Wejście audio Raspberry Pi 3?

24

Czy Raspberry Pi 3 dodał wejście audio? Jestem nowy w RPi i interesuje mnie rozpoznawanie mowy, ale zauważyłem brak danych wejściowych dla poprzednich wersji.

Jeśli tak nie jest, jaki jest najlepszy sposób na rozpoznanie mowy w RPi3? Dziękuję Ci.

corysimmons
źródło
4
Witamy - spójrz na tanie klucze sprzętowe z kartą dźwiękową USB, zwykle mają one wejście i port wyjściowy. Powinien kosztować nie więcej niż 5 USD za pośrednictwem serwisu eBay itp.
Phil B.
Nie - ale jest wiele kapeluszy, które zapewniają wejście audio. elinux.org/index.php?title=RPi_Expansion_Boards#Sound
Matt

Odpowiedzi:

11

W ogłoszeniu o produkcie nie wymieniono żadnej formy dźwięku. Możesz użyć urządzenia USB wspomnianego przez Phila lub użyć czapki zaprojektowanej do tego zadania.

Jacobm001
źródło
2
Co to jest „kapelusz” (Google nie jest zbyt pomocny)? Jakie są zalety takiej drogiej karty w porównaniu z wkładem za 5 USD?
corysimmons
5
Czapki to plansze dodatkowe zaprojektowane specjalnie dla RPi. Czapka da ci lepszą jakość i nie doda wiele koszmaru znanego jako USB. To naprawdę zależy od tego, jakiego poziomu jakości potrzebujesz, jakiego rodzaju nakładów i jak wygląda twój budżet.
Jacobm001
2
Dzięki, właśnie szukam rozpoznawania głosu. Najlepiej jak z drugiego końca pokoju. Jakbym chciał móc krzyczeć „idź do youtube.com” z mojej kanapy. :) Myślisz, że klucz USB 5 USD i mikrofon 3,5 mm 5 USD mogą to zrobić?
corysimmons
1
@corysimmons, czy udało Ci się znaleźć rozwiązanie mikrofonowe? Mam Raspberry Pi 3 i potrzebuję też mikrofonu do rozpoznawania głosu.
Użytkownik sieci
1
Jest teraz więcej dodatków i czapek, które dają liniowe dane wejściowe do Pi, sprawdź tutaj krótką listę: elinux.org/index.php?title=RPi_Expansion_Boards#Sound
Matt
6

Zgadza się, nie ma wejścia audio. Pis generuje analogowe wyjście audio za pomocą prostej modulacji szerokości impulsu (PWM), który jest skutecznym sposobem na generowanie wyjściowego dźwięku, ale w przypadku Pi brakuje doskonałej separacji analogowej. Aby uzyskać wejście audio, Pi musiałby mieć dedykowany kodek audio, czego nie ma.

Wiele osób wspomina o kartach dźwiękowych USB, których można łatwo używać z systemami Pi. Istnieją inne karty dźwiękowe oparte na GPIO, które mogą również zapewniać wejściowe linie audio ... sprawdź tutaj, aby uzyskać niepełną listę . Niektóre z nich mają również wbudowane mikrofony lub wejścia mikrofonowe lub wreszcie wejścia liniowe, za pomocą których można użyć przedwzmacniacza mikrofonowego.

Karty dźwiękowe USB mają zwykle dłuższe opóźnienia (opóźnienie trybu), ponieważ muszą buforować dźwięk, aby wysłać go przez USB (przy użyciu protokołu UAC / UAC2).

Matt

Matt
źródło
Czy możesz podać w odpowiedzi pewne szczegółowe informacje, odpowiedzi tylko w linkach są ogólnie odradzane.
Darth Vader
Dzięki za opinie, Darth, zmieniłem teraz swoją odpowiedź, aby uwzględnić informacje o tym, dlaczego nie ma wejścia audio, a także wspomnieć o kartach dźwiękowych USB.
Matt
2

Możesz użyć jednej z tych kart dźwiękowych USB lub jeśli nie chcesz zaczepiać portów USB, ale nie masz nic przeciwko użyciu pinów GPIO, możesz użyć karty dźwiękowej Cirrus Logic (sprzęt klasy audiofilskiej, dość drogi)

Maxthon Chan
źródło
0

Znalazłem widżet, który wygląda jak minimalna, prostokątna przejściówka USB do gniazda telefonicznego dla zestawu słuchawkowego 3,5 mm. Nie miałem jeszcze czasu, żeby to wykręcić. Nie jestem pewien, czy znam raspbijskie sztuczki, aby otworzyć je jako wkład. Lubię prosty, mały i specjalny cel (jeśli działa).

Don Gateley
źródło