Jak mogę nagrywać dźwięk za pomocą mikrofonu?

23

Właśnie natrafiłem na to pytanie, próbując podłączyć kamerę internetową. Jeśli kamera internetowa zamyka dźwięk, to dobrze. Ale co, jeśli chcę podłączyć mikrofon w innym miejscu / miejscach.

Pytanie: Jak mogę nagrywać dźwięk za pomocą mikrofonu?

Piotr Kula
źródło
1
Oto jak nagrywać za pomocą mikrofonów: instructables.com/id/…
Bay

Odpowiedzi:

15

W Raspberry Pi nie ma wejścia mikrofonowego. Układ dźwiękowy Raspberry Pi obsługuje tylko wyjście audio, a nie wejście. Jeśli chcesz nagrać dźwięk za pomocą RPi, będziesz musiał użyć zewnętrznego urządzenia mikrofonowego, takiego jak mikrofon USB. Niektóre kamery internetowe USB mają również wbudowane mikrofony, więc możesz z nich korzystać.

Krzysztof Adamski
źródło
1
Zauważ, że w oprogramowaniu USB jest jakiś błąd, który uniemożliwia nagrywanie bez zakłóceń / przekroczeń przez ponad 20 sekund.
scruss,
Czy są dostępne opcje inne niż USB?
Aleksandr Levchuk
1
@AleksandrLevchuk: Jasne, że są, ale nie są tak łatwe w użyciu i / lub tanie. Możesz kupić dedykowaną kartę dźwiękową dla RaspberryPI (których jest teraz niewielu) - znam przynajmniej jedną opartą na chipsecie Wolfson z wejściem mikrofonowym. Ten, o którym myślę, ma również dwa wbudowane mikrofony. Ale kosztuje prawie tyle samo, co sam RaspberryPi. Inną opcją jest bezpośrednie użycie mikrofonu (na przykład elektretowego) (będziesz potrzebował wzmacniacza, ale możesz kupić moduł ze zintegrowanym), ale ponieważ RaspberryPi nie ma ADC, będziesz go również potrzebować.
Krzysztof Adamski
2
Krzysztof, dziękuję. W przypadku Pi2 ostatecznie skończyłem na karcie dźwiękowej USB amazon.com/gp/aw/d/B001MSS6CS i mikrofonie 3,5 mm amazon.com/gp/aw/d/B005DJOIPQ , początkowo miał pewne usterki dźwiękowe (miękki trzask 2 do 5 sekund), ale potem nagle się zatrzymały i teraz mam wyraźne nagrania dźwiękowe. Dźwięk jest bardzo czysty i bardzo czuły. Jedyny problem, jaki mam teraz, to to, że karta dźwiękowa USB pobierze dużą moc, jednak nie zweryfikowałem tej hipotezy.
Aleksandr Levchuk
4

Możesz podłączyć mikrofony Sony Singstar USB do RPi i nagrywać za pomocą Audacity. Jakość dźwięku nie jest najlepsza, ale nie jest taka zła i działa.

PS Odkryłem, że kamera USB Sony Eye-Toy z mikrofonem nie działa tak dobrze.

Martyn Jones
źródło
1

Możesz użyć karty dźwiękowej USB lub karty dźwiękowej opartej na nagłówku GPIO, takich jak te wymienione tutaj .

Według lokalizacji, jeśli masz na myśli inną kartę dźwiękową, spróbuj użyć audacity, a pozwoli ci to wybrać urządzenie wejściowe do nagrywania.

Jeśli chcesz nagrywać w różnych lokalizacjach (z różnymi Pis), być może możesz przesyłać je strumieniowo przez sieć? Używanie czegoś takiego jak rtp z ffmpeg (avconv).

Matt

Matt
źródło
Czy możesz podać w odpowiedzi pewne szczegółowe informacje, odpowiedzi tylko w linkach są ogólnie odradzane.
Darth Vader
Dzięki za komentarz Darth, dodałem więcej informacji dotyczących audacity.
Matt