanych adapterów Wi-Fi micro-USB, ale możesz podejść bardzo blisko, kupując te dwa produkty:

  1. Adapter microUSB na USB - jest też taki, ale może nie mieć połączeń danych, ponieważ jest przeznaczony do ładowania.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

  1. Miniaturowy adapter WiFi, taki jak Kootek lub Edimax (oba mają ten sam sprzęt pod spodem i współpracują z Raspberry Pi).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Podłącz 2 do 1, a następnie 1 do RPi, a będziesz mieć Wi-Fi w mniejszym rozmiarze niż zwykły klucz USB Wi-Fi (z wyłączeniem oczywiście Kootek / Edimax).

Phil B.
źródło
To właściwie moja obecna konfiguracja, którą chciałbym ulepszyć, chociaż moja ma kilka cm kabla między każdym końcem adaptera. Nawet bez kabla całość wydaje się kilkakrotnie większa niż mogłaby być i jest dość niestosowna wychodząc pod kątem prostym z przebiegu płyty. Od tego czasu znalazłem to: everbuying.net/product1101392.html, co powinno znacznie poprawić sytuację, ale klucz sprzętowy oparty na mikrozłączach może być znowu o połowę mniejszy niż myślałem.
stovroz
5

Problem rozwiązany!!!

Wystarczy zdobyć czapkę IoT dla Raspberry Pi od RedBear, a za jedyne 9 USD dostaniesz WiFi, a także Blue Tooth. IoT HAT dla Raspberry Pi

IoT HAT dla Raspberry Pi

To naprawdę musi mieć Pi Zero

Wi-Fi i Bluetooth są niezbędne w większości projektów, a Pi Zero jest po prostu zbyt mały, aby można było do niego podłączyć kilka przewodów i gadżetów.

A co najważniejsze, CZAPKA, która ma idealny rozmiar i dokładne dopasowanie do Pi Zero, zapewnia najlepszą możliwą formę. Nic, co wystaje jak obolały kciuk. Nic, co sprawia, że ​​końcowa paczka jest bardziej nieporęczna niż powinna.

Po zainstalowaniu IoT HAT można nawet użyć standardowego futerału ochronnego acrlyc.

Last but not least, możesz zamówić opcjonalną antenę WiFi o rozszerzonym zasięgu od RedBear

Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem tych gości! Oni to rozumieją!

Jestem pod wrażeniem nie tylko tego projektu, ale także innych projektów Kickstarter, które uruchomił RedBear.

Alex S.
źródło
Internet Hat Hats jest tym, co zakładam, kiedy zostaję Internetem rzeczy deweloperów.
kot
jak mogę je kupić?
Joe Cabezas,
3

Najlepszą opcją jest HubPiWi - dodatek do Raspberry Pi Zero z 3 portami USB i zintegrowanym Wi-Fi. Płytka ma antenę PCB i nie wymaga kabla ani złącza.

Projektant referencyjny HubPiWi

Istnieją dwie wersje - jedna dla nowszych Pi Zero 1.3 (ze złączem Camera) i jedna dla wcześniejszych wersji. Szczegóły można sprawdzić pod adresem

HubPiWi na kickstarter

Vikas Shukla
źródło
1

W przypadku adaptera możesz także wypróbować następujący produkt:

Adapter Micro USB OTG http://www.amazon.com/Adapter-LDesign%C2%AE-Android-Smartphone-Samsung/dp/B015XA3W0G/ref=sr_1_2?s=pc&ie=UTF8&qid=1464898004&sr=1-2&ke words=micro+ USB + WiFi + adapter

Adapter Micro USB OTG Przykład użycia

Tony
źródło
To jest dokładnie ten sam produkt z odpowiedzi techhat
Jeff Meden
@JeffMeden Tak, masz rację, to ten sam produkt, ale moja odpowiedź ma obrazy;)
Tony
1
Zamiast dosłownie podwoić koszt Pi Zero, dlaczego nie zdobyć 5 złącz za 2,34 $ amazon.com/gp/product/B015GZOHKW/...
Jeff Meden