Pobór mocy Pi Zero W?

29

Dla tych, którzy mają Pi Zero W, jaki jest pobór mocy w następujących trybach:

  • Brak podłączonych urządzeń peryferyjnych, Wi-Fi i Bluetooth wyłączone
  • Tylko WiFi jest włączone
  • Tylko Bluetooth włączony
  • Tylko kamera jest podłączona i przechwytuje

Znam poprzednie pytanie , ale ponieważ jest starsze, ten wątek nie zawiera informacji o Pi Zero W i jego specyficznych cechach.

HRJ
źródło
Po prostu weź adapter 2,1 A. To zajmie tylko tyle, ile potrzebuje. Możesz też kupić watomierz, sam go znaleźć i opublikować tutaj.
Dr_Bunsen
Planuję zbudować coś, czego nie można użyć adaptera ściennego. Zostanie wykorzystany w terenie. Ponadto nie mam watomierza, ani Pi Zero W. Atleast jeszcze nie :)
HRJ
9
@Dr_Bunsen nie ma potrzeby unieważniania tego pytania. Istnieje wiele powodów, dla których warto interesować się zużyciem energii przez urządzenie poza samym zakupem adaptera . Jeśli chodzi o twoją proponowaną alternatywę, moglibyśmy zamknąć całą StackExchange, gdybyśmy tylko polecili to samemu dla każdego pytania.
Ghanima
@Ghanima to nie miał być dowcipny komentarz. Byłaby to pierwsza rzecz, którą zrobiłbym i odpowiedziałem na to z mojej perspektywy, nie myśląc o możliwości, że ktoś nie będzie miał watomierza.
Dr_Bunsen
3
Jeśli jesteś zainteresowany tymi informacjami, przetestowałem mój z tego rodzaju baterią i trwał on jak 18h15 z Wi-Fi jako punktem dostępowym.
vmonteco

Odpowiedzi:

29

Na podstawie pomiarów wykonanych przez RaspiTV , oto kilka szacunków:

100 mA: brak podłączonych urządzeń peryferyjnych, WiFi i Bluetooth wyłączone
160 mA: Bluetooth włączone
170 mA: WiFi włączone
230 mA: Kamera podłączona i rejestrowanie

Ogólnie rzecz biorąc, używając Wi-Fi i uwzględniając zasilacz 5 V, patrzysz tylko na 1,1 W.

Ricardo
źródło
Dziękuję za link! Widzę, w jaki sposób dokonałeś niektórych szacunków z połączonego wykresu. Wciąż czekam na rzeczywiste liczby. Jeśli ich nie otrzymam, oznaczę to jako zaakceptowane.
HRJ,
2
Czekać. Te pomiary są na godzinę? na dzień? Na przykład, jeśli podłączę go do 10 000 mAh bez podłączonych urządzeń peryferyjnych, Wi-Fi i Bluetooth wyłączone będą działać przez 100 godzin? lub 100 dni?
John Demetriou
4
@JohnDemetriou Podane pomiary mA są niezmienne w czasie. Bateria o pojemności 10 000 mAh (uwaga, że ​​to urządzenie wprowadza czas jako mA * godziny) przy 5 V, powinna być w stanie pracować przez około 100 godzin.
jncraton
1
Zakłada się, że akumulator utrzymuje napięcie wyjściowe wystarczające do jego trwałości znamionowej. Niektóre technologie akumulatorów mogą się również różnić w zależności od tego, jak szybko są rozładowywane, a także od zmiennych, takich jak temperatura i wiek oraz wzorce użytkowania w przeszłości.
Richard Corfield,
Dzięki, właśnie skonfigurowałem swoje Pi-0W z pihole działającym bezgłowo na losowej ładowarce 700mA, którą biegałem. Odrzuciłem 200mA jako zbyt prawdopodobne, że mam problemy z niską mocą pod obciążeniem. Jak na razie dobrze! Dobrze wiedzieć o aplikacjach, w których ludzie chcą korzystać z zasilacza o niższej mocy wyjściowej.
jorfus
11

Obecnie testuję moją RPi Zero W z podłączonymi czujnikami temperatury, wilgotności i ciśnienia barometrycznego. Mam równolegle podłączone dwa akumulatory o pojemności 3000 mAh. Przechodzą także przez regulator Adafruit. Po uruchomieniu skryptu Python odłączyłem klawiaturę i mysz, ponieważ nie będą one połączone, gdy mój ostatni projekt zostanie zakończony.

W tej konfiguracji mogłem uzyskać 8 godzin i dziesięć minut na moim RPi 3B w dokładnie takiej samej konfiguracji. Będę dziś wiedzieć, jak długo będzie działać zero Z i opublikuję go tutaj.

Aktualizacja: we wspomnianej konfiguracji biegał tylko włos (5 minut) przez 14 godzin. Wystarczy czytać czujniki co 10 minut i wstawiać je do tabeli MySQL. Prowadzę również usługę internetową Lighttpd. Mam nadzieję, że to jest pomocne.

Jeśli zdecydujesz się na baterie litowo-jonowe, bądź ostrożny; w serwisie eBay i Amazon jest trochę śmieci, które mają 9800 mAh. To śmieci. Są to uczciwe 3000 mAh. Powodzenia.

axslinger
źródło
Jak poszedł test?
BonsaiOak
2
zazwyczaj najlepiej jest po prostu uzyskać power bank 5000 mAh (lub większy) ze znanego miejsca, takiego jak Amazon, z oryginalnymi bateriami (LG, Samsung). zwykle używają 26650 komórek zamiast 18650, więc zyskujesz większą pojemność z jedną komórką, chociaż są nieco grubsze. fyi, rpi jest ponad zabójstwem dla temperatury / wilgotności. używaj esp8266 przez ponad 14 godzin pracy na baterii.
Eric Kelly,