Jak korzystać z myszy i klawiatury Bluetooth?

30

Mam zapasową klawiaturę Mac, której chciałbym używać z moim Raspberry Pi, gdy jest on podłączony do mojego telewizora, dzięki czemu mogę go używać do surfowania po Internecie na moim telewizorze.

Czy ktoś ma działającą konfigurację z myszą i klawiaturą Bluetooth oraz przepis na konfigurację?

Maria Zverina
źródło
Jedyne informacje o kompatybilnym sprzęcie, które udało mi się znaleźć do tej pory elinux.org/RPi_VerifiedPeripherals#USB_Bluetooth_adapters
Maria Zverina
Nie mam klawiatury / myszy Mac - tylko (dość funky) klawiatura Bluetooth. Czy jesteś zainteresowany opisaniem tego?
Flexo
1
Mam kilka tych BT2.0 USB kopanie wokół, wszyscy są bardzo tanie no-name, ale wszystkie te obsługiwane przez standardowe Linux stosu Bluetooth więc zakładam, powinien pracować na Pi
Flexo
2
Jak dotąd odpowiedzi na to pytanie sugerują, że ludzie patrzą na to jak na pytanie rekomendacyjne , które jest mało przydatne dla przyszłych użytkowników witryny. Zastanów się nad przeredagowaniem tego pytania, aby wyjaśnić, że szukasz sposobu, w jaki ludzie konfigurują klawiaturę bluetooth, a nie tylko tego, czy to zrobili. Jak dotąd żadna z odpowiedzi nie pomaga tobie ani przyszłemu gościowi w samodzielnym skonfigurowaniu myszy lub klawiatury bluetooth.
Mark Booth,
K400 jest niesamowity! Czy możesz także używać 2.4 do innych usług API? A może ogranicza się do klawiatury i myszy?

Odpowiedzi:

20

Udało mi się uruchomić bezprzewodową klawiaturę Apple i Magic Trackpad (bez obsługi wielodotykowej), wykonując następujące czynności:

Pakiety i narzędzia

Naprawdę wystarczy zainstalować pakiet „bluetooth”, ale użyłem następującego polecenia, aby zainstalować niektóre narzędzia testowe i menedżera GUI Bluetooth:

apt-get install bluetooth bluez blueman

Edycja (2015-12-20): bluez-utilszamiast tego pierwotna linia powyżej bluez- nazwa pakietu została zmieniona.

Wykrywanie klucza USB

lsusbpokazuje nowe urządzenie. To jest wynik:

Magistrala 001 Urządzenie 005: ID 0a12: 0001 Cambridge Silicon Radio, Ltd. Klucz sprzętowy Bluetooth (tryb HCI)

Na liście będą inne urządzenia, ale tego (lub czegoś bardzo podobnego) właśnie szukasz.

Te /etc/init.d/bluetooth statuspokazy dowodzenia czy Bluetooth jest włączony.

Dane wyjściowe powinny wynosić:

Bluetooth działa

Łów

Przełącz Bluetooth telefonu na „widoczny”. Następnie użyj polecenia skanowania hcitool, aby początkowo odkryć nasze urządzenia:

hcitool scan pokazał następujące dane wyjściowe:

Skanowanie ... A0: 75: 91: 01: 02: 03 Nexus S.

Łączenie w pary

Gdy będziesz w stanie zobaczyć urządzenie za pomocą hcitool scan, rozpocznij sesję GUI.

Poniżej LXDE Menu>Preferences>Bluetooth Managerznajdziesz menedżera Bluetooth Blueman GUI.

Stamtąd możesz skanować i sparować urządzenia Bluetooth zgodnie z oczekiwaniami w dowolnym systemie GUI.

i to działało dla mnie. Oryginalny tutorial znaleziony tutaj

EDYCJA: To najwyraźniej działa tylko przy użyciu ustawień Apple w GUI. Po wylogowaniu z sesji GUI klawiatura Apple przestaje działać. Oznacza to, że jest to w najlepszym razie częściowe i niepraktyczne rozwiązanie.

zenbike
źródło
7

Obraz zapasowy debiana (obecnie debian6-19-04-2012.img) działa z moją kombinacją klawiatury / gładzika Bluetooth Logitech diNovo Edge dla systemu Windows. Załadowałem nową kartę SD, korzystając z wiersza poleceń Linuksa, i nie były wymagane żadne dodatkowe sterowniki ani pakiety.

Zakładając, że diNovo Edge jest standardowym urządzeniem profilowym Bluetooth HID , inne powinny równie dobrze działać od razu po wyjęciu z pudełka.

To była najbliższa dodatkowej klawiaturze USB, którą leżałem, kiedy otrzymałem RPi i po prostu działało. To nie jest najbardziej niesamowita klawiatura lub myszka, ale spełnia twoje wymagania dotyczące używania Bluetooth i spełnia wymóg wymiany zarówno klawiatury, jak i myszy do użytku w domowym centrum multimedialnym.

EDYCJA: Mam diNovo Edge i pulpit multimedialny diNovo, klucze na obu z nich mogą działać jak zwykłe klucze bezprzewodowe (jak na kombinacji klawiatury / myszy bez niebieskiego zęba) i jako klucze niebieskiego zęba. W sterownikach systemu Windows możesz przełączać tryb, w trybie niebieskiego zęba są bezużyteczne w dostępie do bios, menu rozruchu, a nawet uderzenia F8, aby przejść do trybu awaryjnego, w trybie bezprzewodowym działają jak każda inna klawiatura bezprzewodowa, umożliwiając dostęp do bios, menu rozruchu / tryb awaryjny itp. Więc fakt, że po prostu „działały” niekoniecznie odzwierciedla funkcjonalność niebieskiego zęba.

dęby
źródło
3
Dzięki, dzięki, twoja odpowiedź jest znacznie bardziej przydatna. Również teraz, gdy informacje znajdują się w odpowiedzi, ty, ja i @MariaZverina możemy uporządkować (usunąć) nasze komentarze, aby przyszli użytkownicy nie byli rozpraszani przez twoją odpowiedź komentarzami, które nie są już istotne.
Mark Booth,
1

Mam Logitech K400 i działam z RPi. To nie jest Bluetooth, ale radio 2,4 kHz, więc ma mniej problemów niż w przypadku Bluetooth ze sterownikami. Ma wbudowany touchpad, co jest szczególnie fajne, ponieważ interpretuje gesty wielodotykowe w sprzęcie, co powinno być bardzo przydatne w przypadku urządzenia multimedialnego.

b1ackcrow
źródło