Czy mogę zaprogramować C w ładnym IDE na komputerze stacjonarnym dla RPi

13

Pochodzę ze środowiska programistycznego Microsoft Windows, cieszę się z funkcji IntelliSense i nawigacji po kodzie, czy mogę zainstalować IDE, takie jak Eclipse, [Zakładam, że prawdopodobnie najlepiej będzie, gdybym wykonał skok i podwójnego rozruchu Linuksa]. Czy programujesz na moim szybkim pulpicie i wdrażasz w Pi?

Uszy psa
źródło
2
Możesz być w stanie uruchomić zaćmienie na RasPi, ale zaćmienie to świnia zasobów i prawdopodobnie nie będzie można jej użyć. Zamiast podwójnego rozruchu możesz zamiast tego przyjrzeć się technologii wirtualizacji, takiej jak virtualbox.
Steve Robillard

Odpowiedzi:

13

Tak, możesz rozwinąć się gdzie indziej przed wdrożeniem do Pi.

Ponieważ jednak Pi jest inną architekturą, jeśli kompilujesz z natywnym kompilatorem, twój kod nie będzie wykonywalny na Pi.

Można to rozwiązać za pomocą kompilatora krzyżowego. Zasadniczo jest to drugi kompilator GCC w twoim systemie, który używa do kompilacji łańcucha narzędzi ARM.

Więcej informacji można znaleźć w tym pytaniu:

Jak zbudować łańcuch narzędzi GCC 4.7 do kompilacji krzyżowej?

Jivings
źródło
Czy mogę w jakiś sposób użyć Eclipse (lub czegoś innego?), Aby użyć tego kompilatora?
Dog Ears
@ Dogears Nie jestem programistą C, ale powinieneś być w stanie zmienić kompilator projektu w Eclipse, aby wskazywał na co tylko chcesz. W tym przypadku będzie to katalog ustawiony jako Prefix directory.
Jivings
Nie używam Eclipse, ale wydaje mi się, że możesz utworzyć plik make, który zmienił kompilator C, a następnie nawet automatycznie wdrożyć program do RPI, jeśli tak zdecydujesz.
user606723,
@ user606723 Tak, musisz ustawić CROSS_COMPILEzmienną podczas wywoływania make wierzę.
Jivings
3

Tak, możesz skompilować oprogramowanie Raspberry Pi z Windows z kompilatorem krzyżowym i używać Eclipse jako IDE. Możesz nawet zdalnie debugować oprogramowanie działające na Raspberry Pi z Windows, przeglądać zmienne, najeżdżając na nich kursorem myszy itp.

Oto instrukcje, jak przygotować kompilator krzyżowy i skonfigurować Eclipse jako IDE dla Raspberry Pi: http://www.gurucoding.com/en/raspberry_pi_eclipse/index.php

Michaił Kupczik
źródło
3

Użyłem netbeans zamiast zaćmienia jako IDE do programowania i debugowania programów C / C ++ na moim Raspberry Pi. Opisałem, jak to zrobiłem, w tym poście na blogu: http://precisemath.wordpress.com/2014/04/13/c-dev-pi-2/

precyzja
źródło
Witamy w Raspberry Pi! Chociaż teoretycznie może to odpowiedzieć na pytanie, lepiej byłoby zawrzeć tutaj istotne części odpowiedzi i podać odnośnik.
RPiAwesomeness