Raspberry Pi Zero W ciągle usuwa plik wpa_supplicant.conf i ssh

13

Próbuję bezgłowo skonfigurować Raspberry Pi Zero W.

Dodałem pliki wpa_supplicant.conf zgodnie z sugestią.

network={
  ssid="My WiFi 2.4"
  psk="mypassword123"
  key_mgmt=WPA-PSK
}

Utworzyłem również pusty plik ssh.

Jednak Raspberry Pi nigdy nie pojawia się w mojej sieci i nie mogę w nią ssh. Po ponownym podłączeniu go do laptopa usuwane są również pliki wpa i ssh.

Jakiś powód dlaczego?

Przędzarka
źródło
2
Raspbian robi to, co twierdzi; konfigurowanie sshi kopiowanie wpa_supplicant.confdo normalnej lokalizacji, a następnie usuwanie plików /boot. Twój problem jest gdzie indziej
Milliways,
1
Milliways 6 ma rację. Jeśli chodzi o twój inny problem, może być taki sam jak mój: raspberrypi.stackexchange.com/questions/68809, ale dotarłem tylko tak daleko, jak to zrobiłem, instalując partycję sdcard Linux na komputerze z systemem Linux i sprawdzając / var / log / zawartość syslog po awarii.
Brad Spencer

Odpowiedzi:

9

Usuwanie plików sshi wpa_supplicant.confpodczas rozruchu jest normalne. Po uruchomieniu RPi wszystko powinno być trwałe, a sieć i ssh dostępne przy kolejnych uruchomieniach. Jeśli chcesz zachować kopie „na wszelki wypadek”, możesz utworzyć archiwum .zip tych plików /booti nie zostanie ono usunięte.

Jeśli Twoja sieć bezprzewodowa nie jest rozpoznawana, wygląda na to, że używasz raspbian stretch. Spróbuj dodać następujące linie na górze wpa_supplicant.conf:

  country=US
  ctrl_interface=DIR=/var/run/wpa_supplicant GROUP=netdev
  update_config=1

Zmień USna swój dwuznakowy kod kraju. Z tego, co przeczytałem, ctrl_interfacelinia jest prawdziwą sztuczką, ale inne są zalecane.

Bobstro
źródło
2

Tutaj znalazłem odpowiedź na moje problemy z Wi-Fi :

Krok 1: Utwórz wpa_supplicant.conf

Krok 2:

Jeśli używasz systemu Windows, musisz upewnić się, że plik tekstowy używa podziałów wierszy w stylu Linux / Unix. Używam Notepad ++ (to nic nie kosztuje!) I łatwo to zrobić za pomocą „Edycja”> „Konwersja EOL”> „Format UNIX / OSX”. „UNIX” jest następnie wyświetlany na pasku stanu.

Krok 3:

country=us
update_config=1
ctrl_interface=/var/run/wpa_supplicant

network={
 scan_ssid=1
 ssid="MyNetworkSSID"
 psk="Pa55w0rd1234"
}
RubenvWyk
źródło
0

Używam obrazu PiAware 3.5.0 na Pi Zero.

Zachowanie pliku / boot / ssh jest rzeczywiście takie, jak powiedział Milliways. Aby uzyskać poświadczenia, aby przetrwać restart, użyj piaware-config, aby ustawić wpisy Wireless-SSID i Wireless-Password, lub użyj nano do edycji /boot/piaware-config.txt. W moim systemie plik /etc/wpa_supplicant/wpa-roam.conf (nie wpa_supplicant.conf) jest regenerowany podczas uruchamiania z ustawieniami sieciowymi w pliku piaware-config.txt.

Sprawdź plik wpa-roam.conf. Jeśli ma prawidłowe poświadczenia, z jakiegoś powodu prawdopodobnie nie znajduje identyfikatora SSID. Wygląda tylko na częstotliwości 2,4G, a nie na 5G. Jeśli poświadczenia są niepoprawne, możesz je zmienić w pliku wpa-roam.conf i przetestować zmiany za pomocą „ifdown -v wlan0”, aby upewnić się, że wlan0 jest wyłączony, a następnie „ifup -v wlan0”, aby spróbować utworzyć połączenie. Opcja -v wyświetli pełne dane wyjściowe, które mogą pomóc rozwiązać problem. Gdy już zaczniesz działać, skopiuj działające ustawienia SSID i psk do pliku piaware-config.txt, aby nie stracić ich, gdy plik wpa-roam.conf zostanie zastąpiony przy następnym ponownym uruchomieniu.

Mam nadzieję że to pomoże.

TyW
źródło
0

Mój problem polegał na tym, że miałem dwie różne sieci, jedną na 2,4 GHz i jedną na 5 GHz, każda o innej nazwie:

ME_24 ME_5

Najwyraźniej Pi mógł połączyć się tylko z pasmem 2,4 GHz. Raz określiłem poprawne ssid:

country=uk
ctrl_interface=DIR=/var/run/wpa_supplicant GROUP=netdev
update_config=1

network={
  ssid="ME_24"
  psk="pwd"
}

Został również wykryty i sshdziałał.

Kobbi Gal
źródło
Jeśli masz nowe pytanie, zadaj je, klikając przycisk Zadaj pytanie . Dołącz link do tego pytania, jeśli pomaga to w zapewnieniu kontekstu. - Z recenzji
Milliways,
2
@Milliways - to nie jest nowe pytanie, tylko podobny problem do „malinowa pi nigdy nie pojawia się w mojej sieci i nie mogę w nią ssh”.
Kobbi Gal