Czy mogę używać dwóch Raspberry Pi do współpracy i szybciej?

16

Moc obliczeniowa Raspberry Pi jest ograniczona, podobnie jak prędkość dostępu. Mam 2 raspberry pi i miałem nadzieję, że uda mi się jakoś je połączyć i sprawić, by działały równolegle, aby uzyskać lepszą i szybszą wydajność. Moim głównym zastosowaniem Ras-Pi będzie lokalny serwer NAS, HTPC i serwer WWW z ograniczonym rozwojem. Wszystko to do wykorzystania na moim Macbooku, telewizorze oraz niektórych zdalnych dostępach i kopiach zapasowych. Planuję również przesyłać przez nią treści. Próbowałem to wszystko zrobić, a wydajność była naprawdę słaba. Szukam sposobu, aby przyspieszyć albo przy użyciu tych 2 raspberry pi, które mam, albo niektórych tanich aktualizacji lub modów.

Daffy
źródło

Odpowiedzi:

13

Podziel zadania, poproś 1 o HTPC i hosting serwera NAS / SMB; zachowaj to jako media pi. Użyj drugiego jako serwera internetowego lub hosta pi. Możesz podzielić te zadania w dowolny sposób. SMB / NAS pi będzie oczywiście ograniczone przez prędkość podłączonego do niego napędu USB.

64 Raspberry Pis zamieniony w superkomputer

Kroki, aby zrobić superkomputer Raspberry Pi

Nauczy Cię, jak utworzyć 2-węzłowy komputer. Przetestuj to, wygląda interesująco!

Impulsy
źródło
ten link jest fenomenalny.
kolin
Być może mógłbyś dodać krótkie streszczenie lub streszczenie tego, jak powstaje „superkomputer”, zamiast odwoływać się tylko do linku.
M. Mimpen,
2
Nie tylko odniosłem się do linku. Udzieliłem odpowiedzi i podałem linki, aby pokazać przykłady. Nie są odpowiedzią i służą jedynie do pokazania, jak ktoś to zrobił. Wiem, co mówisz, ale nie jest to jedna z tych odpowiedzi „nie tylko odsyłaj do linków”.
Impulss
2

Możesz.

Zrobiłem to i ciągle używam tego do moich prywatnych eksperymentów z oprogramowaniem (md5 wep wpa rozproszona bruteforce, rozproszone raytracing ...), mimo że PI są wolne, jest to świetny i najtańszy sposób na naukę.

Zobacz niektóre z moich prac tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=vT8_G02K5Y8 https://www.youtube.com/watch?v=D0cTTA1glPc

http://osworld.pl/wp-content/uploads/2014/08/MalinowyGRID-GRIDMAN.jpg http://osworld.pl/wp-content/uploads/2014/08/MalinowyGRID-wyglad-1.jpg

Zakodowałem własną bibliotekę obliczeń gridowych za pomocą aplikacji iPhone GridMan ( https://itunes.apple.com/pl/app/gridman/id819277978?mt=8 )

Siatka obliczeniowa ze stosem malin to świetna rzecz do nauki za minimalną cenę, zacznij od dwóch i rozdziel zadania. Następnie sięgnij po kolejne dwa i porównaj diff.

Jeśli myślisz o superkomputerach, skorzystaj z MPI, obliczeń równoległych

Jeśli chcesz uruchamiać aplikacje na stosie PI, myśl o równoważeniu obciążenia, klastrze (sprawdź beowulf), HA, podziel konfiguracje na NAS, uruchamiaj różne usługi na różnych węzłach, nie ma ograniczeń w opcjach.

Oczywiście nawet 10 PI nie będzie działać tak szybko, jak twój Macbook, ale to inna historia.

Kilka szybkich statystyk z moich testów

http://2.bp.blogspot.com/-WylGYy2L4aI/U0mNH-kxHKI/AAAAAAAAARAR/fOR9_4Llf3o/s1600/Bez%C2%A0tytułu.png

Pękanie WEP w GRID (wyświetlanie w aplikacji na iPhone'a) http://a3.mzstatic.com/us/r30/Purple6/v4/be/0d/63/be0d6328-414c-baa9-4f87-30f9e15c8d89/screen1136x1136.jpeg

I google dla gridman malinowy, aby dowiedzieć się więcej na temat mojego projektu.

Siusiu
źródło