Czy wewnętrzny układ Wi-Fi Pi 3 może działać jako punkt dostępu?

11

Z tego, co mogę znaleźć , wewnętrzny układ Wi-Fi na pi 3 to niestandardowy Broadcom BCM43438.

Czy jest w stanie działać w trybie AP?

John Mee
źródło
Mam nadzieję, że otrzymam bezpośrednie potwierdzenie od kogoś, kto faktycznie ma taki dokument w ręku i udało mu się go sprawować.
John Mee,
w jaki sposób udostępniony link nie jest potwierdzeniem? Autor „bezpośrednio potwierdza”, że działa, i pokazuje, jak to zrobić. Czy po prostu szukasz kogoś, kto opublikuje odpowiedź „tak, zrobiłem to”? To nie zapewniłoby żadnego dodatkowego potwierdzenia niż to, co już mówi post.
dimo414
Opublikowana tutaj odpowiedź brzmi: „Tak, zrobiłem to” nie będzie bardziej podstawowym źródłem niż post na blogu (choć technicznie oba źródłami podstawowymi ). Współtwórcy Stack Exchange nie mają nic specjalnego, są to „losowi ludzie” tak samo jak autor bloga. Próbowałeś zainstalować hostapdi dnsmasq? Weryfikacja siebie powinna być dość prosta.
dimo414

Odpowiedzi:

11

Zgodnie z tym artykułem tak możesz:

Jedną z moich pierwszych myśli było to, czy mogę użyć go jako SoftAP dla niektórych węzłów czujnikowych ESP8266? Jak się okazuje, możesz i nie jest to takie trudne, ponieważ chip BCM43438 jest obsługiwany przez brcmfmacsterownik open source !

Musisz zainstalować dwa pakiety, hostapdi dnsmasq, aby uzyskać podstawową konfigurację z systemem (który artykuł poprowadzi Cię przez) lub isc-dhcp-serveri bind9aby uzyskać bardziej wydajne i elastyczne konfigurowanie.

dimo414
źródło
5
Witamy w Raspberry Pi! Chociaż teoretycznie może to odpowiedzieć na pytanie, lepiej byłoby zawrzeć tutaj istotne części odpowiedzi i podać odnośnik.
Steve Robillard
1
@ SteveRobillard jakiej części pytania mi brakowało? Po prostu pyta, czy to możliwe. Powiedziałem, że tak, i podałem cytat.
dimo414
5
Dobre odpowiedzi wykraczają poza czasami proste pytanie do pytania leżącego u podstaw. Zadaj sobie to pytanie, jakie będzie prawdopodobnie następne pytanie użytkowników. Po drugie, link może ulec zepsuciu, dlatego twoja odpowiedź jest tak dobra, jak link.
Steve Robillard
1
@ SteveRobillard Wydaje się niewłaściwe po prostu skopiować instrukcje z powiązanego artykułu.
dimo414
1
Możesz nawet być w stanie to poprawić (np. Wskazując potencjalne pułapki lub problemy bezpieczeństwa, zmiany, które by to ułatwiły).
Steve Robillard
1

Pełny proces konfigurowania pi3 w wierszu poleceń można zobaczyć tutaj: https://gist.github.com/Lewiscowles1986/fecd4de0b45b2029c390

Wydaje się mieć problemy, jeśli Pi3 jest uruchamiany z innym wlanem podłączonym do rozruchu, więc to, co robię, to podłączam je po uruchomieniu (chciałbym rozwiązać ten problem)

MrMesees
źródło