Bezpieczne do zasilania Raspberry Pi z adaptera 50 W.

16

Mam zasilacz o mocy 50 W (wyjście 5 V, 10 A) i zastanawiałem się, czy bezpieczniej byłoby uruchomić z niego pojedyncze pi?

Planuję używać go do zwiększania mocy w przyszłości, ale czy wymagałoby to 10 równoległych połączeń, aby zapobiec uszkodzeniom?

topherg
źródło
Jak planujesz zwiększyć moc w przyszłości? Korzystasz z koncentratora USB?
HeatfanJohn
używając więcej przewodów
topherg
ebay.co.uk/itm/… to to, czego używam
topherg
2
Dziękujemy za opublikowanie przedmiotu. Tak naprawdę nazwałbym zasilacz przewodowy. Ponadto, aby odpowiedzieć na drugą część pytania, musisz połączyć wiele urządzeń równolegle, aby utrzymać napięcie wyjściowe na poziomie 5 V. Jeśli podłączysz je szeregowo, prawo Ohma spowoduje podział napięcia między dwoma urządzeniami w zależności od ich rezystancji. Podłączenie więcej niż jednego urządzenia powinno być prawidłowe, o ile nigdy nie przekroczysz ograniczenia prądu wyjściowego zasilacza 10A.
HeatfanJohn,
1
Jedno ryzyko: 10A będzie w stanie spalić znacznie grubsze druty / komponenty niż mniejsze zasoby, jeśli coś pójdzie nie tak. Dobra ochrona przeciwzwarciowa pomaga jednak, ale to zależy od psu.
XTL

Odpowiedzi:

16

50 watów to maksymalna moc, jaką może zapewnić zasilacz. RPi pobierze z zasilacza tylko to, czego wymaga. Dopóki napięcie wynosi 5 woltów, a zasilanie jest w stanie zapewnić prąd RPi (0,700 ampera), wszystko jest w porządku. Twój zasilacz jest w porządku do użycia z jednym RPi.

CPRitter
źródło
1
Aby to wyjaśnić, będzie działać dobrze, dopóki korzystasz z regulowanej dostawy. Nieuregulowane źródło zasilania prawdopodobnie wyniesie znacznie więcej niż 5 V, chyba że zostanie pobrane do wartości zbliżonej do prądu (w tym przypadku 10 A). Jeśli położysz woltomierz na zasilaniu (bez żadnych innych podłączeń) i włączysz go i zobaczysz ~ 5V, będzie to regulowane zasilanie.
Doktor J
8

Niektóre zasilacze wymagają minimalnego obciążenia, aby uzyskać dobrą regulację. Prawdopodobnie nie uszkodzi RPi, ale jeśli to możliwe, powinieneś potwierdzić, że napięcie wynosi 5 V bez zbyt dużych tętnień.

John La Rooy
źródło